Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #74

Daredevil vol. 2 #74

Daredevil vol. 2 #74

"Decalogue" - part 4

Postacie
Cytat

Lynn (rzucając w wielebnego rysunkiem demona): "All I know is my daughter is dead because of this. Father? I'm begging you... What is this? What is happening to us? What is this?"
Czarnowłosy mężczyzna: "Hee Heeheehee Hee... That's hilarious! Why don't you ask him how the pyramids were built!?! Hee Heehee..."

Streszczenie

Skromna ceremonia ślubna Matta Murdocka i Milli Donovan. Ślubnymi świadkami są Foggy Nelson i starsza kobieta o imieniu Lynn.

Podziemia kościoła Św. Katarzyny. Spotkanie grupy wsparcia dla mieszkańców Hell's Kitchen, których codzienne życie w jakikolwiek sposób zostało zmienione przez Daredevila. Wszyscy uczestnicy, a najbardziej Archie, są zaskoczeni informacją o potajemnym ślubie Murdocka. Doris zastanawia się, co ta opowieść ma wspólnego z rysunkiem demona, który pokazała im Lynn. Zgromadzeni przekrzykują się nawzajem żądając odpowiedzi. Czarnowłosy mężczyzna przygląda się rozwojowi sytuacji z uśmiechem. Wielebny uspokaja uczestników i Lynn ma szansę kontynuować swoją opowieść.

Lynn pracowała w komisji mieszkaniowej Hell's Kitchen. Jedną z pracujących tam osób była niewidoma kobieta nazywająca się Milla Donovan. Z powodu jej kalectwa Lynn podświadomie trzymała się od niej z daleka przez pierwszy rok wspólnej pracy. Któregoś dnia starsza kobieta pomyliła się w rachunkach przy jakimś projekcie. Zostałaby zwolniona, gdyby nie interwencja Milli. Lynn zaprosiła ją wtedy na lunch i bardzo szybko zostały dobrymi przyjaciółkami. Milla cierpliwie wysłuchiwała marudzenia Lynn na temat zachowania jej córki. Interesowało ją to, bo sama jako nastolatka była zbuntowana i ciekawie było usłyszeć punkt widzenia osoby w przeciwnej sytuacji. Pewnego razu Milla wyznała jej, iż spotyka się z kimś. W pracy krążyły już niejasne plotki na ten temat, ale Lynn nie dopytywała się. W końcu opłaciło się to, bo parę miesięcy później Milla sama jej wszystko opowiedziała.

Kolejny wspólny lunch Milli i Lynn. Tym razem Milla ma coś ważnego do powiedzenia. Wyznaje, że spotyka się z Matthew Murdockiem. Lynn jest pod wrażeniem. Według tabloidów chłopak jej przyjaciółki jest Daredevilem. Milla radzi, by nie wierzyła we wszystko, co piszą w brukowcach. Matt jest niewidomym adwokatem, a ona go kocha. Ma zamiar poprosić go, by został jej mężem. Lynn cały czas interesuje podwójna tożsamość Matta. Mówi się, iż pokonał on Wilsona Fiska i jest nowym Kingpinem. Milla cały czas kryje Matta. Ich związek teraz stanie się bardziej publiczny. Matt zdobył dużą sumę pieniędzy i ma zamiar pomóc dzielnicy. Między innymi wybudować bibliotekę, na którą Lynn i Milla zbierały fundusze. Starsza kobieta przerażona pyta, czy to pieniądze z handlu narkotykami. Milla przypomina, że jej chłopak nie jest Kingpinem. Wygrał dużą sprawę i stąd ma pieniądze [chodzi o proces z Daily Globe o zniesławienie – Don David]. Lynn cały czas nie jest przekonana. Milla prosi, by jej zaufała. Zwłaszcza teraz, gdy potrzebny jest jej ktoś bliski, kto mógłby zostać świadkiem na ich ślubie.

Wściekły Archie pyta, co to wszystko ma wspólnego z rysunkiem. Lynn wyjaśnia, że chciała pokazać, jak bardzo ona i Milla ufały sobie. Następnie pyta zgromadzonych, czy ktoś wie kim jest Jonathan Powers. Czarnowłosy mężczyzna szybko odpowiada, iż to przestępca o pseudonimie Jester. Lekko zaskoczona kobieta przytakuje i ciągnie dalej swoją opowieść.

Pewnego dnia w biurze do Lynn zatelefonowała jej córka. Spanikowanym głosem oznajmiła, że jest zakładniczką Jestera w banku. Gdy Milla dowiedziała się o tym, poprosiła Lynn, by wróciła do domu i spokojnie poczekała. Starsza kobieta była kompletnie przerażona. Milla wróciła więc wraz z nią i cały czas ją uspokajała. Nagle do mieszkania Lynn przez okno wpadł Daredevil trzymający jej córkę w ramionach. Przekazał jej nieprzytomną dziewczynę, a sam odwrócił się w stronę Milli. Wyjaśnił jej, że walka z Jesterem poszła źle. Przestępca zdecydowanie nie był sobą. Daredevil musi to wyjaśnić. Córka Lynn właśnie odzyskała przytomność. Nie chce opowiedzieć, co się wydarzyło. Słabym głosem mówi, iż musi odpocząć chwilę w swoim pokoju. Gdy wychodzi, starsza kobieta pyta Millę, co się wydarzyło.

Blondwłosa kobieta pyta, co było dalej. Lynn odpowiada, że Daredevil dopadł Jestera i posłał go do więzienia. Doris cały czas dopytuje się, jak to było z tym rysunkiem.

Po jakimś czasie Lynn postanowiła sprawdzić, jak czuje się jej córka. Zastała ją klęczącą na podłodze z wydłubanymi oczyma i podciętymi żyłami. Obok niej leżał rysunek małego pomarszczonego demona.

Lynn z łzami w oczach mówi, iż początkowo myślała, że rysunek to nieudana podobizna Daredevila. Podejrzewała, że to on jest winny śmierci jej córki. Przyszła na to spotkanie, bo nie wiedziała, co innego ma zrobić. Nie wie, czy Daredevil jest bohaterem, czy wręcz przeciwnie. Pewne jest, że jej córka jest martwa z powodu tego czegoś na rysunku. Rzuca kartką w wielebnego i błaga go o odpowiedzi. Zapada cisza, którą po chwili przerywa śmiech czarnowłosego mężczyzny. Wyjaśnia zaszokowanej Lynn, iż ksiądz nie udzieli jej żadnych odpowiedzi. Na świecie są religie i moce dużo starsze od Kościoła katolickiego. Matt Murdock jest mistrzem mrocznych sztuk wojowników cienia. Jest jednym z ninja. Niewielu jest ludzi, którzy wiedzą tyle, co on. Potrafi on siedzieć w pokoju pełnym ludzi i sprawić, by nie zwracali na niego uwagi. Mówiąc to czarnowłosy mężczyzna wskazuje na milczącego do tej pory mężczyznę w czapce. Pozostali uczestnicy przyglądają mu się ze zdumieniem. Mężczyzna w czapce, Matt Murdock, pyta czarnowłosego, kim jest.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.