Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man » Ultimate Iron Man #1

Ultimate Iron Man #1

Postacie
Cytat

Howard Stark do cierpiącej żony: "Any baby of ours was going to be pretty smart anyway. You didn't need to go to all this extra trouble."
Maria: "Aaaaaaaghhhh!"
Howard Stark: "Okay, I won't try any more comics relief."

Streszczenie

Stark Defense Corporation Headquartes, Nowy Jork. Lata temu.
Do szklanej konstrukcji na środku zatoki podpływa motorówka. Howard Stark wita przybyłego gościa, doktor Marię Cerrerę, która przypłynęła na zaproszenie Starka. W laboratorium czeka już na nich dwójka asystentów. Kobieta w fartuchu [Si Ma - Foxdie] pokrywa ciało łysego mężczyzny [Nero - Foxdie] niebieską substancją. Stark daje Cerrerze śrubokręt i poleca jej wbić go w Nero. Kobieta najpierw nieśmiało, lekko przystawia śrubokręt do skóry, a za namową Starka wbija go prawie po samą rękojeść. Ku jej zaskoczeniu testowany osobnik nie wykazuje oznak bólu. Kobieta po wyjęciu śrubokręta z jego ręki, nie kryje zdziwienia, gdyż po metalowej części zostały tylko strzępy. Howard wyjaśnia, że niebieskie "pokrycie" zjadło metal i to samo dzieje się ze skórą ale dopiero po 15 minutach. Następnie przechodzi do drugiego testu. Królik doświadczalny napina mięśnie i nadstawia swoją głowę. Stark chwyta za kij bejsbolowy i wymierza nim dwa silne ciosy prosto w głowę i twarz testera. Mężczyzna pada na ziemię ale na jego twarzy nie ma śladu po uderzeniach. Asystentka Starka zaczyna zmywać niebieską substancję. Na pytanie doktor Cerrery, co to takiego, mężczyzna odpowiada: "zbroja". Stark wysyła pracownika, aby poszedł dokładnie się umyć, zanim jego wynalazek zje jego skórę. Maria domyśla się, że to żywy organizm.

Stark na wielkim ekranie wyświetla prezentacje przedstawiające użyte przez niego bakterie. Wyjaśnia, że żyją na skórze nosiciela, a gdy coś je uderzy, łączą się, a następnie "wypychają" energię na zewnątrz, przez co ofiara wciąż pada na ziemię, ale odczuwa to tak jakby została pchnięta przez wielką miękką rękę. Cerrera pyta Howarda, jak wyjaśni strzępy, które pozostały ze śrubokręta. Jak się okazuje bakterie mają pasożyta, który zamiast skóry żywi się każdym metalem, oprócz złota. Kobieta jest pod wrażeniem modyfikacji Starka, ten jednak wskazuje wciąż na duże braki. Zbroja nie jest w stanie powstrzymać pocisku z powodu zbyt dużej prędkości. A po trzech godzinach zjada doszczętnie skórę nosiciela, więc tak długo, jak masz pod ręką wodę z mydłem, możesz być niezniszczalny. Maria nie widzi jednak, w jaki sposób jej praca jako specjalisty od ludzkiej genetyki mogłaby pomóc w jego projekcie zbroi. Howard podkreśla, że jej specjalnością jest regeneracja utraconych części ciała, a gdyby skóra pod zbroją byłaby poddawana nieprzerwanej regeneracji, można by nosić ją cały dzień, a nawet na zawsze. W windzie, w drodze do motorówki, Cerrera mówi, że ona ma już pracę i potrzebują kogoś innego. Stark daje jej kartkę z kwotą przeznaczoną na projekt i jej pensją. Kobieta rozpościera szeroko oczy i przez długi czas milczy. W końcu dociera do niej, że Stark nie żartuje.

