Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man 2 » Ultimate Iron Man 2 #2

Ultimate Iron Man 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Howard Stark został wrobiony w morderstwo swojego największego konkurenta i tylko jego syn, Tony, a.k.a. Iron Man, może go uratować. Ale przeciwko tajemniczemu wrogowi jeden człowiek w zbroi może nie wystarczyć - dlatego najwyższy czas, aby do akcji wkroczył War Machine!

Streszczenie

Bliski wschód. Dwóch Arabów, jeden trzymający nóż, a drugi z detonatorem, szarpie się w walce o własne życie. Całej sytuacji przyglądają się Tony i James, nie wiedząc, który z mężczyzn jest ojcem chłopca. Dzieciak krzyczy do taty, że bomba została zniszczona i może zabić przeciwnika. Osobnik z nożem wbija swoją broń w szyję tego drugiego. Wszyscy wychodzą na zewnątrz. Rhodes ostrzega Tony'ego, że wciąż nie wiedzą, czy nie mają do czynienia z terrorystą. Stark zdejmuje maskę hełmu i pyta się Araba, czy uznaje go za swojego przyjaciela. Ten przytakuje i wskazuje na stojący nieopodal wielki kamień. Pomimo ostrzeżeń Rhodesa Tony podlatuje do kamienia i podnosi go. Okazuje się, że to pułapka. Iron Man rzuca syna i ojca w stronę Rhodey'ego, po czym następuje wybuch, w wyniku którego Stark traci prawą rękę. Ranny Iron Man każe przyjacielowi zabrać ojca z synem, aby nie widzieli jego obrażeń, a sam wyciąga z ziemi metalową skrzynkę, która przetrwała wybuch. Następnie obaj z Rhodesem chowają się, aby zobaczyć, co zrobi mające po nich przylecieć wsparcie. Okazuje się, że dwa helikoptery przelatują nad obozem, ostrzeliwując go z rakiet. Żołnierze nawet nie próbowali się z nimi skontaktować, z góry spisali ich na straty, chociaż Tony uważa, że mają pewnie sporo zdjęć jego urwanej ręki. Stark spodziewał się, że nie zamierzają odstawić ich do domu. Nakłada hełm w oczekiwaniu na sygnał od jego ekipy ratunkowej, która zajmie się też zebraniem straconej kończyny.

Stark Enterprise, 24 godziny później. Rządowi agenci osobiście przepraszają Si Mę za niemożność uratowania robotów Starka. Kobieta nie przyjmuje przeprosin, gdyż wie, że są nieszczere. Mężczyźni są zdziwieni, dlaczego w takim razie, zostali w ogóle wpuszczeni. Si Ma mówi, że pomimo kłamstw jakie usłyszeli, są firmą która troszczy się o bezpieczeństwo kraju, po czym pokazuje im skrzynkę znalezioną przez Iron Mana i jej zawartość. Agenci są zszokowani, Si Ma mówi, że czytała te informacje i wprowadziła je do systemów Stark Enterprises, a ich spotkanie jest cały czas nagrywane na wypadek, gdyby chcieli ją zabić. Mężczyzna mówi, że nie mają nic przeciwko temu, że to czytała, są za to ciekawi, czy bomby atomowe przedstawione na planach mogą być sprawne. Si Ma potwierdza, że zbudowane na wzór tych planów, mogłyby zadziałać, aczkolwiek nie wie, na ile prawdziwe są informacje, iż dwie takie bomby są umieszczone na Manhattanie i w Washingtonie. Pozostawia ten problem dla nich.

Tony leży w łóżku podłączony do aparatury przyśpieszającej rekonstrukcję ręki i pyta Si My, co sądzi na temat prawdziwości znalezionych w skrzynce materiałów. Kobieta mówi, że plany są prawdziwe, ale gdyby nie chcieli, żeby zostały przez nich znalezione, nie zamykaliby ich w niezniszczalnej skrzynce. Zastanawia się, czy rzeczywiście terroryści mają już ładunki w ciężarówkach jeżdżących po Nowym Jorku i Waszyngtonie czekających na sygnal do ataku. Tony uważa, że tak mała ilość plutonu rozłożyłaby się po miesiącu, co zmusiłoby ich do szmuglowania plutonu co cztery tygodnie. Nie wie, co o tym myśleć, więć chce czekać, z kim pierwszym nawiążą kontakt - z nim czy z rządem.

Więzienie na wyspie Rykera. Obadiah Stane przyjechał na wizytę z Howardem Starkiem. Stark pyta się chłopaka, po co przyszedł. Ten mówi mu, że wypełnił swój brzuch materiałami wybuchowymi i gdy je zdetonuje, przebiją się wprost przez szybę i zabiją go. Stark rzuca się na ziemię. Rozbawionego sytuacją Obadiaha zabierają strażnicy. Howard chce z nim rozmawiać, musi dowiedzieć się po co tu przyszedł, ale strażnicy zabraniają dalszego kontaktu ze Stanem. Obadiah dotyka swojej dłoni, z której wysuwają się miniaturowe "nitki". "Podłącza" je do karku strażnika, a wychodząc, szepcze mu do ucha, aby za wszelką cenę zabił Howarda Starka.

