Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #2

Young Avengers #2

Young Avengers #2

"Sidekicks" - part 2

Postacie
Cytat

Hulkling: "So, what do we do with the dealers?"
Patriot: "Leave 'em here, I guess."
Asgardian: "With a a note saying: 'From your friendly, neighborhood Young Avengers'? Because that'll stand up in court."
Patriot: "You got a better idea?"
Asgardian: "Gee, let me check my super hero manual. Oh, wait, it's in my other tights."

Streszczenie

Pielęgniarka w miejskim szpitalu nie może w spokoju przeczytać artykułu o Young Avengers, ponieważ jeden z petentów wciąż domaga się uwagi. Każe mu stanąć w kolejce i poczekać, ale pan Bishop nie zamierza się na to zgodzić, bo uważa, że jego córka natychmiast potrzebuje pomocy wszystkich specjalistów, ponieważ przez kilka minut była zakładniczką bandytów i ledwie uszła z życiem z nieudolnej akcji młodocianych bohaterów. Takie jest przynajmniej jego zdanie, bo sama Kate czuje się dobrze i woli wyjść przed budynek, by uciec od tego zamieszania. Najwyraźniej wieści o akcji w katedrze rozeszły się błyskawiczne, bo na jej widok pielęgniarze stwierdzają, że to ona rozbroiła bandytów. Kate siada więc na krawężniku i przygląda się gwiazdce Patriota, którą zabrała z katedry. Gdy tak siedzi i rozmyśla, zaczepia ją jakaś dziewczyna, która chciałaby o coś zapytać. Przedstawia się jako Cassie Lang i pyta, czy Kate wie może, gdzie są Young Avengers. Kate rozpoznaje córkę poległego niedawno Ant-Mana i mówi, że grupa odleciała w kierunku parku, a potem pyta, czy ona też jest członkiem Young Avengers. Cassie odpowiada, że jeszcze nie, ale chce się do nich przyłączyć. Zgaduje, ze młodzi bohaterowie udali się do dawnej rezydencji Avengers i postanawia tam ich poszukać. Rzuciwszy okiem na awanturującego się z lekarzami ojca, Kate prosi, by zaczekała na nią.

Kang przed chwilą ujawnił swoją prawdziwą tożsamość Jessice, Kapitanowi i Iron Manowi. Próbuje wyjaśnić, że jego sprawa jest mocno skomplikowana, bo podobno w przyszłości ma zostać postacią znaną jako Kang The Conqueror, ale wcale nie ma na to ochoty. Tony zauważa, że wcale nie przypomina tamtego Kanga, ale wystarczy jedno myślowe polecenie, aby jego zbroja zmieniła fason na bardziej znajomy. Jessica stwierdza, że nie cierpi spraw związanych podróżami w czasie i że bardziej podobał jej się jako Iron Lad. Kang podziela jej zdanie i właśnie dlatego uciekł z trzydziestego wieku. Ale nie tylko dlatego.

Pewnego dnia Nathaniel Richards wdał się na szkolnym podwórku w bijatykę z chłopakami, którzy zabrali jednego ze skonstruowanych przez niego robotów i śmiali się z niego, że bawi się lalkami. Ponieważ nie chcieli oddać figurki po dobroci, uruchomił jej mechanizm, który wysłał niewielki ładunek elektryczny. To wystarczyło, by złodziejaszek puścił figurkę, a to dało Nathanielowi szansę odzyskać swoją własność, ale ponieważ tamci zaczęli mu grozić, zerwał się do ucieczki. Nagle jednak wszyscy zatrzymali się w miejscu i nie mogli się ruszyć. Sprawcą tego był osobnik, który przedstawił się jako Kang The Conqueror i zaraz chwycił chłopaka, który dokuczał młodemu Nathanielowi za gardło, by go udusić. Wtedy on krzyknął, żeby go puścił, ale Kang spytał, dlaczego miałby to zrobić, skoro tamten dokuczał mu od zawsze. Zaskoczony Nathaniel spytał, skąd o tym wie, a wtedy Conqueror odsłonił swoją prawdziwą twarz i zapytał go, co wie o podróżach w czasie. Potem Kang założył mu swój hełm, dzięki któremu mógł pokazać mu obrazy z innego czasu - jego przyszłości i własnej przeszłości. Opowiedział mu, że za kilka lat odkryje plany wehikułu czasu, który przeniesie go do starożytnego Egiptu i tam zostanie ogłoszony bogiem. Jednak kiedy spróbuje wrócić do domu, maszyna zepsuje się i zostanie uwięziony w czterdziestym wieku, w środku wojny między dwoma obcymi rasami. Zdoła jednak przejąć ich technologię i zakończyć wojnę, czym zdobędzie sobie tytuł Zdobywcy i pozostanie niepokonany. Młody Kang jednak znał dobrze historię superbohaterów i słyszał o wielu potyczkach między swoim rozmówcą a Avengers, z których zawsze wychodził on pokonany. Kang stwierdził, że to była dla niego tylko rozrywka, bo nie może zostać pokonany, skoro włada czasem i może zmienić historię. Dlatego właśnie go odnalazł - by zmienić własną historię. Zgodnie z właściwym przebiegiem zdarzeń, chłopak, który ścigał teraz Nathaniela powinien przeciąć mu gardło kantem swojej lotki antygrawitacyjnej, przez co ten powinien on wylądować w szpitalu na prawie rok, a leczenie miało doprowadzić jego rodziców do bankructwa. Starszy Kang chciał jednak dopilnować, by tak się nie stało i dlatego wręczył mu swój pancerz, by zabił niedoszłego oprawcę i mógł wcześniej osiągnąć przeznaczoną mu pozycję. Nathaniel nie zamierzał jednak nikogo zabijać i pomyślał, ze gdyby mógł cofnąć się czasie i odnaleźć Avengers, wszystkiemu udałoby się zapobiec. Pancerz natychmiast zareagował na jego myśli i wykonał skok w czasie. Już tutaj, próbował skontaktować się z Avengers, ale nie udało mu się to, więc postanowił zrobić użytek z pancerza i przygotować się na konfrontację ze starszym sobą. W tym celu włamał się do magazynów Starka i odnalazł resztki Visiona [zniszczonego przez She-Hulk podczas Avengers: Dissassembled - Gil], by podłączyć się do jego systemów.

