Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #87

Daredevil vol. 2 #87

Daredevil vol. 2 #87

"Devil in Cell-Block D" - Part 6

Postacie
Cytat

Chico (strzelając do Dakoty): "Hey! Hey!"
Dakota (mierząc do Chico): "Hey this, mother--"

Streszczenie

Dakota kontynuuje swoje śledztwo. Właśnie wpadła na kolejny trop. Dzięki pomocy przyjaciela, zdobyła domowy adres sekretarki Altona Lennoxa. W chwili, gdy przez telefon dzieli się swoim odkryciem z Benem, atakują ją Merv i Chico. Według opryszków North jest zbyt bliska prawdy, żeby mogli ją puścić wolno. Kobieta nie zamierza jednak sprzedać tanio skóry. W ruch idzie broń palna. W tym momencie interweniuje tajemniczy Daredevil. Jest zaskoczony, że mężczyźni zdecydowali się na zabicie Dakoty w biały dzień, na środku ulicy. Obezwładnia Chico, na co Merv reaguje gniewem wykrzykując, że są w tej samej drużynie, co bohater. Nie jest mu jednak dane dokończyć zdania, bowiem zamaskowany jednym ciosem pozbawia go przytomności. North jest pod wrażeniem. Gdy zbliża się do Daredevila, natychmiast rozpoznaje, kto kryje się pod maską. Nieco później, na dachu, mężczyzna przeklina swoją głupotę. Jak mógł zapomnieć, że kiedyś jego alter ego spotkało się z Dakotą twarzą w twarz. Wtem bohater odkrywa, że nie jest sam. Za nim stoi inna osoba ubrana w taki sam kostium.

Godzinę wcześniej na wyspie Rykera. Warden, Marta i Roberts oglądają zapiski z kamer więziennych. Usuwają wszystkie nagrania, które pokazywałyby Matta w akcji. Jedyne z Murdockiem, jakie pozostawiają, to moment, gdy Punisher ucieka z więzienia, wykorzystując go jako żywą tarczę. Cole postanawia pokazać ten film dziennikarzom.

Tymczasem Matt i Frank lecą helikopterem policyjnym w stronę Manhattanu. Murdock dziękuje towarzyszowi. Castle odpowiada, że prawnik potrzebował, aby ktoś mu przypomniał, że nie chce być kimś takim, jak Punisher. Wylądowawszy na dachu jakiegoś budynku, mężczyźni rozchodzą się - każdy w swoją stronę.

Piętnaście minut później Matt, już jako Daredevil, skacze po dachach Hell's Kitchen. Mija kolejna godzina, zanim udaje mu się odnaleźć swojego sobowtóra. Gdy wreszcie staje z nim oko w oko, atakuje go z wściekłością. Cały czas pamięta, że osoba, z którą walczy, jest w jakiś sposób powiązana ze zleceniodawcą morderstwa Foggy'ego. Murdock widzi, że jego przeciwnik jest świetnie wyszkolony w walce wręcz. Mimo to, udaje mu się zdobyć nad nim przewagę. Przyciśnięty do muru, nowy Daredevil używa przeciwko staremu całej swojej siły. Jego pięść rozświetla się i Matt o włos unika ciosu swojego sobowtóra. Rozpoznaje jednak bezbłędnie moc Iron Fista. Danny potwierdza jego przypuszczenia, zdejmując maskę. Również jest zaskoczony tożsamością swego sparring partnera. Murdock powinien przecież siedzieć w więzieniu. Daredevil jest zdezorientowany zaistniałą sytuacją. Rand przecież nie wystąpiłby przeciwko niemu z premedytacją.

Później. Danny przebiera się w kostium Iron Fista, jednocześnie opowiadając Daredevilowi wszystko, co wie na temat Altona Lennoxa. Rand cały czas myślał, że pracuje dla Foggy'ego, lub osoby, która przejęła obowiązki obrońcy Matta, po jego śmierci. Murdock jednak wie, że to nie Franklin zatrudnił Bohatera Do Wynajęcia. Daniel nie ma zbyt wielu cennych informacji na temat Altona. Widział go tylko kilka razy, przelotem i parę razy rozmawiał z nim przez telefon. Według Fista, człowiek ten nie wygląda na mordercę. Daredevil przypomina koledze, że Lennox był ostatnią osobą z zewnątrz, która rozmawiała z zabójcą Foggy'ego.

