Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #18

Moon Knight vol. 5 #18

Moon Knight vol. 5 #18

"God And Country" - chapter 5

Postacie
Zapowiedź

Karta identyfikacyjna Aktu Rejestracji Superbohaterów ma swoje przywileje, a Moon Knight ma ją właśnie mieć odebraną. Osobiście przez Tony'ego Starka. W tym czasie, Black Spectre przygotowuje plan, który pozwoli mu wbić ostatni gwoźdź w trumnę Marca Spectora. Lata temu, Moon Knight zniszczył życie Carsona Knowlesa, teraz nadszedł czas zemsty.

Cytat

Widmo Bushmana (o Starku): "It's not like he's Thor. Thor is a god. He's Iron Man. He's a ####ing cripple! Without that suit, he's nothing more than an organ donor."

Streszczenie

Tony Stark oznajmia Moon Knightowi, że jest oskarżony o ostatnio popełnione morderstwa, których ofiarom wycięto na czołach półksiężyce. Spectorowi szybko puszczają nerwy i w rezultacie łamie rękę jednemu ze zbliżających się agentów S.H.I.E.L.D.. Wykrzykuje, iż zabójstwa to na pewno sprawka Carsona Knowlesa, który chce go wrobić. Iron Man obiecuje to sprawdzić, ale nawet nie biorąc pod uwagę tej sprawy, Marc na każdym kroku pokazuje, iż nie nadaje się na zarejestrowanego bohatera. Podejrzany jest nawet sposób, w jaki udało mu się przejść procedury rejestracyjne [pokazano to w Moon Knight vol.5 #13 – Don D]. W każdym razie od teraz do czasu zakończenia śledztwa jego karta rejestracyjna jest zawieszona i ma zakaz jakichkolwiek działań jako Moon Knight.

Magazyny gdzieś w Nowym Jorku. Grupka zbirów zostaje zmasakrowana przez Black Spectre'a. Oszczędzony zostaje tylko ich szef, Buck. Knowles zmusza mężczyznę, by zaprowadził go do pomieszczenia, w którym przechowuje ukradzioną S.H.I.E.L.D. broń. Szczególnie interesuje go ta nanologiczna. Dzięki zawartym w niej nanitom będzie mógł kontrolować każdego, kto zostanie nimi zainfekowany.

Dawne, zrujnowane mieszkanie Spectora. Samotnemu Marcowi dokucza widmo Bushmana, jeżdżąc za nim na wózku inwalidzkim. Khonshu nagle z niego wstaje i obala go na ziemię. Domaga się odpowiedniej, krwawej ofiary, albo znajdzie sobie nowego avatara bez względu na to, jaką cenę będzie musiał za to zapłacić. Spector wstaje mamrocząc, iż nie jest zabójcą, a co więcej, może nawet być bohaterem. Niespodziewanie atakuje go Black Spectre. Walka pomiędzy tą dwójką jest zaciekła i brutalna, lecz raczej krótka. W końcu Knowles rzuca przeciwnika na ziemię i wznosi swój buzdygan do ostatecznego ciosu. Jednak w ostatniej chwili postanawia darować mu życie. Osiągnął to, czego chciał, Marc jest teraz pokonany i opuszczony przez wszystkich tak, jak Carson kiedyś. Black Spectre teraz ma zamiar zająć się czymś innym. Chce odzyskać wszystko to, co stracił przez Spectora.

Jakiś czas później. Zakrwawiony Marc sięga po telefon i przeklinając zmusza swojego rozmówcę, by się z nim spotkał.

Gdy Bertrand Crawley dociera do mieszkania Spectora, znajduje go siedzącego bezradnie na wózku inwalidzkim. Marc coraz brutalniej domaga się, by mężczyzna dał mu jego pigułki. Czuje, że traci kontakt z rzeczywistością. Nie wie już, co jest iluzją, a co nie. Niespodziewanie Crawley odmawia. Tłumaczy, że wiele zawdzięcza Moon Knightowi. Dzięki temu, iż ma możliwość uczestniczyć w jego krucjacie, odzyskał szacunek dla samego siebie. Teraz ma zamiar odwdzięczyć się za to. Mówiąc to, zaczyna brutalnie policzkować Spectora. Jest jego bohaterem i ma się zachowywać jak taki. Ma powstać i dalej kontynuować walkę. Marc uśmiecha się.

Spector dociera do ukrytego pokoju, w którym przechowuje zapasowy strój Moon Knighta i ekwipunek.

Gdzieś w Nowym Jorku. Black Spectre stoi na dachu, gotów rozpylić nanologiczną broń S.H.I.E.L.D..

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #18 Moon Knight vol. 5 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.