Asgardian właśnie zbliża się do posiadłości Avengers, niosąc ze sobą Hulklinga. Przy okazji mówi mu, że opanował już dosyć sztukę latania, ale wciąż nie uważa, ze są gotowi do starcia z Kangiem. Kolega podziela jego zdanie i zastanawia się, czy Patriot jeszcze do nich wróci. Kiedy lądują, dochodzą do wniosku, że chyba nie ma innego wyjścia, bo musiałby działać solo, a nie jest przecież na tyle głupi. Muszą jednak zastanowić się nad tym stwierdzeniem drugi raz, bo właśnie dostrzegają Patriota na masce pędzącego środkiem ulicy samochodu. Jeden ze złodziei strzela mu w pierś, przez co spada z samochodu, ale Hulkling łapie go zanim uderzy o ziemię. Tymczasem Asgardian zatrzymuje samochód, używając błyskawic, a skoro złodzieje nie zamierzają poddać się po dobroci, Hulkling wytrząsa ich z pojazdu. Patriot próbuje obezwładnić jednego z nich, a w tym czasie drugi atakuje z zaskoczenia Hulklinga i przecina mu ramię, za co zostaje potraktowany potężnym ciosem. Rana szybko się zabliźnia, więc mogą wreszcie wyjaśnić sobie, o co właściwie chodzi i co powinni zrobić z przestępcami. Patriot twierdzi, że przyłapał tych dwóch na rozprowadzaniu narkotyku MGH [Mutant Growth Hormone - Gil], ale próbowali mu uciec. Druga kwestia nastręcza więcej problemów, bo okazuje się, że nie mogą iść na policję przez rozróbę w katedrze, więc muszą zostawić łotrzyków, żeby ktoś ich zgarnął. Zdaniem Hulklinga to tylko potwierdza, że są jeszcze zieloni w tym biznesie, ale Patriot uważa, ze Iron Lad wcale nie poradziłby sobie lepiej. Asgardian zauważa jednak, że to nie on rzucił się sam na przestępców i pawie przy tym zginął, więc lepiej byłoby, żeby trzymali się w kupie, bo jak pojawi się Kang, będą kłopoty.

Tymczasem, Kate i Cassie dotarły do posiadłości Avengers i rozglądając się przy bramie stwierdziły, że nie wydaje się, jakby ktoś tam wciąż mieszkał. To jednak może być mylące, bo prawdopodobnie Young Avengers próbują się ukryć, więc Cassie próbuje otworzyć bramę, wprowadzając odpowiedni kod. Wyjaśnia przy tym Kate, że mieszkała tutaj przez jakiś czas z ojcem, zanim jej matka wywalczyła prawo do wyłącznej opieki. Okazuje się, że kod wejściowy nie działa, ale zanim Cassie przypomni sobie kod awaryjny, Kate zdąża już przeskoczyć przez ogrodzenie.

Chwilę później obie przechadzają się już po ogrodzie rezydencji. Kiedy natykają się na krater po wybuchu, Cassie opowiada, jak zginął jej ojciec [kiedy zombie Jack of Hearts zdetonował się właśnie w tym miejscu w Avengers #500- Gil] i twierdzi, że chciałaby przynajmniej zabrać jego rzeczy, które teraz jej się należą. Nagle, tuż przed nimi uderza błyskawica i pojawiają się trzej członkowie Young Avengers twierdząc, że wkroczyły na ich teren. Kate jednak twierdzi, ze mają większe prawo tu przebywać, bo Cassie jest córką Ant-Mana, a po chwili znowu wdaje się w kłótnię z Patriotem na temat kto kogo ratował w katedrze. W końcu stwierdza, ze Young Avengers potrzebują pomocy, dlatego ona i Ant-Girl chcą dołączyć do grupy. Co prawda obie twierdzą, że nie mają nadludzkich zdolności, ale to nie problem. Kiedy Patriot wytyka Cassie, ze ma dopiero czternaście lat, ona odpowiada, że chce tylko zabrać rzeczy swojego ojca, a kiedy on próbuje ją zatrzymać, ląduje w krzakach po szybko wykonanym rzucie. Córka Ant-Mana oświadcza, ze była atakowana i porywana wystarczająco dużo razy, by nauczyć się bronić i nikt nie będzie jej mówił, co ma robić, zwłaszcza jeśli zamierza odzyskać wszystko, co zostało po jej ojcu, dlatego radzi wszystkim, by zeszli jej z drogi. Kiedy wreszcie kończy krzyczeć, Kate zwraca jej uwagę, że chyba pomyliła się co do braku nadludzkich zdolności, bo właśnie urosła o kilka metrów.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.