Dakota i Ben włamują się do biura Altona Lennoxa. Podczas gdy North otwiera drzwi, Urich rozmawia przez telefon z Robertsonem. Od niego dowiaduje się o buncie w więzieniu na wyspie Rykera. Oboje włamywacze zastanawiają się nad losem Matta, lecz gdy tylko wchodzą do środka gabinetu, widzą Daredevila w całej okazałości. Prosi on detektywów o zamknięcie drzwi. Po chwili z pokoju obok wychodzi Iron Fist, co wprowadza Dakotę w osłupienie. Była przecież pewna tego, że Rand paraduje teraz w czerwonym kostiumie. Murdock prosi, aby nie zadawała więcej pytań. Ben zwraca przyjacielowi uwagę na to, że ucieczką z więzienia zaprzepaścił szansę na odzyskanie swojego życia. Daredevil odpowiada, że tu już nie chodzi tylko o jego życie, ale o sprawiedliwość i uzyskanie informacji. Urich pyta, czy ma zamiar zdobyć je bez względu na koszty. Matt odpiera, że cała ta sprawa już kosztowała go więcej niż jest w stanie znieść. Po ogólnych oględzinach biura, nikomu z mężczyzn nie udaje się odnaleźć żadnych konkretnych śladów Lennoxa. Sprytniejsza od nich okazuje się Dakota, która drukuje ponownie ostatnią wiadomość otrzymaną faksem. Okazuje się ona być e-biletem do Monako.

Później w Newark, New Jersey. Ben wręcza Mattowi papiery i medykamenty, o które prosił. Cały czas odradza przyjacielowi wyjazd do Monako. Zauważa, że do końca pogrąży to jego sprawę. Murdock jest jednak świadomy, że do procesu nigdy nie miało dojść. Dziś jest już tego pewien. Zarówno FBI, jak i osoba stojąca za Lennoxem chcieli, aby prawnik został w więzieniu złamany i zabity. Urich zwierza się, że podczas ostatniej rozmowy z Foggym pokłócili się i Franklin obwiniał Bena. Matt zapewnia, że nie ma do reportera żadnych pretensji. Na zakończenie rozmowy dziennikarz prosi Murdocka, aby nie dał się zabić. Nie jest to rodzaj historii, jaką chciałby opisywać.

Cały Nowy Jork ogląda to wydanie wiadomości. W reportażu pokazany zostaje zapis z więziennych kamer, na którym wyraźnie widać, jak Punisher bierze Murdocka na zakładnika. Do filmu dołączony jest stosowny komentarz Cole'a, który broni Matta mówiąc, że nigdy nie sprawiał kłopotów i zawsze zachowywał się jak zwykły, ślepy, czekający na proces mężczyzna. Za cały bunt natomiast obwinia dyrektora FBI, który serią niekorzystnych dla więzienia transferów, doprowadził do śmierci wielu ludzi. Sam szef biura śledczego ze wściekłością ogląda ten reportaż. Nakazuje swojej sekretarce ponawiać próby nawiązania kontaktu z Wardenem, aż do skutku. Zamiast tego, słyszy od niej że senator Engel chce się z nim natychmiast zobaczyć, co nie wróży dobrze dalszej karierze dyrektora FBI.

W toalecie na lotnisku, Matt zakłada kolorowe soczewki kontaktowe, aby ukryć swoją ślepotę. Następnie, legitymując się paszportem wystawionym na nazwisko Michael Murdock, kupuje bilet lotniczy do Monako.

Spokojne osiedle na przedmieściach Filadelfii. Gazeciarz właśnie rzucił na próg jednego z domów poranną prasę. Na pierwszej stronie jest informacja o poszukiwaniach Murdocka. Biorąc do ręki brukowiec, Foggy martwi się o swojego przyjaciela. Nagle z wnętrza mieszkania nawołuje go agent federalny i przypomina mu, że nikt nie może go zobaczyć, dopóki ten do końca się nie wykuruje. Franklin przyznaje mu rację i wraca do domu.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #87

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.