Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #14

Ultimate Spider-Man #14

Ultimate Spider-Man #14

"Doctor Octopus"

Postacie
Cytat

Octavius: "Why did you call me Doctor Octopus?!!!?"

Streszczenie

Midtown High. Lekcja. Nauczycielka zadaje nietypową pracę domową - uczniowie mają przygotować projekt o superbohaterach. Za tydzień mają stanąć na forum klasy i wcielić się w jakąś postać. Może to być nawet mutant. Słysząc to, Peter i MJ patrzą na siebie i uśmiechają się. Kong jest zafascynowany pracą domową, pyta się nawet, czy może wystąpić w kostiumie. Reszta klasy jest jednak przerażona tym zadaniem. Szczególną konsternację wywołuje u nich słowo "mutant".

Laboratorium. Dwójka mężczyzn pilnuje Otto Octaviusa. Ten właśnie budzi się ze śpiączki. Słyszy rozmowę w której zostaje nazwany Doctorem Octopusem. Chce poznać powód, dla którego tak się go nazywa. Przez opatrunki na oczach Otto nie wie, że mechaniczne macki na stałe połączyły się z jego ciałem. Na dodatek ruszają się.

Szkoła. Podczas zawodów młodzież rozmawia o zadaniu domowym. Kong już nienawidzi projektu, Liz nie może uwierzyć, że nauczycielka kazała im przyjść w przebraniu mutantów. Kong nagle wpada na pomysł. Pyta się, czy ktoś ma zamiar przyjść jako Spider-Man. Flash ma zamiar przyjść jako mutant, napalony mutant. Kong zastanawia się, czy pojawienie się super istot nie zwiastuje nadchodzącej katastrofy, dla porównania używa filmu Ghost Busters.

Nagle głos z boku, należący do ślicznej blondynki, włącza się do dyskusji. Dziewczyna mówi, że tak musiały czuć się dinozaury tuż przed wyginięciem. Teraz ludzie boją się, że gatunek ludzki odejdzie. Ale, jak podkreśla rozmówczyni, ludzie, w przeciwieństwie do dinozaurów, zdają sobie sprawę z zagrożenia. Zwykli ludzie zastanawiają się, jak poradzą sobie bez mocy. Ale tu należałoby zastanowić się, czym jest moc. Dziewczyna mówi, że ma teorię - cokolwiek potrafisz robić dobrze - grać na gitarze, liczyć, to właśnie jest twoja mocą. I w nowym świecie będziesz musiał robić to, w czym jesteś dobry, najlepiej jak potrafisz, albo nie przetrwasz. I dlatego nie będzie żadnych problemów z super istotami, bo wszyscy będą mieli nadzwyczajne umiejętności.
Dziewczyna na odchodnym przedstawia się, ma na imię Gwen Stacy i, jak dodaje, to jej pierwszy dzień w szkole. Chłopcy są nią oczarowani.

W laboratorium Hank Pym tłumaczy Octaviusowi jego pozycję. Mówi, że jego nerwy optyczne zostały uszkodzone i teraz jasne światło będzie sprawiać mu ból. Informuje go także, że w laboratorium był wypadek i ostatnie trzy miesiące spędził w śpiączce. Otto przeżywa usłyszane informacje, nagle jego ręka dotyka jednej z macek. Ze zgrozą, wykrzykując, pyta się co to jest, myśląc, iż zrobili mu to ludzie z laboratorium.

Na szkolnym boisku zaczyna się mecz. Siedzący na trybunie Peter i M.J. nieśmiało łapią się za ręce.

W laboratorium Hank tłumaczy Otto, iż mechaniczne ramiona scaliły się z jego ciałem podczas wypadku w Laboratorium Osborna. Octavius zrywa się z łóżka i żąda zdjęcia bandaży z oczu. Po chwili ogląda swoje ciało. Pym ma nadzieję, że wspólnie będą starali się odkryć, jakie możliwości płyną z tego połączenia. Otto ze wściekłością upewnia się, że dobrze zrozumiał. Został znaleziony w takim stanie i zamiast udzielenia mu pomocy Pym i jego ludzie zostawili go, aby dowiedzieć się, co się stanie. Mogli odciąć te ramiona, ale tego nie zrobili. Po raz kolejny doktor pyta się, kim są. Pym odpowiada, że to tajemnica, ale są organizacją rządową. W tym momencie do rozmowy włącza się psychiatra. Otto każe mu się zamknąć. Gdy ten kontynuuje swoją terapeutyczną gadaninę, jedna z macek przebija go na wylot. Po chwili ginie reszta osób oprócz Pyma, bowiem do niego Otto ma pytanie. Chce wiedzieć, gdzie jest.

Kong leży na łóżku. Jego myśli krążą wokół zadania domowego o superbohaterach. Przypomina sobie także zachowanie Parkera, jego siłę, gdy łamał szkolne ławki, ugryzienie przez pająka i zamaskowanego zapaśnika. Przypomina sobie także Petera grającego w kosza i swój upadek, gdy chciał go raz kopnąć. Przypomina sobie także Spider-Mana pędzącego do szkoły. Nagle pewna myśl kiełkuje w jego głowie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.