Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #29

Daredevil vol. 2 #29

Daredevil vol. 2 #29

"Underboss" - part 4

Postacie
Cytat

Kingpin: "I... I didn't know you were here."
Daredevil: "Welcome to the world of the blind."

Streszczenie

Alpy, Szwajcaria. Vanessa Fisk relaksuje się czytając książkę w swoim górskim domu. Zjawia się jej lokaj przekazując złe wieści z Ameryki. Twarz kobiety zastyga w milczeniu i pojawia się na niej przerażenie. Z takim odczuciem przemierza całą drogę do Nowego Jorku.

Dziś. Kingpin podpięty pod szpitalną aparaturę, leży nieprzytomny w łóżku. Obok stoi jego żona i bliski doradca Waldo Dini. Vanessa chce wiedzieć, kto to zrobił, mężczyzna mówi, że raczej jej się to nie spodoba. Ta pokazuje gazetę z nagłówkiem informującym o śmierci Kingpina. Dini wyjaśnia, że to dla bezpieczeństwa Fiska, aby nikt nie próbował dopuścić się kolejnego zamachu. Póki leży tutaj w mieszkaniu ich prywatnego lekarza, jest bezpieczny. Doktor dodaje, że Wilsonowi potrzebna jest opieka szpitalna i stanowczo sprzeciwia się wywożeniu go z kraju, co nie jest możliwe w obecnym stanie jego pacjenta. Vanessa nalega na Diniego, aby powiedział jej, kto jest odpowiedzialny za zamach na jej męża.

Trzy miesiące wcześniej. Kingpin w obecności Diniego wznosi toast ze swoim nowym pracownikiem, Silkem, mając nadzieję na jego owocną pracę. Ten przesyła pozdrowienia od ojca, który kazał mu przekazać, że zawsze może liczyć na jego pomoc w razie, gdyby miał jakieś problemy wynikające z jego obecnej niepełnosprawności. Szybko dodaje, że nie oznacza to wcale braku szacunku. Fisk przyjmuje informację. Silke przechodzi do rzeczy. Ojciec prosi go również, aby przekazał Fiskowi o trapiącym go problemie. Jego firma, która jest przykrywką dla brudnych interesów, procesuje się w nowojorskim sądzie i wygląda na to, że prawnicy Silke’ów nie dadzą sobie rady z obroną. Dlatego przydałoby się sprzątnąć adwokata drugiej strony. Kingpin odsyła Silke’a do Diniego, który zajmuje się takimi sprawami, ale chce usłyszeć, o kogo chodzi konkretnie. Sammy mówi że to Murdock, Matthew Murdock. Kinping odwrócony do Silke’a plecami, odpowiada krótkie, lecz stanowcze: "nie". Silke nie jest pewien, czy dobrze usłyszał. Fisk powtarza i dodaje, że Murdock jest nietykalny. Sammy próbuje drążyć temat i pyta się dlaczego, ale Dini próbuje go uciszyć. Silke jest zbulwersowany, że Fisk odmawia oddania przysługi dla jego ojca. Wściekły Kingpin wyjaśnia Silke’owi, żeby szybko odnalazł swoje miejsce w tym interesie i jest tutaj tylko z uwagi na dawną znajomość Wilsona z jego ojcem. W życiu mało jest drugich szans, a Silke właśnie taką otrzymał i lepiej, żeby jej nie zmarnował, robiąc taki bałagan jak w Chicago. Jeśli Kingpin mówi, że nikt nie rusza prawnika, to nikt nie rusza prawnika. Silke zaskoczony milczy.

