Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #14

Mighty Avengers #14

Postacie
Zapowiedź

SECRET INVASION TIE-IN!

Cytat

Mr. Fantastic: "Well, there's billions of Skrulls on dozens of worlds... they can't ALL hate me"

Streszczenie

Lata temu. Sentry, patrolując miasto, trafia na miejsce, gdzie właśnie rabowany jest jeden z banków. Z przerażeniem stwierdza, że szefem bandytów jest Void. Cały czas będąc ostrzeliwanym, wykrzykuje, że przecież go zabił. Nagle całą akcję przerywa pojawienie się na niebie statku kosmicznego. Sentry wyrzuca trzymane nad głową auto i rusza zatrzymać kolejne zagrożenie, a Void stwierdza, że zawsze był przekonany o szaleństwie Boba. Robert wyprzedza statek lecący prosto w Baxter Building i łapiąc go, wynosi na orbitę. Tam rozrywa poszycie statku i wpada do środka, gdzie grupa Skrullów wydaje się być pogrążona w modlitwie. Nagle cały pojazd wybucha.

Jakiś czas później, poturbowany Sentry budzi się w laboratorium Mr. Fantastica. Reed tłumaczy, że udało im się go przechwycić po eksplozji, zanim narobił kłopotów w Pennsylvanii przez upadek. Bob pyta, z czym miał do czynienia. Reed odpowiada, że spotkał Skrullów, obcych, którzy zmieniają kształty. Grupa, którą spotkał, miała za zadanie zniszczyć Fantastic Four. Reed tłumaczy, że królewska rodzina wyraźnie nie lubi jego zespołu. Chociaż pewnie są miliardy Skrullów na wielu planetach i wydaje mu się, że nie wszyscy pałają do niego taką nienawiścią. Pyta jeszcze Reynoldsa, jak ten się czuje. Sentry już chce coś wyznać, jednak w ostatniej chwili mówi, że po prostu jest zmęczony.

Parę miesięcy temu. Odbywa się właśnie spotkanie New Avengers. Jarvis pyta się Tony'ego Starka, czy mógłby szybko przejrzeć pliki związane z Sentrym, ponieważ w świetle tego, co się stało ze Scarlet Witch, zastanawia się, czy nie było czegoś, na co powinien bardziej uważać. Czy nie mógł służyć jej i Avengers lepiej, aby zapobiec temu, co się stało. Tony tłumaczy mu, że to nie była jego wina, a wszystkie pliki są dla niego zawsze dostępne i nie musi prosić, ponieważ Stark ma do niego pełne zaufanie. Jarvis zaczyna przeglądać pliki Sentry'ego.

Później w jednym z opuszczonych magazynów zbierają się Skrullowie podszywający się pod Ziemian. Jarvis tłumaczy Cesarzowej, że teraz mają nawet dwa sposoby na wyeliminowanie Reynoldsa. Najlepiej będzie jednak po prostu poczekać, bo w jego stanie już niedługo sam doprowadzi do swojego zniszczenia. Sytuacja z Hulkiem i Civil War wpłynęły pozytywnie na ich plany. Takie rzeczy doprowadzą w końcu do całkowitego załamania Boba. Jarvis stwierdza, że powinni na to pozwolić, ponieważ ludzie odwalili za nich całą robotę. Już wyłączyli się z gry takie tuzy, jak Thor, Scarlet Witch czy Dr Strange. Sentry w końcu sam się zabije i przy okazji pociągnie za sobą innych. Jest tak mentalnie niestabilny, że stworzył całkiem obcy byt, który nazwał Void. Zły odpowiednik Sentry'ego, którym jest sam Sentry. Jarvis każe zastanowić się reszcie, jak szalony musiał być Reynolds, jeszcze zanim miał kłopoty z Mastermindem [New Avengers #7-10] i sytuacją, gdy cała pamięć o nim została usunięta z ludzkich umysłów ["The Sentry vs The Void" - dop. Gamart]. W końcu grupa obcych dochodzi do wniosku, że muszą wprowadzić agenta, który będzie blisko Sentry'ego. Najlepszym wyborem wydają się Lindy Reynolds i terapeuta. W końcu rezygnują jednak z pomysłu, ponieważ nie mogą ryzykować. Nawet Stark nie zna limitów Reynoldsa. Dlatego też nie mogą go podmienić. Może wykryć agenta, a to jest ryzyko, którego nie powinni podejmować, ponieważ do czasu otwartego ataku powinien już sam się zniszczyć, a jeżeli tego nie zrobi, to wystarczy zamienić się przy nim w Voida. Wtedy wmówi mu się, że to on przygotował cały atak podświadomie i teraz niszczy przyjaciół, a jedynym sposobem, żeby to zakończyć, jest samobójstwo w samym sercu Słońca. Jeśli to się nie uda, to pewnie wpadnie w stan katatonii albo całkiem się załamie i zabije wszystkich w pobliżu. Cesarzowa pyta, czemu Iron Man trzyma go przy sobie, jeżeli jest takim zagrożeniem. Jarvis stwierdza, że po prostu nie wie, co innego z nim zrobić.

Savage Land. Bohaterowie toczą właśnie walkę ze swoimi odpowiednikami. Sentry próbuje uspokoić Visiona, ale ten mówi mu, że to wszystko jego wina. Przemienia się w Voida i tłumaczy, ze zrobił to wszystko, ponieważ jest nim i teraz niszczy innych bohaterów, bo Reynolds tego chciał z powodu tego, że wszyscy o nim zapomnieli.

Przerażony Bob wylatuje w przestrzeń i lecąc ze łzami w oczach, zatrzymuje się przy Saturnie i na jego pierścieniu zauważa ciemny kształt. Stara się uciec, lecz nagle Sentry'ego ogarnia ciemność.

Nowy Jork. Young Avengers walczą właśnie ze Skrullami. W tym czasie Cloc w Avengers Tower informuje Lindy, że miasto zostało zaatakowane, a w Watchtower jest intruz. Nagle przed kobietą pojawia się Super-Skrull przypominający hybrydę kilku bohaterów. Kobieta krzyczy, że jeśli ją dotknie, to jej mąż go zabije. Nagle tajemnicza postać paroma ciosami niszczy najeźdźcę. Przed Lindy staje Void, który tłumaczy, że Bob nie mógł sobie z tym poradzić i uciekł, dlatego on się pojawił. Zaopiekuje się nią, ponieważ może zrobić to, co samo, co Sentry, po czym przytula zapłakaną kobietę.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.