Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #15

Ultimate Spider-Man #15

Ultimate Spider-Man #15

"Confrontations"

Postacie
Cytat

Kong: "Peter Parker is Spider-Man."

Streszczenie

Domek na przedmieściach. Do mieszkania zajmowanego przez kobietę włamuje się Doctor Octopus.

Midtown High. Kong mówi Flashowi, do jakiego wniosku doszedł - Peter Parker to Spider-Man. Thompson wyśmiewa jego pomysł. Robi to także Liz, która włącza się do rozmowy. Nie przekonują ich żadne argumenty Konga, chłopak przypomina im o połamanych ławkach, złamanej ręce Flasha i o tym, jak poleciał na twarz próbując kopnąć Parkera. Liz proponuje, aby podeszli do Petera i go po prostu zapytali, Flash ma inny pomysł, chce żeby Kong kopnął chłopaka, bo jeśli ten jest Spider-Manem, na pewno uniknie ciosu.

Peter schyla się przy szafce, nagle czuje ostrzeżenie płynące z pajęczego zmysłu, domyśla się co ono oznacza, postanawia nie robić uniku. Chwilę później but McFarlane'a ląduje na jego tyłku. Flash naśmiewa się w głos, Peter, trzymając się za obolałe miejsce, ze łzami w oczach pyta się Kenny'ego, co jest z nim nie tak. Kong nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Widać, że jest mu głupio. Nagle koło niego pojawia się Gwen. Wyzywając go od tłuściochów, pyta, co mu odbiło. Wyciągając nóż, mówi, że jeśli ten zrobi to jeszcze raz, to go dźgnie. Wszyscy zamierają w bezruchu. Chwilę napięcia przerywa nadchodzący nauczyciel. Podchodzi do Konga i Stacy, dziewczyna próbuje schować nóż, ale ten wylatuje jej z ręki i spada na podłogę. Nauczyciel zauważa go. Łapie Gwen i ciągnie ją do gabinetu dyrektora.

Domek na przedmieściach pełen jest policji. Dowodzący akcją kapitan Stacy odbiera telefon i dowiaduje się, co zrobiła jego córka Gwen. Rozmowa odciąga jego myśli go od sprawy, nad którą obecnie pracuje - morderstwa mieszkanki domu.

Kapitan wychodzi z domku, natyka się na dziennikarza Bugle'a, Bena Uricha. Z przekąsem gratuluje mu sukcesu ze sprawą Kingpina, uświadamia dziennikarza, że teraz, gdy nie ma króla, o jego miejsce walczy trzystu pretendentów. Urich chce komentarza do sprawy, Stacy spławia go.

Łysy, gruby mężczyzna podobny do Kenny'ego ucieka chodnikiem ze skradzioną torebką. Jego ucieczkę powstrzymuje Spider-Man, który z wyraźnym zadowoleniem używa szczęki mężczyzny i własnych pięści, żeby odreagować zachowanie Konga. Spidey zwraca poszkodowanej torebkę, ta jednak, zamiast podziękować, ucieka. Peter głośno narzeka na ludzi, kiedy nagle wpada na Jamesona. Redaktor Bugle'a jest spotkaniem wyraźnie przestraszony. Spidey pyta się go, czy jest tym mężczyzna, którego gazeta ciągle obsmarowuje go, dodaje, że ma mu do powiedzenia jedną rzecz. Jonah ma niepewną minę, nic się nie odzywa. Peter kończy zdanie mówiąc, że kocha gazetę, po czym znika z pola widzenia. Jonah oddycha z ulga, przez chwilę myślał, że oberwie. Aby dodać sobie animuszu, rusza dziarsko, mówiąc, ża mają pracę, po czym pada na ziemię jak długi. Stojący obok Robbie nie może stłumić śmiechu. Peter, pajęczyną, przykleił buty Jamesona do chodnika.

Chwilę później Jonah, już w swoim gabinecie, rozmawia z Urichem, przykładając sobie przy tym lód do obolałego czoła. Reporter przedstawia mu nowy reportaż dotyczący Otto Octaviusa, mężczyzny, który jak się okazuje, nie zginął w czasie pożaru w laboratorium Osborna, a został zabrany do rządowego szpitala. Jak podaje źródło Uricha, Octavius niedawno stamtąd uciekł, zabijając podczas ucieczki kilka osób. Dodatkowo z jego zdrowiem nie wszystko było jasne. Urich jest przekonany, że Octavius zabił kobietę, która mieszkała w jego starym domu. Jonah pozwala Urichowi zbadać sprawę dokładnie.

Całej rozmowie zza drzwi przysłuchuje się przerażony Peter.

Octopus w tym czasie włamuje się przez okno do apartamentu w drapaczu chmur.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.