Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #7

Ultimate Fantastic Four #7

Ultimate Fantastic Four #7

"Doom" - part 1

Postacie
Cytat

Reed Richards: "Can we make out afterwards? It's just I think I'm getting good at it."

Sue Storm: "You started out good at it. You're getting fantastic." 

Streszczenie

Od wypadku podczas próby teleportacji przez Strefę N minęły dwa miesiące. Reed Richards stoi na dachu Budynku Baxtera i kolejny raz przeżywa wydarzenia z tamtego dnia. Podchodzi do niego dr Storm i prosi go, żeby zszedł na dół. Reed, jakby go nie słysząc, mówi, że współrzędne, które wprowadził, były dobre. Ale Victor Van Damme uważał, że są złe, więc chciał je zmienić. Ponieważ nie chciał się przyznać, że nie rozumiał mechanizmu, zrobił to, nie mówiąc nikomu. W ten sposób doprowadził do wypadku, który zmienił Reeda, Sue, Johnny’ego i Bena oraz rozrzucił ich po całej Ziemi. Jedynie sam Victor nie został jeszcze odnaleziony.

Dwanaście lat temu... Victor Van Damme obchodzi dziesiąte urodziny. Jego ojciec mówi mu, że jest wystarczająco duży, żeby poznać historię swojej rodziny. Van Damme’owie są potomkami Vlada Tepesa Draculi, który w piętnastym wieku rządził Wołoszczyzną. W tych czasach, w których Środkowa Europa była pogrążona w chaosie i ciemnocie, Dracula zaprowadził tam porządek za pomocą twardych rządów. Umiejętnie manipulował popularnymi przesądami, między innymi pozwalał wierzyć ludności, że pił ludzką krew. Wreszcie wybuchł bunt, Vlad został obalony, a Draculowie zostali wygnani z Wołoszczyzny i rozeszli się po całej Europie. Często zmieniali nazwiska, z różnych powodów, tak, jak zrobiła to gałąź Draculów w Belgii, nazywając się Van Damme’ami. Ojciec mówi Victorowi, że dziś kończy się jego dzieciństwo, a rozpoczyna się nauka i praca, które sprawią, że będzie zasługiwał na miano potomka Draculi.

Reed siedzi w swoim laboratorium i próbuje odkryć sposób, jak pomóc Benowi. Przychodzi Sue i mówi mu, że do tej pory nie zgłosił się na badanie w bio-skanerze. Reed odpowiada, że czuje się dobrze, a pozostała los pozostałej trójki jest ważniejszy. Sue wścieka się i za pomocą pola siłowego zrzuca go z fotela i mówi mu, że on jest ważny dla niej. Nikt tak jak ona nie zna się na biologii i musi się upewnić, ze Reed nie umrze, bo nawet taki geniusz jak on nie będzie mógł odwrócić skutków wypadku, jeżeli będzie martwy. Reed zgadza się.

W drodze na badania Reed pyta się, dlaczego jest tak mało wyników Bena. Sue odpowiada, że musi zmienić ustawienia skanera z powodu bardzo twardej skóry Bena. Ogólnie on stanowi dla niej zagadkę, ponieważ nie ma nawet pojęcia, jak Grimm oddycha. Ale najpierw zajmie się tajemnicami Reeda. Ten mówi, że nic nie ukrywa, ale Sue stwierdza, że wie, że Richards nie jadł nic od czasu wypadku. Dziewczyna zaczyna skanować ciało Reeda i widzi coś bardzo interesującego. Prosi go, żeby się rozciągnął. Kiedy Reed to robi, okazuje się, że miała rację i Richards nie ma organów wewnętrznych. Nie ma wątroby, nerek, a zamiast żołądka ma zespół bakterii, które reagując z tlenem wdychanym przez Reeda, dostarczają mu potrzebnych składników odżywczych. Chłopak jest trochę przerażony tym wszystkim, ale Sue mówi mu, że dla niej nie stanowi to problemu i on wciąż jest tą samą osobą, którą był przed wypadkiem.

Gdzie indziej. Victor Van Damme, którego skóra jest teraz metalowa, niczym zbroja, przypomina sobie, jak ojciec kazał mu uczyć się drzewa genealogicznego rodziny Draculów i karał go za każdą pomyłkę. Mówi do siebie, że Richards wcale nie jest taki nieomylny, jak mu się wydawało. Jego urządzenie do wprowadzania współrzędnych było źle zrobione i nawet on, Victor, nie był w stanie go naprawić, chociaż próbował. Tak więc wypadek i jego przemiana jest winą Reeda. Van Damme właśnie kończy budować mechaniczne owady. Każdy z nich ma wysuwane ostrza, na które Victor nabije swoich wrogów, tak jak jego przodek Vlad robił ze swoimi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.