Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #36

New Avengers #36

New Avengers #36

"The Trust" part 5

Postacie
Zapowiedź

Hej, nie wiem czy czytałeś zapowiedź do Mighty Avengers, ale wiedz, ze Wirus Venoma przejął cały Nowy Jork. Tak, cały Nowy Jork! To oznacza, że New Avengers przemienili się w symbioty. O tak! Plus, Wolverine ma do pogadania ze Spider-Woman o małym zielonoskórym czymś. O, i Hood nie traci czasu, gdy ustawia się na miejscu kingpina wszystkich super-złoczyńców.

Cytat

Jessica Jones: "The whole city was Venoms?"
Luke Cage: "Every man, women, child, dog, cat and bird."

Streszczenie

Posiadłość doktora Strange'a. Luke Cage i Jessica Jones wraz z ich pierworodnym leżą wspólnie w łóżku. Te krótkie chwile sielanki lider Avengers wykorzystuje do naświetlenia żonie ostatnich wydarzeń z własnym udziałem i reperkusji, jakie podjęte przez Cage'a decyzje przyniosą jemu i jego drużynie. Wszystko zaczęło się od próby dotarcia Avengers do wieży Starka, gdzie zostali zaatakowani przez wszechobecne symbioty. Te jak się okazało przejęły ciała i świadomość mieszkańców Nowego Jorku i za chwilę to samo próbowały uczynić z Avengers, co w dużej mierze im się udało. Obojętni, lub częściowo obojętni na te próby pozostali Cage i Logan. Za chwilę do walczących przybywają zwolennicy Iron Mana i aktu rejestracji w postaci Carol Danvers i Wonder Mana. Zamiast jednak aresztować zbuntowanych Mścicieli, ci próbują zorientować się w aktualnej sytuacji, którą naprędce wykłada im Luke Cage. Z powrotem w łóżku Jess pyta go, czy rozmawiał z Carol Danvers, na które to pytanie uzyskuje negatywną odpowiedź. Dla Jessici Jones jest to co najmniej niezrozumiałe, iż Danvers walczyła ramię w ramię z Cagem i pozostałymi Avengers bez żadnego słowa wytłumaczenia swej i swych współpracowników postawy. Zupełnie niespodziewanie sytuacja stabilizuje się i symbioty dosłownie znikają, pozostawiając nowojorczyków zdezorientowanych i kompletnie nagusieńkich na ulicach miasta. Odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest sam Iron Man, który w wiadomy tylko sobie sposób pozbył się intruzów z metropolii. Co najciekawsze po zakończonej bitwie siły rządowe nie próbowały aresztować Avengers, którzy jak tylko potrafili pomagali mieszkańcom miasta. Być może coś się zmieniło we wzajemnych relacjach dwu dotychczas antagonistycznie nastawionych grup. A być może tylko, jak przypuszcza Cage, Stark został zastąpiony przez któregoś ze Skrulli. Co ciekawe ani Jessica, ani ich córeczka nie uległy wpływom symbiotów. Dziewczyna tłumaczy ten fakt magicznym oddziaływaniem posiadłości Strange'a, co jeszcze bardziej upewnia ją w przekonaniu, iż powinni jak najszybciej opuścić to lokum. Luke sugeruje, że być może doktorek także jest Skrullem, a cała ta zabawa z wykorzystaniem magii by pokazać kto jest prawdziwy, a kto nie, miała jedynie na celu zamącić im w głowach i wyeliminować z dalszej rogrywki. W tym momencie Jessica już na całego zaczyna panikować. Uspokoiwszy się nieco dowiaduje się od męża, iż Jessica Drew znalazła się w obozie wroga. Jones zastanawia się, co też mogła powiedzieć Starkowi. Cage spokojnie odpowiada, że już wkrótce się dowiedzą, gdyż właśnie w tej chwili Logan prowadzi małe przesłuchanie Drew, w celu wyjaśnienia jej stanowiska i rzeczywistych zamierzeń.

Wieża Starka. Poplecznicy Iron Mana wysłuchują teraz wprowadzenia do ich kolejnej misji. Briefing wykonuje Carol Danvers, która objaśnia im plan ataku na Latverię, gdyż to naprawdopodbniej Doom jest odpowiedzialny za zrzucenie na miasto bomby chemicznej, wywołującej przemianę mieszkańców Nowego Jorku w symbioty. Wszyscy mają teraz godzinę czasu do swoje dyspozycji by się przebrać, wziąć prysznic, zjeść coś i po tym czasie ponownie stawić się na odprawę. Jessica Drew wybiera drugą z tych opcji. Nie jest jej jednak dany beztroski wodny relaks, gdyż w kabinie tuż za nią pojawia się Logan, który życzy sobie uzyskać odpowiedzi na kilka palących pytań. Przede wszystkim co powiedziała Starkowi. Dziewczyna odpowiada, że poinformowała Tony'ego o sytuacji ze Skrullami. Nie poddała jednak zespołu, o co zostaje oskarżona. Iron Man liczył się z tym i nawet nie próbował tego wymusić na dziewczynie. Wolverine informuje Drew o przejęciu przez Parkera Robbinsa Deathloka, który zmierza w kierunku wieży Starka. Dlatego Avengers wyszli z ukrycia, by ostrzec Iron Mana i jego ludzi przed grożącym im niebezpieczeństwem. Nagłe pojawienie się Black Widow zmusza Logana do ratowania się ucieczką przez okno. Na zewnątrz budynku przechwytuje go Spider-Man i obaj błyskawicznie ulatniają się z centrum miasta.

Później Avengers stawiają się w Jersey. Ich obecność tutaj związana jest z niadawnym napadem na bank, który skończył się kradzieżą ponad dwunastu milionów dolarów i zniszczeniem Deathloka. Zadanie mścicieli polega na ujęciu sprawców tego zuchwałego napadu. Kryjówkę Hooda wykrył Logan, który śledził SKrulli i które to śledztwo przywiodło go właśnie do Jersey. I to powód Skrulli zadecydował o przyprowadzeniu tu Jessici Drew, bardzo w sprawę obcych zaangażowaną. Po krótkiej wymianie zdań Avengers decydują się na ofensywę przeciwko Hoodowi i jego ludziom. Ten wydaje się być bardzo rozbawiony, gdy podczas podziału łupów z ostatniego skoku niespodziewania atakuje go osamotniony Cage. Za chwilę jednak za plecami Cage'a pojawia się prawdziwa armia z Thorem, Fantastic Four, Starkiem, Punisherem, X-Men czy nawet kaczorem Howardem w jej szeregach.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #36 New Avengers #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.