Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #17

Moon Knight vol. 5 #17

Moon Knight vol. 5 #17

"God And Country" - chapter 4

Postacie
Zapowiedź

W czasach Aktu Rejestracji Superludzi jedynymi dobrymi bohaterami są ci, którzy działają zgodnie z zasadami - do których zarejestrowany Moon Knight zdecydowanie nie należy. W rzeczy samej, Moon Knight szybko staje się najlepszym przykładem lekkomyślności i brutalności, a pytaniem dnia jest to, w jaki sposób otrzymał legitymację! Śledztwo Tony'ego Starka ujawnia okropną prawdę, Marc Spector będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami, a tuż za rogiem czai się śmiertelne niebezpieczeństwo. Carson Knowles a.k.a Black Spectre wrócił i chce zapłaty.

Cytat

Profile: "You need to stop saying daddy. I know you're thinking about your actual daddy and it's freaking me out."
Kochanka: "Sorry, daddy."
Profile: "Arg! I'm done."

Streszczenie

W programie Petera Benedeka ma miejsce dyskusja na temat ostatnich, brutalniejszych niż zwykle, działań Moon Knighta. Ostatnio doprowadziło to już do dwóch ofiar śmiertelnych [końcówka Moon Knight vol.5 #16 – Don D]. Działaczka społeczna Gloria Turner obarcza winą S.H.I.E.L.D. i Tony'ego Starka. Rzecznik S.H.I.E.L.D. McClusky nie radzi sobie zbyt dobrze z odpieraniem zarzutów. Program w swoim mieszkaniu oglądają Jean-Paul i Rob, jak i stojąca przed wystawą z telewizorami Marlene Alraune. Kobieta wyjmuje komórkę i dzwoni do kogoś.

Dr Depford [odpowiedzialny za badania psychologiczne Moon Knighta przed przyznaniem mu karty rejestracyjnej – Don D] zostaje telefonicznie poinformowany, iż S.H.I.E.L.D. chce porozmawiać z nim o Spectorze. Chwilę później agenci znajdują go powieszonego w swoim gabinecie.

Powiadomiony o zajściu Stark jest wściekły. Domaga się wszystkich danych na temat Spectora znajdujących się w komputerze doktora.

Carson Knowles odwiedza handlarza bronią białą, u którego zamówił zbroję i oręż. Knowles zabija go jednym z mieczy, gdy ten zauważa, iż w torbie, którą mu przekazał, nie ma pieniędzy.

Sully's Diner. Spector jest zaskoczony nagłym spotkaniem zaproponowanym przez Marlene. Kobieta mimo wszystko nie wierzy, że to Marc jest odpowiedzialny za zabójstwa, o których mówią w telewizji i nadal coś ją do niego ciągnie. Następnie wspomina, iż niedawno spotkała Knowlesa, który wydawał się zupełnie innym człowiekiem [Moon Knight vol.5 #16 – Don D]. Jeśli on potrafi się zmienić, to może Spector też. Ten w odpowiedzi przeklina. Teraz już wie, kto zabija w jego imię, wycinając na czołach ofiarom półksiężyce. Marc wrzeszczy i brutalnie chwyta Marlene, domagając się by powiedziała, gdzie jest Carson. Gdy w sprzeczkę wtrąca się kelnerka, Spector zdenerwowany wychodzi.

Stołówka przy hotelu Essex. Niedawno zwolniony z więzienia Buck wyjawia swój plan również dopiero co wypuszczonym na wolność kumplom. Mężczyzna może mieć dostęp do nanotechnologicznej broni prosto od S.H.I.E.L.D.. Rozmawiający nie zauważają, że z uśmiechem przysłuchuje im się Knowles.

Nedda i Samuels oglądają program, w którym jest mowa o anty-Moon Knightowych demonstracjach. Nagle do pokoju wchodzi Marc i rozbija telewizor. Jeśli jego pracownicy chcą oglądać takie programy, to mają się wynosić z jego mieszkania.

Detektyw Flint i jeszcze jeden policjant przyglądają się zwłokom handlarza broni. Trup ma na czole wycięty półksiężyc. Do pomieszczenia wkracza dwóch agentów S.H.I.E.L.D. Oznajmiają, że przejmują śledztwo. Są przekonani, iż za morderstwo odpowiedzialny jest Moon Knight. Towarzysz Flinta zastanawia się, czy to nie jakiś jego naśladowca, ale agenci w ogóle nie biorą tej teorii pod uwagę.

Profile zbiera się do wyjścia od kochanki, gdy odzywa się jego telefon. Mężczyzna ignoruje dzwoniącego Spectora.

Moon Knight dłubie przy Mooncopterze. Do hangaru wchodzi Ray Landers i pyta, czy mu w czymś pomóc. Marc nie przebierając w słowach oznajmia, że nie chce żadnej jego pomocy po ostatnim incydencie. Pilot wybucha wściekłością i przypomina, iż gdyby nie zabił tamtych oprychów, zastrzeliliby oni Spectora. Jego zdaniem zasłużyli na śmierć. To, co mówi, bardzo podoba się manifestacji Khonshu, która nagle pojawia się za jego plecami. Kłótnię Marca i Ray'a przerywa wybuch. Przez dziurę w ścianie do budynku wkracza Iron Man w asyście agentów S.H.I.E.L.D..

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #17 Moon Knight vol. 5 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.