Na zewnątrz więzienia Obadiah wsiada do białej limuzyny, w której czeka na niego Dolores. Chłopak mówi, że zrobił to, co do niego należało, i chce się teraz dowiedzieć, kto zabił jego ojca. Ten odpowiada, że w pewnym sensie on sam, gdyż użyto gilotyny jego projektu. Obadiah mówi, że jakoś sobie tego nie przypomina, a maszynę zniszczył i nigdy nie pokazywał nikomu. Dolores mówi, że każdy jego ruch był nagrywany przez Starka i dzięki temu wiedział, jak odtworzyć maszynę. Użycie strażnika do zabicia Howarda jest należną zemstą. Obadiah dotyka ręki Doloresa i pyta się, dlaczego w takim razie potrzebny był mu włos Howarda, aby wrobić go w morderstwo? Chłopak używa na mężczyźnie tych samych "nitek" co na strażniku i każe mu powiedzieć, kto naprawdę zabił jego ojca, a następnie ma zapomnieć, że mu o tym powiedział, i odwieźć go do domu. Dolores mówi, że to robota Marka Scotta, po czym każe kierowcy odwieźć Obadiaha do Budynku Baxtera.

Więzienie na wyspie Rykera. Zmanipulowany przez Obadiaha strażnik zastępuje swojego kumpla na nocnej warcie. Idzie do celi Starka, w której ten gra w warcaby z innym strażnikiem. Zamachowiec strzela w głowę współpracownika i celuje do Howarda. Ten chwyta za plansze od warcabów i wbija ją w szyję zamachowca, który pociąga za spust. Kula trafia w brzuch Starka. Obaj w plamach krwi leżą na ziemi.

Stark Enterprise. Si Ma informuje Tony'ego o złym stanie jego ojca, na szczęście udało się zatamować krwawienie. Kobieta daje mu ubranie do założenia, musi pokazać, że jest w stanie wszystko kontrolować. Ludzie pomyślą, że jeśli można dosięgnąć jego ojca nawet w więzieniu, to jego wrogowie mogą przedostać się wszędzie. Tony nadal ma problem z założeniem koszuli, ale Si Ma pociesza go, że za kilka godzin ręka będzie w pełni zregenerowana. Młody Stark nie wierzy, że to wszystko to plan Obadiaha, nie jest on na tyle mądry, uważa, że ktoś musi go kontrolować i na pewno cala sprawa jest powiązana z planami, które znaleźli w obozie terrorystów. Stark nie wie tylko, czego od niego chcą.

W więziennym szpitalu Tony przekonuje detektywa, że ktokolwiek zabił Zebediaha, właśnie próbował uśmiercić jego ojca. Policjant mówi, że równie dobrze może to być zemsta Obadiaha. Tony chce zabrać ojca do Stark Enterprise, gdzie będzie bezpieczny, jednak detektyw nie wyraża na to zgody, a jednocześnie nie może zapewnić mu bezpieczeństwa. Dlatego Tony zamierza sam się tym zająć. Do sali wchodzi War Machine, trzymając dwóch policjantów. Towarzysząca mu Nifara oznajmia, że strażnicy mogą zostać w czasie, gdy robot zadba o bezpieczeństwo Howarda.

Parking dla gości na wyspie Rykera. Tony spotyka się z naczelnikiem więzienia, który dziękuje mu za ocalenie jego pracy. Stark mówi, że to nie jego wina, strażnik został odurzony jakimś narkotykiem, który powoduje, że wydane w ciągu pierwszej minuty polecenia muszą zostać wykonane. Ludzie Starka wykazali niewinność strażnika, aby jego rodzina nie musiała cierpieć za mordercę. Tony odsyła naczelnika, gdyż właśnie nadchodzą rządowi agenci. Dostali wiadomość, w której terroryści żądają robota. Tony pomimo nacisków nie zgadza się. Agenci, odchodząc, ostrzegają, że jeśli bomba zostanie zdetonowana, społeczeństwo dowie się, że to wszystko przez to, iż Stark nie chcial oddać jednej ze swoich zabawek.

Stark Enterprises. Tony siedzi w swoim laboratorium, zastanawiając się nad całą sytuacją.

Obadiah budzi się w swoim łóżku, widząc przed sobą Iron Mana. Maszyna chwyta go za szyję i podnosi. Obadiah zastanawia się, kto był na tyle głupi, aby zrobić robota, który nie mówi, wtedy rozlega się dzwonek telefonu. Obadiah sięga po telefon i rozmawia z Tonym. Ten mówi mu, że obaj doskonale wiedzą, że Obadiah wziął włos Howarda, który podrzucono przy ciele Zebediaha, i że otruł dzisiaj strażnika, który prawie zabił jego ojca. Obadiah mówi, że może to wytłumaczyć, wtedy robot przebija nim szybę w oknie. Obadiah zaczyna krzyczeć, że nie wiedział, iż oni będą próbowali skrzywdzić Howarda, i obiecuje współpracować i powiedzieć, kto za tym stoi. Iron Man wciąga go do środka budynku. Siedząc przy biurku, Obadiah mówi, że facet nazywa się Dolores, i może się z nim skontaktować, tylko przez niego, gdyż jemu ufa.

Następnego dnia Tony mówi o swojej akcji ojcu, a ten uznaje go za szaleńca, gdyż nie można ufać Obadiahowi.

Obadiah siedząc w parku, z uśmiechem na ustach dzwoni do Doloresa, mówiąc mu, że jeśli nadal chce tego robota, to może mu go załatwić.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Iron Man 2 #2 Ultimate Iron Man 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.