Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #4

Young Avengers #4

Young Avengers #4

"Sidekicks" - part 4

Postacie
Cytat

Patriot: "They're not training us. They're keeping us here till the cops show up. Or worse… our parents."

Streszczenie

Kang uprzejmie wita się ze znajomymi członkami Avengers oraz przyszłą matką, ale kiedy Captain każe Jessice odejść, zatrzymuje ją, grożąc bronią. W następnej sekundzie, chwyta tarczę, rzuconą przez Kapitana i odpiera nią cios Iron Mana, po czym powala obu wyładowaniem elektrycznym i domaga się wskazania miejsca przybywania chłopaka. Steve udaje, że nie wie o kogo chodzi, więc Kang wyjaśnia wszystko, potwierdzając tym samym historię Iron Lada i powtarza swoje żądania, grożąc Jessice. Całą sytuację z ukrycia obserwuje Kate Bishop.

Patriot arbitralnie ogłasza, że jest już po nich. Pozostali są jednak dobrej myśli, wciąż wierząc w to, że poddawani są próbnemu treningowi i wkrótce trafią pod skrzydła Avengers, którzy im pomogą i przygotują do starcia z Kangiem. Eli stwierdza jednak, że nie powinni byli ufać Avengers, bo ci ich oszukali i zamknęli w podziemiach swojej posiadłości, a teraz pewnie zawiadamiają policję, albo nawet gorzej - dzwonią do ich rodziców. Cassie i Billy nie chcą w to uwierzyć, ale kiedy Patriot pyta, co zrobiliby na miejscu Kapitana, po namyśle przyznają mu rację. Eli mocuje się z drzwiami przez dłuższą chwilę, ale te nawet nie drgną, więc każe Hulklingowi je rozwalić. Teddy stwierdza jednak, że super-siła tu nie pomoże, więc Asgardian próbuje uderzyć w nie piorunem licząc, że uda mu się wywołać spięcie w zabezpieczeniach. Ponieważ nic z tego nie wychodzi, Patriot sugeruje, żeby użył swoich innych zdolności i teleportował ich stąd, albo sprawił, że drzwi znikną. Cassie pyta, o co chodzi z tymi innymi zdolnościami, ale Billy odpowiada, że to skomplikowana sprawa. Eli mówi, że nie ma w tym nic skomplikowanego i dodaje, że Teddy też ma inne zdolności, ale obaj każą mu się zamknąć. Iron Lad uspokaja wszystkich mówiąc, że przede wszystkim powinni się stąd wydostać. Pyta Cassie, czy potrafiłaby zmniejszyć się i przejść pod drzwiami, aby otworzyć je z zewnątrz, ale ona nigdy tego nie próbowała, a poza tym nie wie, jaki jest kod zamka. W tej chwili, drzwi się otwierają i staje w nich Kate oświadczając, że podpatrzyła, jak Iron Man zamykał drzwi. Cassie rzuca jej się na szyję z radości, a Iron Lad dziękuje za ponowne uratowanie skóry, tylko Patriot pospiesznie naciąga maskę i chłodno stwierdza, że powinni zniknąć, zanim Avengers wezwą gliny, albo ich rodziców. Kate odpowiada, że Avengers nie mają teraz czasu na telefony, bo właśnie walczą z Kangiem. Zapada cisza.

Tymczasem, Kang ponownie domaga się oddania chłopaka, powtarzając swoje groźby. Jessica jednak nie przejmuje się skierowaną w jej stronę bronią i kopniakiem z zaskoczenia posyła Kanga na ścianę, po czym odbiera mu broń i tłumaczy, że popełnił wielki błąd, grożąc ciężarnej kobiecie z nadludzkimi zdolnościami. Kang nie zwraca na nią uwagi, tylko zdejmuje swój hełm i zaczyna wyjaśniać, ze nie mają czasu do stracenia i muszą czym prędzej przywrócić jego młodszy odpowiednik do właściwego punktu w czasie, bo w przeciwnym razie nigdy nie stanie się Kangiem. Avengers nie widzą w tym problemu, ale Conqueror przypomina im, że historia Avengers jest bezpośrednio związana z nim i wszelkie zmiany w niej spowodują zmianę całej rzeczywistości, która już się rozpoczęła. Kiedy tak rozmawiają, krajobraz dookoła powoli zmienia się, tak samo jak sami bohaterowie. Gdy monolog Kanga dobiega końca zauważają, że stoją wśród ruin Nowego Jorku.