W wiadomościach podawane są informację o czteroprocentowym spadku akcji Stark Defense Corporation, który związany jest z wdrażaniem przez Starka projektu biotechnicznej osobistej zbroi, który według analityków będzie niewypałem.

W wykwintnej restauracji Loni Stark świętuje z Zebediahem Stanem swój rozwód, który niedługo zostanie zalegalizowany. Kobieta mówi, że wyszła za mąż za Starka tylko dla jego pieniędzy, a on nie potrafi ich nawet dobrze zainwestować, tylko marnuje je na zbroję, która i tak nie działa, a jedynie obniża wartość firmy. Loni przy rozwodzie przejmie połowę papierów wartościowych firmy męża, a następnie wyjdzie za mąż za Stane'a, który już zdążył wykupić dużą część udziałów. W ten sposób Zebediah przejmie firmę i wszelkie jej patenty. Kelner przynosi zamówione jedzenie. Para zaczyna łapczywie konsumować.

Stark Defense Corporation Headquartes.
Howard informuje Marię, że jeszcze tylko jedno spotkanie i będzie mógł podpisywać ugodę rozwodową z Loni. Kobieta mówi, że oddaje swojej byłej zbyt wiele i poddaje się bez walki, po czym Stark namiętnie całuje panią doktor. Następnie mówi, że traci połowę udziałów, stary dom i kilka samochodów, czyli papier, budynek i kilka maszyn. Za żonę ma natomiast najpiękniejszą, najmilszą i najinteligentniejszą kobietę na świecie, więc kto w takiej sytuacji jest zwycięzcą? Cerrera odpowiada z uśmiechem, że ona. Ostrzega odchodzącego Howarda, aby uważał, bo Loni w jakiś sposób próbuje go na pewno oszukać. Ten jednak nie daje temu wiary.

Maria przechodzi przez specjalną komorę, po czym zakłada skafander i dostaje się do strefy laboratoryjnej, gdzie pracuje się nad wirusami. Tam czeka już na nią dwójka współpracowników. Cerrera przygląda się małej małpce, która ledwie przytomna siedzi w klatce. Współpracownica mówi, że to z powodu dużej ilości morfiny, którą musieli jej podać. Wirus, który na niej testują, spowodował, że jej ciało cały czas produkuje nowe komórki nerwowe, jak to ma miejsce w przypadku embrionów. Maria wsadza rękę do klatki, żeby wyjąć biedną małpę, gdy ta wpada w szał i rzuca się na jej hełm. Kobieta traci równowagę i upada wraz z małpą. Jej szklany hełm rozbija się o podłogę, a odłamki szkła ucinają dłoń małpce, której krew tryska na twarz kobiety. Cerrera nie zważa na siebie, każe tylko asystentom zająć się małpą, aby nie wykrwawiła się na śmierć. Mówi, że będą musieli przyśpieszyć projekt i sprawdzą, czy zdołają doprowadzić do regeneracji ręki małpy. Maria nie czuje się najlepiej, ale jej asystentka zapewnia, że to za szybko, aby odczuwała działanie wirusa. Zamiast tego sugeruje, że może być w ciąży, w końcu minęły juz trzy miesiące od jej ślubu ze Starkiem. Cerrera zapewnia, że gdyby była jakakolwiek możliwość, że jest w ciąży, na pewno nie przyszłaby do laboratorium z wirusami. Po chwili wymiotuje. Chociaż Maria nie chce w to uwierzyć, najwyraźniej jest w ciąży.

W szpitalu Howard dostarcza lekarzowi papiery świadczące, że wirus rozprzestrzenia sie tylko i wyłącznie poprzez krew, więc nie ma szans, żeby zarazić się poprzez zwykły kontakt z jego żoną. Maria płacze w rozmowie z mężem i obawia się o życie ich dziecka. Wirus był testowany na małpach, nie wiadomo, jaki wpływ może mieć na ludzi. Howard nie ukrywa, że jeśli jest to konieczne, gotów jest poświęcić dziecko dla jej życia. Maria jest temu przeciwna, żartując, że niewiele może być warta idiotka, która dała się zarazić wirusem, który sama wyhodowała.

