Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man » Ultimate Iron Man #2

Ultimate Iron Man #2

Postacie
Cytat

Si Ma: "We're trying counterpigments to neutralize the color. The best one so far was pumpkin-orange."
Howard Stark: "No, I'd have to buy him a whole new wardrobe."

Streszczenie

Howard po tragicznych doniesieniach ze szpitala bez słowa wychodzi z laboratorium. Policja w tym czasie chce wyrzucić wszystkich pracowników, ale dwójka z nich zostaje pod pretekstem zmycia niebieskiego preparatu z "królika doświadczalnego". Po wyjściu policji, oboje wykorzystują sytuację i pakują wszystkie fiolki ze "zbroją".

W szpitalu Howard przygląda się lekarzom na sali operacyjnej. Ma nadzieję, że jego syn przeżył. Po chwili dziecko zaczyna krzyczeć z bólu, a lekarze nie wiedzą, co się dzieje. Przeprowadzają na szybko wszystkie standardowe procedury, gdy do pomieszczenia wbiega Stark. Odpycha wszystkich i pokrywa dziecko niebieską substancją. Dziecko bardzo szybko uspokaja się i zasypia. Howard zawija dziecko i kładzie na piersi zmarłej matki. Mówi do Marii, że nazwie syna Antonio po jej bracie, który zmarł w dzieciństwie. Lekarz zwraca się do Starka, mówiąc, że będą musieli przebadać dziecko. Ten wybiega ze szpitala i ucieka samochodem.

W byłym biurze Starka ludzie Stane'a przetrzepali wszystko w poszukiwaniu patentów, ale nie znaleźli żadnego. Na dodatek nie ma też nic o biotechnologicznej zbroi. Zebediah chce przesłuchać każdego naukowca pracującego nad zbroją i każe przyprowadzić swoją żonę.

W niewielkim magazynie Loni "spoufala się" z jednym z biologów. Parę przyłapuje współpracownik Stane'a, który każe jej stawić się u męża.

Zebediah przesłuchuje dwójkę współpracowników Starka [Nero i Si Ma - przyp. Foxdie] i grozi, że zwolni ich, jeśli nic mu nie powiedzą. Ci ripostują, że nie może zwolnić kogoś, kto dla niego nie pracuje. Jak się okazuje, Stark zatrudnił ich w swojej innej firmie Bio-Armor, która wciąż należy do niego. W Stark Defense Corporation użyczał im jedynie miejsca do pracy, co znaczy, że legalnie nic ze znajdujących się tu rzeczy związanych z projektem zbroi, nie należy do Zebediaha. W laboratorium zjawia się adwokat Starka, Bony Telford z policjantami. Jego zadaniem jest zabranie wszystkich rzeczy i dokumentów należących do Bio-Armor. Przy okazji mężczyzna dogryza Stane'owi, mówiąc, że powinien cieszyć się z braku własności do biotechnologicznej zbroi, bo dzięki rozpowszechnianiu plotek o jej bezużyteczności zbił cenę akcji SDC.

Zebediah w swoim biurze w asyście współpracowników i żony nie może uwierzyć, że Stark przewidział jego posunięcie i umieścił projekt zbroi poza SDC. Doradcy sugerują, że dzięki próbkom, które pozostały w SDC, można by odtworzyć proces. Loni sprzeciwia się temu pomysłowi, mówiąc, że w tym cały sekret. Howard specjalnie nie opatentował niczego, gdyż musiałby wtedy ujawnić proces tworzenia. Zebediah wścieka się na żonę. Gotów jest ją uderzyć, ale jeden z doradców zatrzymuje jego rękę. Drugi z nich mówi o tym, jak przyłapał kobietę na obściskiwaniu się z naukowcem. Loni zapewnia męża, że wierzy w niego i dzięki swojej sile i mądrości coś wymyśli, po czym całuje go i mówi, że nosi w sobie jego dziecko. Zebediah nie wytrzymuje i przewraca kobietę razem z krzesłem. Mówi jej, że jedyną rzeczą Starka, którą chciał zdobyć, była biotechnologiczna zbroja, wszystko inne to śmieci.

Nero pomaga Si Ma załadować sprzęt na motorówkę. Prosi też aby przekazała Starkowi, że zbroja nie trzyma się wiecznie, po jakimś czasie ściera się. Kobieta motorówką przypływa na znajdujący sie niedaleko jacht Starka. Si Ma, pomimo sprzeciwu Howarda, chce mu pomóc w dalszej produkcji zbroi, której będzie potrzebował jego syn. Mężczyzna ostrzega, że Zebediah nigdy nie da za wygraną i każdy, kto będzie z nim współpracował, będzie w wielkim niebezpieczeństwie. Kobieta poprawia go, że każdy, kto kiedykolwiek z nim pracował, będzie narażony. W tym czasie na przystani SDC Nero przygląda się jachtowi Starka, gdy od tyłu zachodzi go ochroniarz z kobietą w białym kitlu. Oboje obezwładniają mężczyznę i pozbawiają przytomności. Si Ma prosi Starka, żeby pozwolił zostać jej z nim i kontynuować pracę nad zbroją. Kobieta uważa, że jej pomoc będzie mu potrzebna, na początek choćby do zlikwidowania niebieskiego koloru. Howard przedstawia Si Ma swojego malutkiego syna, Antonio Starka. Ludzie Stane'a w tym czasie odpływają z SDC z nieprzytomnym Nero.

