Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #32

Daredevil vol. 2 #32

Daredevil vol. 2 #32

"Out" - part 1

Postacie
Cytat

Nagłówek Daily Globe: "GLOBE EXCLUSIVE! Pulp Hero Of Hell's Kitchen Is Blind Lawyer"

Streszczenie

Kwatera główna FBI na Manhattanie, godzina 3:11 rano. Agent Davis pomimo wczesnej pory został wezwany do biura przez dwójkę podwładnych mu agentów - Drivera i Dobbsa. Davis nie jest zadowolony z zaistniałej sytuacji, lecz domyśla się, że wydarzyło się coś ważnego. Agenci pokazują mu tablicę, na której przedstawione są relacje pomiędzy Kingpinem i jego ludźmi, a Daredevilem. Jeden z nich wskazuje na tablicy zdjęcie Sammy'ego Silke’a – człowieka, który jest odpowiedzialny za upadek Fiska [patrz Daredevil vol.2 #26-31 - Don David]. Trzy godziny temu przyszedł on do nich spanikowany i przyznał się do wszystkiego. Davis chce poznać szczegóły tej rozmowy.

Trzy godziny temu. Silke opowiada, jak on i pozostali najbliżsi ludzie Kingpina zorganizowali na niego zamach. Wszystko poszło zgodnie z planem, a Silke miał zostać nowym szefem. Tyle, że parę godzin temu to on stał się obiektem zamachowców i cudem uniknął śmierci [patrz Daredevil vol.2 #31 - Don David].

Jeden z agentów wskazuje na zdjęcia ludzi Kingpina biorących udział w jego upadku. Dean Martini, Frank Sloane i Samuel Sanchez zostali zabici przed paroma godzinami. Davis pyta, kogo podejrzewają o zorganizowanie tych zabójstw.

Sammy jest pewny, iż to Richard Fisk chce go zabić. Uważa, że syn Kingpina od dawna planował zamach na swojego ojca. Rozpowiadał ludziom Wilsona tajne informacje, o których nie powinni wiedzieć. Sprawiał, że stawali się coraz bardziej poirytowani.

Gdy jeden z agentów ma właśnie wyjaśnić, jaka to informacja doprowadziła ludzi Kingpina do wrzenia, przerywa mu inny pracownik FBI. Przekazuje mu świeży raport. Agent czyta go, podchodzi do tablicy i przekreśla flamastrem zdjęcie Richarda Fiska. Został on zabity w swoim mieszkaniu z pistoletu o kalibrze 22 mm - damskiej broni. W takim przypadku to nie on stał za wszystkimi zabójstwami. Agenci postanawiają przyjrzeć się sprawie od początku. W nocy zamachu na Kingpina w porę odnalazł go jego consigliere Waldo Dini, w efekcie ratując mu tym życie. Waldo następnie skontaktował się z jego żoną Vanessą. Przyleciała ona ze Szwajcarii pierwszym samolotem. Według raportów wraz z Dinim udało im się wywieźć rannego Wilsona ze Stanów. Do gazet w tym czasie przedostała się informacja o jego śmierci. Sam consigliere nie miałby na tyle władzy wśród innych rodzin, by dokonać tego wszystkiego. Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, iż za zemstą na zamachowcach stała żona Fiska. Davis zgadza się z teorią podwładnych i postanawia wrócić do domu. Oni jednak zatrzymują go. Pozostała jeszcze sprawa Silke'a. Przełożony każe im zatrzymać go i oskarżyć o wszystko, do czego się przyznał. Agenci wyjaśniają, iż wyjawił im on coś, co ma mu zapewnić protekcję. Davis pyta, czy chodzi o informacje o jego ojcu - głowie jednej z rodzin przestępczych w Chicago. Agent Driver odpowiada przecząco. Następnie podchodzi do tablicy i zdejmuje zdjęcia Daredevila i Matta Murdocka. Według Sammy'ego to jedna i ta sama osoba. Davis zaczyna się śmiać. Stwierdza, iż to absurd. Spotkał kiedyś Murdocka i wie, że jest ślepy.

Silke opowiada, jak to Kingpin odkrył tożsamość Daredevila. Następnie w jakiś sposób dowiedział się o tym Richard. To była właśnie ta informacja, której użył, by podburzyć jego ludzi. Lecz wtedy jeszcze za bardzo się go bali, by coś zrobić. Agenci pytają go, dlaczego w takim razie Wilson nie wykorzystał tej informacji, by zaszkodzić swojemu wrogowi. Sammy też tego nie rozumiał. Richard wyjaśnił mu punkt widzenia swojego ojca. Mawiał on, że wróg, którego się zna jest lepszy niż taki, którego się nie zna. Silke uważa, że właśnie ta słabość zgubiła Kingpina.

Kontynuując, Driver wyjaśnia, jak to trzy tygodnie temu Sammy i Richard postąpili wbrew rozkazowi Kingpina i wystawili nagrodę za głowę Murdocka. Przez kolejne tygodnie nieomal przy każdej próbie ataków na niego pojawiał się Daredevil. Matt zaczął się ukrywać, lecz nigdy nie poszedł na policję. Okazało się w dodatku, że jego akta FBI są utajnione. Co jest prawdopodobnie sprawką S.H.I.E.L.D. Davis prosi o zdjęcia i czerwony flamaster. Następnie chce usłyszeć wszystko, co wiadomo o Murdocku. Najbardziej zaciekawia go fakt jego wypadku w dzieciństwie, przez który stracił wzrok. Driver rzuca odważną teorię, że może radioaktywny izotop, który go oślepił, dał mu też jakąś super moc. Davis uważa to za mocno nieprawdopodobne. Kontynując rozważania Driver zgaduje, że może Murdock tylko udaje ślepego. Później zwraca uwagę na powiązania pomiędzy nim, a Kingpinem. Jako adwokat wielokrotnie reprezentował Fiska. Szczególną uwagę zwraca moment, gdy według Silke'a Wilson poznał tożsamość Daredevila. Wtedy Matt zaczął się borykać z problemami natury finansowej, jak i zawodowej, tak jakby Kingpin sprawdzał wiarygodność zdobytych informacji. Jest jeszcze sprawa Elektry – swego czasu głównej zabójczyni Fiska, a zarazem dawnej dziewczyny Murdocka. Gdy Driver kończy swój wywód, Davis porównuje zdjęcie Daredevila ze zdjęciem Matta, któremu flamastrem dorysował maskę. W końcu wydaje rozkazy. Wszystkie raporty odnośnie sprawy mają wylądować na jego biurku. Silke nie dostanie żadnej protekcji, póki nie da im czegoś obciążającego swojego ojca. Vanessa ma być obserwowana, a Interpol ma im pomóc w odnalezieniu Kingpina. Najważniejsze, Murdock ma być pozostawiony w spokoju. Informacja na temat jego podwójnej tożsamości ma nie opuścić tego pokoju.

Następnego ranka Foggy Nelson kupuje u znajomego kioskarza prasę. Jedna z gazet przyciąga jego uwagę. Na pierwszej stronie widnieje zdjęcie Matta i Daredevila. Podwójna tożsamość bohatera Hell's Kitchen została ujawniona. Foggy ze zdumieniem otwiera usta, a po chwili w jego oczach pojawiają się łzy przerażenia.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.