Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #64

Daredevil vol. 2 #64

Daredevil vol. 2 #64

"The Widow" - part 4

Postacie
Cytat

Natasha: "Say bye to Foggy."
Matt: "He's right inside. You can..."
Natasha: "Nah, he gives me funny looks."
Matt: "It's his super-power."

Streszczenie

Helicarrier S.H.I.E.L.D. Zdziwiony Nick Fury przygląda się wielkiemu monitorowi, na którym jest okładka Daily Bugle. Tematem numeru jest nieudany zamach na Murdocka i jego tajemniczą towarzyszkę [Daredevil vol.2 #63 - Don David]. Ochrzania jednego z agentów za to, że dowiedział się o tym dopiero teraz i to na dodatek przypadkowo korzystając z Internetu. Następnie każe innej agentce zbyć dzwoniącego dyrektora CIA. Kolejna agentka raportuje, że ktoś włamał się do bazy danych, by przejrzeć dane Murdocka. Poirytowany Fury każe za wszelką cenę namierzyć sprawcę.

Matt wchodzi na dach budynku naprzeciwko swojego mieszkania. W międzyczasie próbuje dodzwonić się na policję. Przy pierwszych dwóch próbach, gdy podaje swoje nazwisko, zgłoszenie nie zostaje przyjęte. Musi podać się za sąsiada, żeby potraktowano go poważnie. Jigsaw zaskoczył go. Nie spodziewał się, że będzie miał na tyle odwagi, by zaatakować go w jego własnym domu. Murdock nie może zająć się tym sam. To byłoby ostatecznym dowodem, iż on i Daredevil to ta sama osoba. Tym razem musi pozostawić sprawę policji i Natashy.

Wewnątrz mieszkania Matta jeden z ludzi Jigsawa oznajmia mu, iż ktoś jest na górze. Bandyci wchodzą do łazienki na piętrze. Na ich drodze staje Natasha w samym ręczniku. Na pytanie, gdzie jest Murdock, odpowiada płynną francuszczyzną. Gdy ludzie Jigsawa zastanawiają się, czy nie pomylili domów, on rozpoznaje Widow, którą widział w czasie walki w dokach [Daredevil vol.2 #62 – Don David]. Nagle rozlega się dźwięk policyjnych syren. Wszyscy ludzi Russo biorą nogi za pas, zostawiając go samego. Natasha korzysta z sytuacji i paroma ciosami obezwładnia go. Do mieszkania wkraczają policjanci. Kobieta tłumaczy, że bandyci włamali się i zażądali od niej pieniędzy.

Matt podchodzi do radiowozów przed swoim domem. Udaje zaskoczonego całą sytuacją. Pyta policjantów, czy wszystko w porządku z Babette. Policjant uspokaja go. W tej chwili dwóch innych wyprowadza skutego Jigsawa. Funkcjonariusz pyta Murdocka, czy wniesie oskarżenie. Ten odpowiada, ku zgrozie Russo, że oczywiście. Inny z policjantów dziękuje Murdockowi za rozbicie działań Yakuzy [Daredevil vol.2 #60 – Don David]. Gdy wychodzi Natasha kolejny stwierdza, że wielka szkoda, iż Matt jest ślepy, bo to na prawdę niesamowita kobieta. Widow uśmiecha się do Matta, a ten przytakuje.

Jakiś czas później. Murdock każe Natashy, by pakowała swoje rzeczy. Muszą uciekać, bo Quinn zapewne nadal ich ściga. Nagle bransoletka Widow zaczyna buczeć. Na komunikatorze pojawia się słowo "Howard". Kobieta wyjaśnia, że chodzi o Hawarda The Ducka. To wiadomość od Fury'ego. Mają być jak kaczki na strzelnicy. Wystawić się Quinnowi na cel, a S.H.I.E.L.D. zajmie się resztą.

Quinn przygląda się Mattowi i Natashy przez lunetę karabinu. Oczywiście cały czas mówi do headsetu. Jest trochę zaskoczony, że tak doświadczony agent jak Widow tak łatwo wystawił się na cel. Nagle Natasha patrzy się prosto w jego kierunku i przesyła mu buziaka. W tym momencie strzałka trafia go w szyję. Snajper jest sparaliżowany. To robota Fury'ego i agentów S.H.I.E.L.D. Zadowolony Nick oświadcza, iż wiele się zmieniło od czasu, jak agencja wytrenowała Quinna. Jest pewien, iż będzie z nimi współpracował i wyda swojego zleceniodawcę. Następnie kontaktuje się z Widow.

Na ulicy poniżej Natasha i Matt oddychają z ulgą, że to wreszcie koniec. Na komunikatorze kobiety pojawia się wiadomość od Nicka o treści "witaj z powrotem". Przyszedł czas na pożegnanie. Na sam koniec Widow dodaje, że Matt powinien był się z nią przespać, gdy miał okazję. Następnie odwraca się i odchodzi.

Następny ranek, biuro dyrektora CIA. Wallace odbiera transmisję od Fury'ego. Ten bez ceregieli oznajmia, iż wie, że to on wynajął Quinna. Grozi mu, że wyjawi publicznie wszystkie jego machlojki, jeśli nie będzie się trzymał z daleka od jego agencji.

Bułgaria, więzienie Stara Zagora. Strażnik otwiera obskurną celę. Rzuca siedzącej na podłodze kobiecie jej ubranie. Viper jest wolna.

Zamek w Bułgarii. Alexei Shostakov siedzi przy komputerze i czyta raport opisujący ostatnie wydarzenia. Niespodziewanie pojawia się Widow, mierząc do niego z pistoletu. Stwierdza, że nie powinien był puszczać Madame Hydry wolno. To bardzo zdenerwowało Fury'ego. Na zewnątrz czeka batalion agentów S.H.I.E.L.D. i Avengers. Natasha wstrzymała ich wkroczenie, ponieważ chciała chwilę porozmawiać ze swoim byłem mężem. Zastanawia ją, dlaczego zadał sobie tyle trudu, żeby ją dopaść. Mężczyzna wyjaśnia, że po prostu jej nie lubi. Viper zaś wypuścił, bo nie lubi przegrywać. Natasha przyznaje, że przegrywanie w dobrym stylu nie jest jego mocną stroną. Następnie rozkazuje wkroczyć do zamku członkom Avengers.

Matt wreszcie zdobył się na odwagę, by porozmawiać z Millą. Wyjaśnia jej, iż przeniósł ze sobą wniosek o anulowanie małżeństwa. Miał jednak problem, żeby go podpisać. Foggy powiedział mu, żeby zrobił to z szacunku do niej. Milla mówi, że to byłoby właściwe. Murdock wyznaje jej miłość. Ona nie wierzy w to, co powiedział. Uważa, że jej mąż ma głębokie emocjonalne problemy. Matt pyta, czy też go kocha. Milla odpowiada, że radzi sobie z tym. Po chwili precyzuje, że na pewno może żyć bez niego. Po chwili ciszy stwierdza, że nie powinni byli brać ślubu. Słysząc to Matt podaje jej kopertę. W środku jest podpisany wniosek. Kocha ją, aż tak bardzo, żeby dać jej nawet to, o ile tego chce. Odwraca się i odchodzi w strugach padającego deszczu.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.