Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #3

Young Avengers #3

Young Avengers #3

"Sidekicks" - part 3

Postacie
Cytat

Iron Lad, otoczony przez małe roboty: "What do we do?"
Hulkling: "We're fanboys, aren't we? So we collect them all."

Streszczenie

Iron Lad pokazuje swoim rozmówcom projekcję Visiona, twierdząc, że zgrał cały jego system operacyjny i bazy danych do swojego pancerza, więc w pewnym sensie są teraz w symbiozie. Zanim jednak zdążą przedyskutować ten fakt, ich uwagę zwraca huk i wstrząs. Natychmiast wybiegają z budynku i znajdują wielką Cassie, leżącą na trawniku bez przytomności w otoczeniu Young Avengers i Kate Bishop. Captain natychmiast podbiega do niej i pyta co się stało, więc Kate wyjaśnia, że Cassie zdenerwowała się i zaczęła rosnąć, a kiedy się zorientowała, zemdlała. Na pytanie, co ją tak zdenerwowało, Hulkling odpowiada, że to ich wina, bo nie chcieli jej wpuścić do rezydencji po kostium ojca. Steve'owi udaje się ocucić Cassie, która jest lekko zagubiona i nie wie, dlaczego się powiększyła, ale za radą Kate zaczyna myśleć o zmniejszeniu rozmiarów i udaje jej się cofnąć proces.

Iron Man zabiera Cassie do pokoju ojca, a tymczasem Iron Lad zbiera drużynę w budynku, by dokonać oficjalnego przedstawienia. Oczywiście, Kate nie zostaje uznana za członka grupy, co uważa za szowinizm ze strony Iron Lada, bo chociaż może zrozumieć, dlaczego nie chcą jej w drużynie, nie pojmuje, dlaczego nie chcą też Cassie. Iron Lad wyjaśnia więc, że nie próbował do niej dotrzeć, bo jej danych nie było w zastępczym programie Avengers, do którego dotarł. Ponieważ Captain nigdy nie słyszał o zastępczym programie pyta, czy otrzymał te informacje od Kanga, ale Iron Lad twierdzi, że znalazł je w plikach Visiona. Natknął się na nie przypadkiem, szukając sposobów na kontakt z Avengers i okazało się, że zawierają informacje o osobach, które mogłyby stworzyć nową grupę, gdyby coś stało się z oryginalnym składem. O tym Steve również nic nie wiedział, ale szczególnie dziwi go stwierdzenie, że wszystkie te osoby najwyraźniej mają jakieś powiązania z oryginalnymi Avengers lub ich historią. Sami nie wiedzą jednak, o co dokładnie chodzi i liczyli na to, że Captain będzie mógł coś wyjaśnić, ale na to się nie zanosi. Asgardian zauważa, ze mogłoby pomóc podanie ich prawdziwych nazwisk, ale Patriot kategorycznie odmawia ze względu na obecność Kate. Przez chwilę znowu się kłócą, ale Captain uspokaja oboje i prosi Kate, by zechciała zostawić ich na chwilę. Ona zgadza się bez problemu, ale nie omieszka wytknąć Patriotowi, że powinien być taki jak Steve.

Pierwszy przedstawia się Billy Kaplan, czyli Asgardian. Opowiada wszystko o swojej rodzinie i dodaje, że potrafi generować ładunki elektryczne, ale Captain nie znajduje żadnych widocznych powiązań. Następny jest Hulkling, czyli Teddy Altman, który poza nadludzką siłą i zieloną skórą zdaje się nie mieć innych cech wspólnych z Hulkiem. Obaj nie mają pojęcia, skąd wzięły się ich zdolności, ale Teddy dodaje, ze z nich wszystkich wie to tylko Patriot. Steve zwraca się więc do niego z prośbą o wyjaśnienie, ale Patriot mówi mu tylko, że może odetchnąć, bo nie są spokrewnieni i nie jest za niego w żaden sposób odpowiedzialny. Na pytanie, dlaczego nosi ten mundur odpowiada, że z szacunku dla pierwszego Kapitana Ameryki - Isaiaha Bradleya - jego dziadka.