Nero zostaje przywieziony do szopy, w której czeka już na niego Zebediah, który chce wszystkich informacji na temat biotechnologicznej zbroi. Kiedy łysy odpowiada, że zbroja nie działa, wtedy Stane uderza go kijem bejsbolowym, dodając, że podobno wcześniej często dostawał takim kijem w ramach pokazów. Nero mówi, że chyba pękło mu zebro, dodaje, że i tak pewnie zginie, nie ważne czy powie Zebediahowi o zbroi, czy też nie. Ten zapewnia go, że stosuje bardziej wyrafinowane metody i przywołuje swojego podwładnego, który przynosi hełm naszpikowany od środka igłami i z masą kabli na zewnątrz. Urządzenie ma sprawić że Nero wyśpiewa wszystko, co wie.

Genua, Włochy. Do portu przybija jacht Starka. Si Ma schodzi z pokładu, gdy podchodzi do niej dziwnie wykręcony osobnik. Okazuje się, że to Nero.

W kajucie Stark z dwójką współpracowników i upośledzonym Nero zastanawia się, co robić. Zebediah przysłał Nero jako wiadomość, iż wie wszystko, co on wiedział, jak chociażby miejsce ich pobytu. Stark domyśla się, że Stane użył na łysym swojego hełmu. Przez to urządzenie wojsko zerwało kontrakt z jego firmą. Hełm co prawda działał, ale nie wyciągał tylko istotnych informacji, ale wszystkie jakie znajdowały się w mózgu, nie zostawiając zbyt wiele. Stąd obecny stan Nero. Stark stwierdza, że właśnie rozpoczęła się ich własna wojna. Skoro udało mu się wyśledzić łódź, znaczy to, że ma dostęp do satelitów departamentu obrony. Słońce właśnie zachodzi za horyzont. Stark decyduje się opuścić łódź jeszcze przed wschodem słońca.

4 lata później. Młody Tony leży na stole kuchennym i czyta gazetę, obok niego siedzi Nero próbujący napisać imię chłopca. W tym czasie Howard podaje do stołu. W kuchennym fartuchu i z miską w ręku Stark obwieszony jest szelkami z dwoma pistoletami. Tony narzeka, że jego niebieskie "pokrycie" zjada nawet jego włosy i przez to jest ciągle łysy. Rozmowę w kuchni podsłuchuje mężczyzna w zaparkowanym obok domu samochodzie. Po chwili potwierdza przez słuchawkę, że to ich szukają.

Blondwłosa kobieta wchodzi do domu i podaje się za nianię, ale zaraz zdejmuje perukę i okazuje się, że to Si Ma. Mężczyna z ciężarówki zbliża się do domu i przez swoją słuchawkę wydaje komuś polecenie, aby poszedł do pokoju chłopca i otworzył okno. Si Ma mówi, że nowa zbroja jest powiązana z DNA chłopca, dzięki czemu nie będzie zjadać jego wierzchniej warstwy naskórka i włosów, na dodatek będzie w jego skórze, przez co kolor niebieski będzie mniej widoczny. Kobieta mówi też, że próbuje zastosować w zbroi anty pigmenty, które zneutralizują całkowicie niebieski odcień. Nero pisze coś na kartce i mocno zaciska zęby, próbując się sprzeciwić komendom wydawanym przez mężczyznę na zewnątrz. Ten każe mu natychmiast pójść do pokoju Tony'ego i otworzyć okno. Nero wstaje i podaje kartkę Howardowi po czym idzie do pokoju Tony'ego. Na początku Stark nie zwraca uwagi na kartkę na której nagryzmolono: "Stop me. Zebe..." Gdy Howard odczytuje wiadomość, biegnie do pokoju syna, ale znajduje tam tylko martwego Nero z ołówkiem wbitym w ucho. Stark wyskakuje przez okno i wystrzeliwuje nadajnik w stronę odjeżdżającej ciężarówki.

W opuszczonym magazynie mężczyźni przypinają wołającego o pomoc chłopca do krzesła. Na miejscu zjawia się Zebediah Stane i uspokaja chłopca, że chce tylko pobrać próbki jego niebieskiej powłoki. Igła strzykawki wbita w jego skórę zostaje rozpuszczona. Stane postanawia więc użyć hełmu. Najpierw jednak wydaje rozkaz umycia głowy chłopca antybakteryjnym mydłem. Po umyciu głowy, mały Tony krzyczy z bólu. Jego skóra reaguje tak na kontakt z powietrzem i drobinami kurzu. Tony zaczyna krzyczeć jeszcze głośniej, gdy Stane zakłada mu na głowę hełm.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Iron Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.