Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #111

Incredible Hulk vol. 3 #111

Postacie
Zapowiedź

utajniono

Cytat

Namora: "You'd best go too, Hercules."
Herc: "And let twenty city blocks crush you like a flounder?"
Namora: "Fish joke. Very clever. Seriously. Go. Now."
Herc: "I always liked fish."

Streszczenie

Nowy Jork. Hulk rozprawia się właśnie ze Strange'm. Amadeus obserwuje go z i przekazuje dane reszcie grupy, która zajęta jest ratowaniem ludzi z gruzów budynków i rozbitych aut. Angel mówi, że skoro Hulk ma doktora, to znaczy, że więzi już całą czwórkę, na której chciał się zemścić. Cho w dalszym ciągu jest przekonany, że Hulk nie zabija niewinnych. Warren zastanawia się jednak co jadeitowy potwór zrobi, jeśli okaże się, że Illuminati naprawdę są winni i wysadzili jego świat. Amadeus w takim wypadku nie będzie miał dla nich sympatii.

Namora ratuje kolejnego człowieka, okazuje się być nim Wong, sługa Strange'a. Mężczyzna ma w rękach dziwną amforę, mówi także, że musi znaleźć Zoma, demona którego wezwał doktor do walki z Hulkiem. Po przegranej Zom odłączył się od Stephena i teraz szuka nowego gospodarza.

Wong widzi rozbłysk mocy demona. Bohaterowie postanawiają mu pomóc. Namora chwyta Wonga i Amadeusa, Angel Herca. Wszyscy lecą w kierunku, gdzie służący doktora zobaczył poświatę demona. Przyboczny doktora tłumaczy, że amfora którą ma pozwala uwięzić demona, ale tylko, gdy ten jest słaby. Dzieje się to wówczas, gdy jego gospodarz zostanie pokonany. Angel chce, aby Amadeus wymyślił plan działania, chyba, że jeszcze nie skończył swojej fazy bycia "złym".

Na bohaterów czeka niemiłą niespodzianka. Zom opanował zbroję Iron Mana. Teraz ta "pogromczyni Hulka" pod wpływem demona atakuje Herca i powala go potężnym ciosem. Cho nie może powstrzymać się od sarkastycznej uwagi - walczą z demonem Strange'a w zbroi Starka, a to niby Hulk jest największym zagrożeniem Ziemi. Zom skupia się na walce z bogiem Olimpu. W tym czasie Namora przekazuje przenoszonych ludzi Angelowi i sama atakuje. Potężnym ciosem powala zbroję Hulkbuster, Herc także dokłada swoje ciosy. To jednak za mało na urządzenie skonstruowane do walki z Hulkiem. Cho wzywa ich statek powietrzny i wbija go w demona. Hercules i Namora świetnie się bawią.

Niestety amfora Wonga nie działa, demon nie został pokonany, uciekł tunelem. Cho podłącza się do oderwanego elementu zbroi, zaczyna wydobywać z niej informacje. Herc dostrzega cel. Bohaterowie gonią go tunelem. Cho w końcu przetwarza dane zbroi, do której także demon ma dostęp. Wie dokąd ten zmierza - bunkra S.H.I.E.L.D.. Demon ucieka wybijając dziurę w ścianie. Ścigający go bohaterowie nie mogą za nim podążyć bowiem muszą utrzymać ciężar walącego się stropu. Zawalenie go spowoduje reakcję łańcuchową, która zrówna z ziemią Greenwich Village. Herc i Namora utrzymują ciężar stropu, Amadeus zaprząta do pracy swój intelekt. Nagle Angel łapie chłopaka i wylatuje z nim na zewnątrz, na otwartą przestrzeń. Pokazuje mu dane ze zbroi, X-Man mówi, że S.H.I.E.L.D. ma broń nuklearną w Chelsea i na pewno Zom tam zmierza. Amadeus mówi jednak, że Chelsea nie jest celem Zoma. Angel jednak zdążył wynieść ich już na powierzchnię. Dzięki temu mają okazję zobaczyć jak Sentry trafia kamienny statek Hulka. Po chwili Hulk i Sentry zaczynają walkę.

W tunelu podnosi się poziom wody. Namora każe Wongowi uciekać. Po chwili to samo proponuje Herculesowi, ten odmawia. W wymianie zdań wychodzi na jaw, że Herc zawsze lubił wodne stworzenia.

Cho i Warren oglądają walkę tytanów. Amadeus ciągle jest po stronie Hulka, nie podoba mu się również fakt, że Sentry, któremu zaczyna odbijać, walcząc z Hulkiem niszczy miasto.

Amadeus każe Worthingtonowi zabrać się do prawdziwego celu Zoma. Do bunkru S.H.I.E.L.D. z którego demon będzie mógł zniszczyć cały Nowy Jork teleportując go do strefy negatywnej. Lecąc Cho wykrzykuje rozkazy: złapać Wonga, polecieć tunelem do demona i ostatnie, dosyć tajemnicze stwierdzające, że gdy wszystko inne zawiedzie Angel ma go pobić.

Na powierzchni Hulk z Sentrym wciąż zaciekle walczą.

Pod ziemią Cho skacze na demona, jest pewien, że ten będzie chciał go posiąść, bowiem właśnie zablokował urządzenia w tym bunkrze sprawiając, że są bezużyteczne. Po chwili demon faktycznie opuszcza zbroję Hulkbuster i przenosi się do ciała Amadeusa tworząc Zomadeusa. Widząc to Angel rusza do ataku i jednym kopnięciem powala chłopaka. Demon próbuje uciec, ale Wong wciąga go do amfory.

Komnata z Herculesem i Namorą cała jest pod wodą. Atlantydka podaje bogowi olimpu tlen metodą usta - usta. Cho, używając zbroi Hulkbuster podnosi strop. Poziom wody opada. Chłopak, chce wiedzieć, zwracając się do Herca i Namory, czy mają przyjść później. Ci są zakłopotani.

Na dole wyczuwalne są tąpnięcia z walki tytanów. Cho cieszy się, że Hulk pokonał Sentry'ego, chce obejrzeć jego triumf. Całą drużyna wraca na powierzchnię. Amadeus jest zszokowany widzi bowiem jak Hulk uderza noga w ziemię tak, że jest w stanie zniszczyć wszystko. Nagle dziwne światło pada na Hulka i po chwili Banner leży na ziemi.

Angel z Wongiem i Namora odlatują. Herc został z Amadeusem. Mówi chłopakowi, że powinien być z siebie dumny - ocalił świat i był tam, gdzie potrzebowali go przyjaciele. Smutny Cho stwierdza, że nie było go dla wszystkich przyjaciół. Herc, po przyjacielsku, obejmuje chłopaka.
 

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #111 Incredible Hulk vol. 3 #111 Incredible Hulk vol. 3 #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.