Howard Stark, siedząc za swoim biurkiem, podpisuje ugodę rozwodową z Loni.

Stane Corporation Headquarters. Loni Stark przynosi swojemu przyszłemu mężowi "prezent ślubny". W ręku trzyma papiery, dzięki którym Stane przejmie Stark Defense Corporation.

W szpitalu przywiązana do łóżka Maria Stark krzyczy z bólu. Nie chce żadnych leków przeciwbólowych, gdyż obawia się, że mogą zrobić krzywdę dziecku. Za szybą obserwują ją lekarz, Howard i jej asystentka. Kobieta trzyma na ręku małpkę, która tamtego dnia w laboratorium straciła łapę, a która zgodnie z przewidywaniami odrosła. Pojawił się jednak efekt uboczny. Jej mózg regeneruje sie nieustannie, przez co co chwila powstają nowe nerwy, które nie mieszczą się już w czaszce, powodując nieprzerwany ból, który doprowadza małpę do szału. Lekarz uświadamia Howarda, że to samo dzieje się z jego żoną. Nieopisany ból, spowodowany losowym przyrostem mózgu, w efekcie doprowadza ją do szaleństwa. Stark wchodzi do pokoju żony i próbuje ją przekonać, aby zgodziła się na leki przeciwbólowe. Gdy dotyka jej twarzy kobieta krzyczy, aby tego nie robił, gdyż sprawia jej to za duży ból. Przez zaciśnięte zęby tłumaczy, że wirus działa inaczej na tkankę embriona. Mózg dziecka nie przerośnie jego czaszki. Będzie wyglądał normalnie. Tkanka nerwowa będzie jedną nieprzerwaną całością, która rozrośnie się po jego całym organizmie tak, jakby całego jego ciało było mózgiem. Będzie miał ogromne pokłady i szybkość pamięci, jak u żadnego człowieka do tej pory. Stark żartuje, że ich dziecko i tak byłoby dość mądre i nie musiała się aż tak poświęcać, ale kobieta doznaje kolejnego ataku bólu. Maria próbuje dalej tłumaczyć, że ich dziecko nie będzie cierpiało tak jak ona. Za to jego skóra będzie dostarczała nieprzerwanego bólu, jak podczas poparzeń trzeciego stopnia, w każdym miejscu na ciele, bez przerwy. Prosi, aby uratował jej dziecko i pozwolił na normalne życie.

Jakiś czas później. Stark wchodzi do laboratorium i kieruje się do swojego "królika doświadczalnego". Mężczyzna od tygodnia pokryty jest niebieską "zbroją", która przez cały czas chroniła go przed uderzeniami, skaleczeniami i poparzeniami. Po zmyciu okazuje się że tylko wierzchnia strona skóry została "zjedzona". Skóra musi się więc regenerować jeszcze odrobinę szybciej. Do laboratorium wchodzi grupa policjantów, krzycząc, aby nikt się nie ruszał. Za nimi wchodzi nowy posiadacz większości papierów wartościowych i jednocześnie członek zarządu, Zebediah Stane, który oznajmia, że przejmuje Stark Defense Corporation. Mówi też, że projekt biotechnicznej zbroi zostaje porzucony, a wszelkie dane z nim związane mają być zniszczone. Stane śmieje sie ze Starka, że Loni ponownie się zakochała, a on o dziwo dał się tak podejść. Howard odpowiada, że był zajęty. Dzwoni telefon wiszący na ścianie. Zebediah odbiera, mówiąc Starkowi, że teraz to jego telefon. Po chwili milczenia, ze smutkiem powiadamia Starka, że dzwonili ze szpitala - jego żona właśnie zmarła.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Iron Man #1 Ultimate Iron Man #1 Ultimate Iron Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.