Dwa dni temu. Daredevil powala na bar miejscowego pubu oprycha z bronią w ręku. Wściekły powtarza, że w mieście jest niewidomy prawnik, za którego głowę wyznaczono nagrodę. Wyrzuca bandziora leżącego na barze przez okno. Zwraca się do wszystkich osób w pubie, iż chce znać nazwisko tego, który wydał zlecenie na prawnika i dlaczego to zrobił. Matthew, z głową skierowaną na grupę ludzi w pubie, wyczuwa ich strach. Czuje też dym papierosowy, którym przesiąknięci są wszyscy. Jest pewien, że jedna z tych osób wie, kto wystawił cenę za jego głowę. Wie, że mógłby wszystkich po prostu pobić i czekać, aż trafi na tego odpowiedniego. Nagle jego uwagę przykuwa jeden mężczyzna stojący z boku. Wyrzuca go na zewnątrz i zaczyna bić, czekając na informacje. Chociaż mężczyzna usilnie próbuje go przekonać że nic nie wie, DD nie przestaje nim potrząsać. W końcu facet mówi, że podobno sam Kingpin wydał zlecenie, ale chciał, aby nikt nie wiedział o tym że to on, dlatego zlecenie poszło z trzeciej ręki.

Wilson Fisk siedzi na łóżku w swojej sypialni spowitej całkowitą ciemnością. Nagle zjawia się Daredevil, mówiąc, że pomimo wszystkiego, co razem przeszli zdawało mu się, że Fisk jest człowiekiem honoru. Wilson jest zaskoczony, mówi, że nie wiedział o obecności Matta. Ten wita go w świecie niewidomych. Fisk chwyta za swoją laskę i pyta Matta, jak może mu pomóc. Murdock mówi, że pomimo składanych obietnic, Wilson wystawił nagrodę za jego głowę. Kingpin zaprzecza, na co DD dodaje, że w takim razie ktoś za jego plecami musiał wyznaczyć nagrodę. Przez chwilę Fisk zaprzecza, ale milknie w pół zdania. Zapada dziwna cisza, po której Matt mówi, że w takim wypadku nie jest jedynym niewidomym spoglądającym w lufę pistoletu. Murdock życzy dobrego wieczoru i znika. Kingpin mówi, że może mogliby pomóc sobie nawzajem raz jeszcze, ale nikogo poza nim już tu nie ma.

Dwa miesiące temu. Sammy Silke gra w pokera z ludźmi Kingpina. Opowiada im historię o fotografie, który siedział trzy tygodnie bez przerwy w lasach deszczowych, aby uchwycić na zdjęciu niesamowitego ptaka. Chociaż siedzi na tym drzewie tak długo i zaczyna mieć wątpliwości, w końcu mu się udaje. Silke podsumowuje, że piękne jest to, co pokazuje ta historia, że kiedy przychodzi TEN moment, facet jest gotowy. Mężczyźni zaczynają żartować z jego opowieści. Sammy zadaje im pytanie. Kiedy pierwszy raz spotkał się z Kingpinem i poprosił o przysługę w imieniu swojego ojca o sprzątnięcie jednego kolesia, został zwyzywany. Mężczyźni pytają się, o kogo chodziło. Silke zapytuje, czy któryś z nich zna takiego jednego ślepego prawnika. Zapada nieprzyjemna cisza. Sammy jest zdziwiony. Pozostali mówią mu, aby sobie odpuścił, ten chce wiedzieć, dlaczego. Rozmowę przerywa Fisk junior siedzący przy barze, woła Silke’a, aby przysiadł się do niego na drinka. Sammy jest zdziwiony propozycją, gdyż myślał, że jego przyjaciel z dzieciństwa nie odzywa się do niego. Fisk wskazuje stołek obok siebie, Silke patrzy się na niego zastanawiająco.

Dzisiaj. Vaneesa siedząc przy swoim mężu mówi, że trzeba go przenieść. Lekarz po raz kolejny wyraża swój sprzeciw. Kobieta prosi go o wyjście z pomieszczenia. Pyta Diniego wprost, czy jej syn był zamieszany w zamach na jej męża. Ten nie wie co odpowiedzieć. Vanessa już wie.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.