Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #63

Daredevil vol. 2 #63

Daredevil vol. 2 #63

"The Widow" - part 3

Postacie
Cytat

Black Widow: "I'm glad I'm here. Matthew... I do miss you. And I do love you. You know that. I miss us. I do. But I'm sorry, that's not why I came."

Streszczenie

Snajper na dachu obserwuje przez lunetę swojego karabinu Murdocka i Natashę. Cały czas zdaje raport ze swojej misji przez headset. Nagle uzmysławia sobie, że Matt prawdopodobnie wyczuł jego obecność. Mimo wszystko przystępuje do wykonania zadania. Ma zabić Widow tak, aby wyglądało to na porachunki gangów. Zasypuje kawiarnię gradem pocisków. Trafia kilku przypadkowych przechodniów, lecz jego celowi udaje się wymknąć. Zabójca wie, że nawalił i zbiera się do odwrotu. Jednak w mgnieniu oka na jego drodze staje Daredevil. Rzuca on w snajpera swoją pałkę. Gdy ten ją łapie, Matt trafia go kopniakiem. Zadaje kilka kolejnych ciosów, chwyta przeciwnika i zaciąga go na krawędź dachu. Grożąc zrzuceniem pyta, kto go przysłał. Gdy nie dostaje odpowiedzi każe mu, żeby przekazał Jigsawowi, iż dopadnie go następnego. Zabójca ewidentnie nie wie, o co mu chodzi. Nagle Daredevil zaczyna krzyczeć i łapie się rękami za głowę. Okazuje się, że przyczyną tego jest urządzenie, które ma jego przeciwnik. Emituje fale radiowe, których dźwięk sprawia Murdockowi paraliżujący ból. Snajper dowiedział się na jego temat wszystkiego, czytając jego akta. Bardzo gadatliwy mężczyzna bez skrępowania wyjawia te informacje. Oczywiście w międzyczasie traktuje bezbronnego przeciwnika kopniakami. W końcu postanawia sprawdzić na własne oczy, czy to Murdock kryje się pod maską Daredevila. Przeszkadza mu w tym pojawienie się Natashy. Kobieta pyta go, komu składa raport przez headset. Zabójca kpi z niej mówiąc, iż tylko nagrywa swoje przemyślenia. Przy okazji przedstawia się jako Quinn. Chce, by wiedziała, kto ją wykończył. Mówiąc to, wyjmuje pistolet. Widow prowokuje go do strzału. Snajper strzela raniąc ją w ramię, jednak Natasha była na tyle szybka, by trafić go kopnięciem. Następnie rzuca się na niego, próbując udusić kawałkiem kabla. Quinn uwalnia się i zrzuca ranną Widow z dachu. Kobieta szczęśliwie wpada do kontenera na śmieci, który łagodzi upadek. Gdy powoli się podnosi, z dachu spada maska Daredevila. Natasha chwyta metalowy pręt i szybko wraca na dach. Quinn jest już na sąsiednim budynku. Widow rzuca w niego prętem, minimalnie chybiając. Pomimo tego, iż jest ranna, kontynuuje pościg i przeskakuje na sąsiedni budynek. Zabójca jednak zdążył już uciec.

Widow niszczy urządzenie zostawione przez Quinna. Pochyla się nad oszołomionym Mattem i pomaga mu dojść do siebie. Daredevil po raz kolejny pyta, dlaczego tu przyjechała. Natasha ignoruje pytanie i mówi, iż teraz muszą pomóc rannym na dole.

Mieszkanie Murdocka. Matt opatruje Natashę. Przy okazji domaga się jakichś odpowiedzi. Z oporami Widow opowiada całą historię. Wspomina, jak Nick Fury ostrzegł ją przed zagrożeniem. Domyśliła się, że miała być obiektem jakiegoś rodzaju wymiany. Jeden z ludzi, którym kiedyś zaszkodziła, musiał dojść do pozycji władzy i przy pierwszej okazji zażądać od rządu wydania jej. Natasha pomyślała, że najbezpieczniejsza będzie przy boku Murdocka. Szum medialny wokół jej osoby miał odstraszyć potencjalnych napastników. Oni jednak postanowili to wykorzystać. Chcieli dopaść ją za wszelką cenę. Nieważne, czy żywą, czy martwą. Teraz mogli swoją akcję upozorować na porachunki gangów. Quinn był profesjonalistą i miał dostęp do ich akt w S.H.I.E.L.D. Mimo to Widow nie zamierza tanio skóry sprzedać. Następnie Natasha mówi, że naprawdę tęskniła za Mattem. Kocha go. Lecz to nie był powód, dla którego wróciła. Nagle Murdock swoimi wyostrzonymi zmysłami wyczuwa zagrożenie. Dziewięciu uzbrojonych ludzi właśnie włamało się do jego domu. Matt każe Natashy zostać na górze. Mówi jej, że potrzebuje Babette.

Zamaskowani, uzbrojeni mężczyźni rozstawiają się w holu mieszkania Murdocka. Przewodzi im Jigsaw.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.