Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #35

Daredevil vol. 2 #35

Daredevil vol. 2 #35

"Out" - part 4

Postacie
Cytat

Reporter: "Who is that?"
Kamerzysta: "I don't know."
Reporter: "Do any of you know who that is?"
Kamerzysta: "Wait two seconds..."
Reporter: "Why?"
Mr. Hyde: "Mr. Hyde will have his revenge on you!"
Kamerzysta: "They always tell you their name."

Streszczenie

Środek nocy, ulica przed budynkiem, w którym mieszka Matt Murdock. Na szczycie latarni powyżej czatujących przed domem reporterów siedzi Daredevil. Bohater spogląda na nieświadomych jego obecności dziennikarzy i zdejmuje maskę. Nie boi się ich, jest człowiekiem nie znającym strachu. Po krótkiej chwili nazywa się w myślach idiotą i zakłada maskę z powrotem. Gdy przeskakuje na pobliski dach, jeden z reporterów zauważa go kątem oka. Pozostali reagują szybko, błyskają dziesiątki fleszy, ale Daredevila już tam nie ma.

Matt siedzi na dachu innego budynku. Uświadamia sobie, że Foggy miał rację. Cały jego świat się rozpada. Musi się skoncentrować i uspokoić. Poradzić sobie z całym tym zamieszaniem. Nagle z dołu słyszy krzyk kobiety.

W zaułku poniżej dwóch zbirów napadło na kobietę. Grożąc nożem wyrywają jej torebkę. Nagle pojawia się Daredevil, szybkimi ciosami powalając jednego z nich. Drugi uciekając wpada do pobliskiej knajpki. W środku dwójka klientów przy stoliku czyta Daily Globe. Daredevil odbiera zbirowi torebkę i oddaje poszkodowanej. Mężczyzna przy stoliku pyta go, jaki kolor ma jego koszula. Bohater milczy. Raptem słychać głośny wstrząs. Gdy Daredevil wybiega, kobieta siedząca przy stoliku zwraca uwagę, że nie odpowiedział na pytanie.

Wewnątrz mieszkania Murdocka Foggy próbuje dodzwonić się na policję. Szyby pękają, sprzęty latają po całym apartamencie. Budynek trzęsie się wśród ogłuszającego huku. To dzieło Mr. Hyde’a, który uderza w niego trzymaną półciężarówką. Przyszedł tu, by zemścić się na Daredevilu. Całe zdarzenie filmują dziennikarze. Na szczęście w porę pojawia się Spider-Man. Swoją siecią wyrywa mu samochód z rąk i powrotnym zamachem trafia go zwalając z nóg. Nim Hyde jest się w stanie podnieść, zostaje trafiony skrzynką na listy przez Daredevila. W dwójkę bohaterowie bardzo szybko radzą sobie z wrogiem. Gdy walka jest skończona, wokół duetu zbiera się tłumek reporterów. Zasypują Daredevila mnóstwem pytań. On, wraz z Spider-Manem, oddala się bez słowa komentarza. Uwaga dziennikarzy kieruje się na Foggy'ego, który pojawia się w rozbitym oknie. Pytają, czy Murdock jest w środku i dlaczego nie może się pokazać.

Dwadzieścia sześć dni później. Matt i Foggy spotykają się z Benem Urichem w jednym z hoteli. Murdock przez minione dni przebywał w Japonii. Teraz wrócił, by zwołać konferencję prasową. Odbędzie się ona jutro przed jego kancelarią. Ben pyta, jakie będzie jego oświadczenie. Matt nie może mu tego powiedzieć. Wezwał go tu, bo muszą zakończyć swoją "sekretną znajomość". Jest mu bardzo wdzięczny za to, iż go krył, ale nie może pozwolić, by dalej dla niego kłamał. Wcześniej czy później ktoś by się w tym połapał. Urich ponownie dopytuje się, co Matt ma zamiar powiedzieć na konferencji. Ten po raz kolejny odmawia odpowiedzi. Ben będzie musiał poczekać do jutra, tak jak wszyscy inni.

Dzień konferencji prasowej. Foggy dziękuje wszystkim za przybycie i oddaje głos Mattowi, który wychodzi z kancelarii. Błyskają flesze i pada palące pytanie. Czy Matt Murdock jest Daredevilem? Cały świat czeka na jego odpowiedź.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.