Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #62

Daredevil vol. 2 #62

Daredevil vol. 2 #62

"The Widow" - part 2

Postacie
Cytat

Natasha: "You got married?"
Matt: "Yes."
Natasha: "Why?"
Matt: "Why do people get married?"
Natasha: "Passive aggressive neurosis."
Matt: "No, the other reason."
Natasha: "Oh."

Streszczenie

Biuro dyrektora CIA. Wallace jest wściekły, widząc na pierwszej stronie artykuł dotyczący pochwycenia Jigsawa przez Daredevila i Black Widow. Na dodatek Nick Fury unika z nim kontaktu. Zamiast dostarczyć mu Romanovową, ostrzegł ją. Mężczyzna w mundurze, któremu żali się Wallace wyjaśnia, że Widow ukryła się najlepiej, jak to było możliwe w jej sytuacji. W obecności Murdocka, który ciągle jest na pierwszych stronach gazet, będzie ją bardzo ciężko dopaść. Dyrektor obawia się, że straci posadę, jeśli nie doprowadzi do wymiany Romanovej za Madame Hydrę. Jego towarzysz przypomina, że CIA ma związane ręce, jeśli chodzi o działania na terenie Stanów. Wallace zamyśla się, po czym stwierdza, że są inne sposoby.

Poprzedniej nocy na przystani w North Shore. Jigsaw przeklina i strzela jak szalony w kierunku Daredevila i Black Widow, którzy ukrywają się za skrzyniami. Tak jak dawniej świetnie działali jako zespół, tak i teraz wspólnym atakiem błyskawicznie obezwładniają Jigsawa.

Murdock i Natasha po akcji wracają przez okno do jego mieszkania. Widow przypomina dawne czasy, gdy walczyli ze Stilt-Manem. Najlepsze dla niej było jednak to, co było po walce. Mówiąc to podchodzi do Matta i całuje go. On jednak delikatnie ją odpycha mówiąc, że jego życie jest w tej chwili skomplikowane. Prosi ją, by chwilę poczekała, po czym schodzi po schodach na dół. Otwiera stojącą na biurku walizkę, z której wyjmuje wniosek Milli o anulowanie małżeństwa. Zbiera się do podpisania go, lecz w końcu nie jest w stanie tego zrobić. Natasha schodzi na dół. Zauważa, że Matt nie jest w nastroju, więc sugeruje, żeby jutro umówili się na lunch. Życzy mu dobrej nocy i wychodzi.

Kancelaria Nelsona i Murdocka, dzień następny. Foggy trzymający Daily Bugle pyta Matta, kiedy zamierzał mu powiedzieć, że Widow jest znowu w mieście. Następnie stara się dowiedzieć, co w tej chwili jest pomiędzy nimi. Murdock próbuje go zbyć powtarzając, że nadal jest żonaty. Gdy to nie skutkuje, przypomina, że mimo wszystko ciągle kocha Millę. Nelson radzi mu, by to jej w takim razie powiedział. Nagle Matt swoimi wyostrzonymi zmysłami wyczuwa coś podejrzanego. Prosi Foggy'ego, by się uspokoił i schował do swojego biura. Gdy ten to robi, sekretarka przez interkom oznajmia, że przyszedł Billy Russo. Matt zgadza się go wysłuchać. Chwilę później do biura gwałtownie wchodzi Jigsaw. Właśnie opuścił areszt po zapłaceniu kaucji. Radzi Murdockowi, by lepiej nie udawał, że go nie zna. Matt spokojnie wyjaśnia, że słyszał tylko o tym, iż pojawił się na pierwszej stronie Daily Bugle. Pyta, czym może mu służyć. Russo jest trochę zbity z tropu. W końcu stwierdza, że miło być w pokoju z kimś, kto nie wie, jak okropnie wygląda jego twarz. Żali się na to, jak to Punisher mu to zrobił, wyrzucając go przez okno. Adwokat pyta, czy w takim razie chce pozwać Castle'a. Jigsaw odpowiada, iż po prostu chce wiedzieć, ile potrzeba, by robić interesy z Murdockiem. Ten udaje że nie wie, o co chodzi. Mówi, iż w tej chwili nie przyjmuje już nowych klientów. Russo wyjaśnia, że domyślił się, iż wczorajszej nocy naruszył jego teren. Powinien zapytać go, jako nowego Kingpina, o pozwolenie. Powinien był zaoferować jakiś udział ze swoich lewych interesów. Teraz pyta co ma zrobić, żeby móc dalej prowadzić swoją przestępczą działalność. Po chwili milczenia Murdock prosi go, żeby podszedł bliżej. Gdy on zbliża się, cicho mówi, iż pomylił go z kimś, kim nie jest. Po czym od razu krzykiem dodaje, że teraz ma się wynosić. Oburzony Jigsaw mówi, że przybył mu złożyć wyrazy szacunku. Za to jednak, jak został potraktowany, poprzysięga zemstę. Matt przez interkom szybko wydaje polecenia sekretarce. Ma powiadomić FBI i wezwać ochronę. Zanim Russo jest w stanie cokolwiek więcej zrobić, pojawiają się dwaj potężni ochroniarze. Murdock każe go wyrzucić.

Jakiś czas później, kawiarnia w Soho. Matt w końcu mówi Natashy, że ma żonę. Widow pyta, dlaczego więc nie było jej w jego mieszkaniu. Mężczyzna z trudem wyjaśnia, że niedawno od niego odeszła. Rozmowę przerywa im kobieta, która podchodzi do ich stolika. Chce uścisnąć dłoń Matta. Wyjaśnia, że ona i jej brat pracują w bibliotece, którą ten ufundował [za pieniądze z wygranego procesu z Daily Globe - Don David]. Mówi mu, iż naprawdę wielu ludzi uważa go za wielkiego człowieka. Dziękuje mu za wszystko i odchodzi. Wracając do rozmowy Murdock pyta Widow, jaki jest prawdziwy powód jej przybycia tutaj. Jednak gdy kobieta zaczyna swoją opowieść, przerywa jej. Wyczuł swoimi wyostrzonymi zmysłami proch strzelniczy. Są na celowniku snajpera. Po chwili tylko dzięki słuchowi Matta unikają gradu pocisków, rzucając się na ziemię.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.