Patrząc na zdjęcie Cassie z ojcem, Iron Man pyta, czy wcześniej zdarzały jej się zmiany rozmiarów. Ona odpowiada, że przytrafiło jej się to pierwszy raz, chociaż kiedyś podkradała ojcu cząstki Pyma, ale wtedy zdawały się nie działać. Po chwili pokazuje mu się w kostiumie z niestabilnych molekuł i prosi, by pomógł jej jeszcze poszukał hełmu, ale Tony mówi, że nie ma go tutaj. Odmawia jednak oddania jej go, ponieważ uważa, że nie powinna marnować sobie życia na zabawy w superbohaterkę, bo nie chce, żeby stało się z nią to samo, co z jej ojcem. Cassie mówi, że przecież to był wypadek, ale Stark odpowiada, że Ant-Man został zamordowany i to była jego wina. Siadają razem przy oknie i Tony opowiada jej, jak szybko cała sprawa z Avengers przerosła jego oczekiwania. Twierdzi, że w pewnym momencie stracili kontrolę nad swoją działalnością i wszystkimi wypadkami, a to doprowadziło do tragedii, kiedy Scarlet Witch straciła kontrolę nad sobą i zabiła trzech członków grupy. Uważa, że spowodowały to jego błędy i jego grzechy, dlatego rozwiązał Avengers i nie chce patrzeć, jak córka jego przyjaciela marnuje sobie życie w ten sam sposób. Prosi Cassie, by wróciła do domu i już nigdy nie wkładała tego kostiumu, ale ona nic nie odpowiada, chowając łzy.

Steve nie może zrozumieć, jakim cudem wnuk Bradleya może być superżołnierzem, skoro jego jedyna córka urodziła się, zanim został poddany eksperymentom rządowym. Eliah wyjaśnia, że jakiś czas temu został ranny w bójce i stracił dużo krwi, więc dziadek zgodził się na transfuzję, która dała mu nadludzkie zdolności. Captain stwierdza, że docenia ich starania i dobre intencje, ale nie może im pozwolić działać w ten sposób. Patriot odpowiada jednak, że może spróbować ich zmusić, a pozostali stają za nim murem. W tym momencie następuje jednak kolejny wstrząs. Po chwili do pokoju wbiegają Cassie i Iron Man, więc staje się jasne, że ona nie miała z tym nic wspólnego. Nagle, ściany zostają rozerwane, a w otworze staje olbrzym, który krzyczy, że szuka swojego mistrza. Billy jako pierwszy rozpoznaje Growing Mana, czym potwierdza swoją reputację fanboya, ale zanim Captain America zdąży uprzedzić wszystkich, że przeciwnik rośnie z każdym zadanym mu ciosem, Hulkling już uderza go w twarz. Ku zaskoczeniu wszystkich, olbrzym rozpada się na kilkanaście małych robocików, które atakują wszystkich z osobna, domagając się swojego mistrza. Captain radzi, by spróbowali je unieruchomić, ale to zadanie wydaje się być niewykonalne. Iron Lad orientuje się w końcu, że roboty przypominają figurkę, którą sam zbudował i domyśla się, że to on jest ich celem, Każe Asgardianowi użyć jego zdolności, by strącić roboty, a gdy ten stwierdza, że są odporne na elektryczność, każe mu użyć innej mocy. Billy emituje świetlisty krąg, który odrywa roboty od ich celów, a wtedy Kang zdejmuje hełm i oświadcza, że to on jest ich mistrzem. Po potwierdzeniu tego faktu, roboty wysyłają w niebo sygnał, który zdaniem Iron Lada ma naprowadzić starszego Kanga na ich ślad. Muszą się więc przygotować.

Iron Man otwiera drzwi bunkra pod posiadłością oświadczając, że zanim zaczną ich trenować, chcą się przekonać, do czego są zdolni bez swojej broni, dlatego prosi wszystkich o rozbrojenie się. Kiedy wypełniają polecenie, każe im wejść do środka mówiąc, że znajdą tam drzwi do kontrolki i sali ćwiczeń. Iron Lad dziękuje za całą pomoc i wyraża nadzieję, że jeśli uda im się pokonać Kanga, będzie mógł zmienić swoją przyszłość i zostać bohaterem. Iron Man zamyka za nimi ogromne drzwi i wraz z pozostałymi udaje się na zewnątrz. Jessica ma nadzieję, że minie trochę czasu, zanim dzieciaki zorientują się, że są zamknięte, ale Billy, który wrócił się, bo zapomniał zdjąć zegarka, już zauważył, że coś jest nie tak.

W trakcie oczekiwania, Jessica znajduje numer do rodziców Billy'ego, ale zauważa, że nie może wyszukać nic na temat rodziny Altmanów, Captain zaś obiecuje skontaktować się z Bradleyami. Wszyscy troje zastanawiają się, jaka część opowieści Iron Lada jest prawdziwa. Wygląda na to, że technologia i zachowanie robotów potwierdza jego słowa, ale Iron Man wątpi, czy Kang rzeczywiście się pojawi. Jednak, zupełnie jak w przysłowiu: o wilku mowa, a wilk tuż. Z tymi samymi słowami, Kang The Conqueror pojawia się w ruinach posiadłości.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.