Po relacji Kate z wydarzeń na górze, Young Avengers dochodzą do wniosku, że muszą coś z tym zrobić. Patriot i Hulkling nie chcą jednak wypuścić Iron Lada wiedząc, że to on jest celem Kanga, ale sam zainteresowany poprawia ich - celem Kanga jest młodszy Kang, a nie Iron Lad. Do grupy dołącza także Kate, która zdążyła przejść się po podziemiach i zaopatrzyć w broń Hawkeye'a, Mockingbird i Swordsmana. Po szybkim przyjrzeniu się jej, drużynowi fanboye stwierdzają, że wygląda jak Hawkingbird. Mimo wszystko, Patriot stwierdza, że uzbrojenie nie czyni z niej bohatera i nie może iść z nimi. Na to Kate odpowiada, że powinien zacząć być dla niej miły, bo ma dla niego prezent i wręcza mu oryginalną tarczę Kapitana.

Jessica zauważa, że Captain America i Iron Man wyglądają zupełnie inaczej, a gdy zwracają uwagę, że i ona się zmieniła zauważa, że znowu nosi kostium Jewel, a jej brzuch zniknął. Wściekła, atakuje Kanga obwiniając go o wszystko, ale on stwierdza, że jest tylko jeden sposób, by naprawić rzeczywistość. W końcu, Captain America zgadza się oddać mu chłopaka i właśnie te słowa słyszą Young Avengers, gdy wychodzą z podziemi.

Natychmiast wracają tą samą drogą i próbują wydostać się z posiadłości tunelami pod nią. Cassie jest zawiedziona faktem, ze Captain zgodził się wydać Iron Lada jednemu z największych złoczyńców w historii i podkreśla różnicę między nim a Kangiem. Kate pyta go, czy te wszystkie zmiany są spowodowane jego podróżą w czasie, a gdy Iron Lad potwierdza sugeruje, że powinien się zastanowić nad powrotem. Wszyscy są zdziwieni jej propozycją, ale gdy Kate wyjaśnia, że coś złego dzieje się ze światem i podkreśla, co stało się Jessice, Teddy i Billy przyznają, że może mieć rację. Sam Iron Lad pyta, czy gdyby dowiedziała się, że ma zostać jednym z największych złoczyńców w historii, nie zrobiłaby wszystkiego, co w jej mocy, by temu zapobiec. Dyskusję ucina Patriot, który stwierdza, że są drużyną i jako drużyna będą dalej podążać za przywództwem Iron Lada, który teraz zamierza wyprowadzić ich z tunelu tuż za murami posiadłości.

I rzeczywiście, wychodzą z tunelu, ale tuż u stóp Jessicki, która z przykrością stwierdza, że nie mają innego wyboru, jak tylko oddać Iron Lada. Captain potwierdza to i uprzedza, że jeśli nie podda się dobrowolnie, będą z nim walczyć. Iron Lad z wściekłością oświadcza, że jego największym błędem było zwrócenie się po pomoc do Avengers i drugi raz tego nie zrobi, po czym zrywa się do lotu. Kang chce ruszać za nim, ale Iron Man każe mu zostać na miejscu i sam rusza za chłopakiem. Jednak kiedy startuje, Hulkling chwyta go za nogę i nie chce puścić, więc Iron Man przeprasza go i strąca wyładowaniem energii. Ku przerażeniu wszystkich, Hulkling z hukiem uderza o ziemię. Jednak kiedy biegną do niego, by sprawdzić czy żyje, znajdują go lekko skołowanego, w ludzkiej postaci. Asgardian wyjaśnia, że jego przyjaciel jest zmiennokształtnym, Teddy zaś pyta, co się dzieje z Iron Ladem.

Niedaleko stąd trwa pościg. Iron Lad próbuje wyjaśnić, że nie chce wracać do przyszłości, by być odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi, ale Iron Man jest nieugięty. Aby go zatrzymać, Iron Lad atakuje energią, ale przesadza z siłą i strąca go z nieba. Jednak widząc spadającego przeciwnika, rusza mu na ratunek.

Chwilę później, Iron Lad wraca do pozostałych, niosąc nieprzytomnego Iron Mana i wyjaśnia, że nie chciał zrobić mu krzywdy, bo nie jest mordercą. Kang potwierdza to dodając, że jest wojownikiem i sterując zdalnie jego zbroją, powoduje wyładowanie energii, które poraża Asgardiana i Hulklinga. Następnie wyjaśnia, że kontroluje go całkowicie i powoduje większe wyładowanie, które ogłusza wszystkich w pobliżu, po czym stwierdza, że czas już wracać.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.