Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #33

Daredevil vol. 2 #33

Daredevil vol. 2 #33

"Out" - part 2

Postacie
Cytat

Agent Driver: "Hey, where you been?"
Agent Dobbs: "Doing stuff. Around."
Agent Driver: "What're you working on?"
Agent Dobbs: "Personal."
Agent Driver: "Porn?"
Agent Dobbs: "Shut up."

Streszczenie

Jeszcze zanim się obudził, Matt Murdock wiedział, co się dzieje. Poczuł zapachy i usłyszał odgłosy tłumu reporterów czatującego przed jego mieszkaniem. Uświadomił sobie, iż jego życie się skończyło, już nigdy nie będzie tak, jak dawniej. Swoim wyczulonym słuchem zarejestrował przebijający się przez hałaśliwy tłum dźwięk podjeżdżającego samochodu. To jego najlepszy przyjaciel Foggy Nelson przybył na ratunek.

Foggy wysiada z samochodu, a tłum dziennikarzy błyskawicznie go otacza. Pada setka różnych pytań. Nelson decyduje się wygłosić krótkie oświadczenie. Cała ta sprawa jest albo wielkim nieporozumieniem, albo chorym żartem. Nie może zrozumieć, dlaczego Daily Globe wydrukowało tak absurdalny artykuł atakujący niepełnosprawnego człowieka, jakim jest Matt. Sugeruje reporterom, by poszukali jakiejś prawdziwej historii, po czym wchodzi do budynku i zamyka za sobą drzwi. Od razu pojawia się Matt. Chce, by przyjaciel pokazał mu gazetę. Dotykając artykułu dowiaduje się, iż jego sekret wyjawił jakiś anonimowy informator. Zdumiony zastawia się, jak mogło do tego dojść.

Dwa dni wcześniej, kwatera główna FBI na Manhattanie. Agent Davis rozkazuje swoim podwładnym Dobbsowi i Driverowi utrzymać informacje na temat tożsamości Daredevila w tajemnicy. Gdy przełożony wychodzi, agent Driver stwierdza, że wygrał zakład. Trafnie domyślił się, że sprawa trafi utajniona do szuflady. Następnie postanawia zaprosić Dobbsa w ramach rekompensaty na śniadanie. Ten odmawia, bo chce się spotkać ze swoją kobietą, gdy będzie wychodzić do pracy.

Jakiś czas później Henry spotyka się z Sherry. Spotkanie jest bardzo krótkie i nie przebiega w najmilszej atmosferze. Kobieta wypomina Dobbsowi, że spędza za dużo czasu w pracy. Następnie wychodzi na jaw, że para ma kłopoty finansowe. W końcu Sherry tłumaczy się, iż musi iść do pracy i odchodzi.

Dobbs z samochodu obserwuję kancelarię Nelsona i Murdocka. Zauważa Foggy'ego opuszczającego budynek. Chwilę później wychodzi z samochodu i wchodzi do kancelarii. Pyta sekretarkę, czy zastał Murdocka. Kobieta w opryskliwy sposób odpowiada, że jest w sądzie. Henry'emu nie udaje się zdobyć żadnych innych informacji.

Następnie Dobbs obserwuje mieszkanie Matta. Nagle jego uwagę zwraca sylwetka skacząca po budynkach. To Black Widow, która dostaje się do mieszkania Murdocka przez okno. Parę chwil później na oczach agenta opuszcza ona budynek tą samą drogą.

Kwatera główna FBI. Do Henry'ego pracującego przy komputerze podchodzi Driver. Ma dla niego parę plotek. Sammy Silke popłakał się gdy go zatrzymali, mimo wszystko jednak nie wydał swego ojca. S.H.I.E.L.D. natomiast nadal trzyma dane na temat Murdocka utajnione. Dobbs nie jest specjalnie rozmowny, więc agent odchodzi. Gdy Henry zostaje sam jeszcze raz czyta artykuł ze strony Daily Bugle na temat niedawnej walki Daredevila i Black Widow ze Stilt-Manem. Następnie ze smutkiem przygląda się stojącemu na biurku zdjęciu, na którym obejmuje Sherry.

Później, w nocy. Dobbs dzwoni z budki telefonicznej do jednej z gazet. Pyta się, czy nadal płacą oni za wydrukowanie historii. Ma on dla nich coś na prawdę dużego.

Teraźniejszość, mieszkanie Murdocka. Matt nigdy nie wyobrażał sobie, iż coś takiego może go spotkać. Zawsze myślał, że jeśli jakiegoś bohatera tożsamość będzie ujawniona, to najprawdopodobniej będzie nim Spider-Man. Foggy zobowiązuje się mu pomóc. Teraz jest jego szansa zrewanżować się za te wszystkie razy, gdy to Matt ratował mu skórę. Murdock obawia się, iż gdy oficjalnie przyzna się do bycia Daredevilem, życie jego przyjaciela znajdzie się w niebezpieczeństwie. Foggy kategoryczne odradza mu to robić. Oznaczałaby to, że działał po obu stronach prawa. Jako adwokat, a jednocześnie jako osoba wymierzająca sprawiedliwość na własną rękę. Przypomina, jak sfingował proces przeciwko Daredevilowi [patrz Daredevil vol.2 #20-25 - Don David]. Za to wszystko najpierw zostałby pozbawiony licencji do wykonywania zawodu, a później aresztowany. Jedynym słusznym wyborem jest zaprzeczanie wszystkiemu i pozwanie do sądu każdego, kto będzie twierdzić inaczej. Matt zastanawia się, kto mógł mu coś takiego zrobić. Biorąc pod uwagę, jak bardzo był nieostrożny ze swoją podwójną tożsamością, podejrzanych może być wielu. Foggy zastanawia się, czy to wszystko nie jest znakiem. Może nadeszła pora, by Matt się wycofał i raz na zawsze skończył z walką z przestępczością jako Daredevil.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.