Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #9

Mighty Avengers #9

Postacie
Zapowiedź

DOCTOR DOOM! Avengers nacierają na Latverię, aby pojmać Doctora Dooma, który jest odpowiedzialny za atak chemiczny na Amerykę. Tylko, że to nie musiał być dokładnie Dr Doom. Oczywiście miejsce na wskazówki dotyczące Secret Invasion też się znajdzie.

Cytat

Iron Man: "Doom! As director of S.H.I.E.L.D. I am placing you under arrest for crimes against mankind."
Dr. Doom: "I do not recognize your authority."
Iron Man: "You will, when I'm done with you."

Streszczenie

Rok 1211. Zamek Morgany Le Fay. Leżąca nago na łożu Morgana pyta się Victora Von Dooma, dlaczego wrócił. Zakładający maskę Doom odpowiada, że go uwiodła. Le Fay wstając oznajmia, iż docenia to, co mówi, ale myślała, że jego powrót wiąże się z tym, iż nauczyła go czarnej magii. Wie, że zabrał tę wiedzę do swoich czasów i wykorzystuje dla własnych, samolubnych celów. Zbliżając się do mężczyzny, mówi, że ze wszystkich miejsc w czasie, do których mógł się udać, wybrał właśnie ją. Doom potwierdza słowa Morgany. Kobieta mówi, że gdy będzie tu następnym razem, ma przynieść jej z przyszłości coś unikalnego i wartościowego. Von Doom zgadza się, odpowiadając, że znowu da jej siebie, ale innych rzeczy nie może jej ofiarować, gdyż wszystko, co tu zostawi, może spowodować reakcję łańcuchową w strumieniu czasu i zachwiać porządek, jaki obowiązuje. Zła Morgana kontruje, mówiąc, że mimo to znowu do niej powróci. Doom nastawiając wehikuł czasu odpowiada, że oboje są samotni i to ich łączy. Zaczyna znikać obiecując, że wróci. Kobieta mówi, że ma jej coś przynieść, albo nie ma po co wracać. Dr. Doom tłumaczy, że może się pojawić w dniu wczorajszym i całkiem inaczej poprowadzić tę rozmowę. Uśmiechnięta Morgana odpowiada, że może w takim razie rzucić na niego zaklęcie, które sprawi, że jego ostatnie dni będą nieprzyjemne.

Czasy obecne. Latveria, Zamek Dooma. Victor pojawia się w pomieszczeniu kontrolnym, gdzie rozlega się czerwony alarm. Pyta swojego podwładnego, co się dzieje. Mężczyzna odpowiada, że był niespodziewany problem z satelitą Riga i wirus Venoma został uwolniony na terenie Nowego Jorku. Zdenerwowany Doom uderza w podwładnego promieniem energetycznym w czasie, gdy ten tłumaczy, że amerykańscy bohaterowie już wykryli, że pochodzi on z Latverii. Na zewnątrz Iron Man pyta Aresa, jaki jest jego plan. Olimpijczyk nie odpowiada, tylko każe kobietom uciekać z Quinjeta, po czym z całym impetem wbija się nim w zamek. Wyskakuje z płomieni i rzuca się do walki. Systemy obronne uruchamiają siedemdziesiąt siedem Doombotów, których systemy są kodowane, co oznacza, że Iron Man nie może nic zrobić i czeka ich walka. Avengers rzucają się do ataku, po kolei powalając przeciwników.

W tym czasie Tony przebija się do miejsca, w którym znajduje się Doom. Staje przed przeciwnikiem i oznajmia, że jest aresztowany za zbrodnie przeciwko ludzkości. Victor odpowiada, że nie jest pewien, czy jego władza sięga aż tutaj. Tony mówi, że będzie pewien, jak już z nim skończą. Oboje rzucają się na siebie i zaczynają prowadzić walkę na to, kogo zbroja jest wytrzymalsza. Powoli spada ich energia, a Stark przygotowuje satelitarny atak na zamek. Energia jest już na wyczerpaniu, gdy Victor używa Karmazynowych Bransolet Cyttoraka. Nagle całe pomieszczenie wybucha, ku zdziwieniu walczących na zewnątrz Avengers. Victor zaczyna używać magii do walki, z czym nie może sobie poradzić pancerz Iron Mana. Ms. Marvel każe Sentry'emu pomóc Starkowi. Systemy obronne zbroi całkowicie się wyłączają w momencie, gdy Bob uderza z ogromną siłą w Victora. Energia jego zbroi również zostaje wyczerpana, a Reynolds nie przestaje go uderzać, niszcząc kolejne części zamku i sprawiając, że cała trójka znajdujących się w środku zaczyna spadać na coraz niższe piętra. Pancerze obu mężczyzn wykrywają zakłócenia w energii czasoprzestrzennej i wpadają w świecące urządzenie, które jest wehikułem czasu Dr. Dooma. Doom zaczyna wyzywać przeciwników, coraz bardziej zanikając, a Bob chwyta za rękę znikającego również Iron Mana. W tym momencie połowa zamku wylatuje w powietrze.

Reszta Avengers zbiera się z pobojowisku z ucieszonym Aresem na czele. Udają się do miejsca, gdzie znajduje się świecące urządzenie. Carol kontaktuje się z Marią Hill, pytając, czy Tony jest on-line. Hill zaprzecza. Przez zakłócenia nie można również namierzyć Sentry'ego i Dooma. Nagle urządzenie wybucha energią. Ms. Marvel stwierdza, że to właśnie musi być maszyna czasu Dr Dooma i jeśli tamci byli w tym miejscu, gdy maszyna zaczęła szaleć... Nie jest jej jednak dane dokończyć, gdyż Wasp pyta, czy to znaczy, że zostali zagubieni gdzieś w czasie. Ms. Marvel z poważną miną stwierdza, że to by była jeszcze dobra wiadomość.

Tony budzi się w nieznanym miejscu na jakimś budynku. Nie może połączyć się z Internetem, Helicarrierem i satelitami. Ze zdziwieniem przygląda się miastu, widząc między innymi reklamę Rocky'ego na jednym z kin. Nagle za nim pojawia się Doom, stwierdzając, że to, co się stało, to wina Starka, nie jego. Przygotowując się do ataku, wykrzykuje, że śmiertelnie zapłaci za to, co zrobił.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #9 Mighty Avengers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.