Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #42

New Avengers #42

New Avengers #42

"The Empire" part 3

Postacie
Zapowiedź

Przez 42 numery czytelnicy zastanawiali się, kto stał za uwolnieniem więźniów z The Raft w New Avengers #1 i po co? I czy to właśnie był prawdziwy początek Secret Invasion? Tutaj dostaniesz odpowiedzi.

Cytat

Nick Fury: "Do it."

Streszczenie

San Francisco, Kalifornia, kilka miesięcy wcześniej. Nick Fury w rozmowie z Jessicą Drew nakazuje jej powrót do Hydry celem odzyskania swych mocy.

Baza Hydry, lokalizacja nieznana. Zabieg przywrócenia mocy jest możliwy dzięki zachowaniu genu Drew z okresu przed tym, jak ta utraciła swe moce. Cały proces z góry oglądają Veranke i jej inżynierowie. Dzięki temu, że to Skrullowie go przeprowadzili, królowa może teraz zamienić się w Jessicę i zastąpić jej miejsce.

Nowy Jork, kilka tygodni wcześniej. Magazyny na nabrzeżu. Już pod postacią ludzi Skrullowie omawiają plany przygotowań do inwazji. Na początek trzeba wprowadzić Drew do S.H.I.E.L.D. i zdyskredytować komandor Hill. Następnie należy pozbawić ludzi vibranium, gdyż surowiec ten może stanowić zabójczą dla Skrullów broń. Potem trzeba wyeliminować mutantów i superbohaterów, gdyż kosmici nie poradzą sobie z tak liczną populacją nadludzi. Do tego celu trzeba wykorzystać nienawiść, jaką ludzie żywią do mutantów, a następnie kolejno pozbyć się najpotężniejszych z nich. Na początek trzeba jednak wprowadzić Drew do gry, wzbudzając przy tym możliwie jak najmniej podejrzeń.

Więzienie Raft na wyspie Rykera. Jessica wita przybyłych właśnie Matta Murdocka, Foggy'ego Nelsona i Luke'a Cage'a. Podczas ich obecności wynajęty przez Skrullów Elektro atakuje więzienie i uwalnia większość znajdujących się tam przestępców. Niechcący jednak swym działaniem doprowadza do powstania nowych Avengers.

Laboratorium Hanka Pyma na Uniwersytecie Kalifornijskim. Drew zwierza się naukowcowi z propozycji, jaką złożył jej Kapitan Ameryka, by ta przyłączyła się do nowo sformowanego zespołu. Następnie spotyka się z Madame Hydrą, by ustalić warunki, na jakich będzie prowadzić życie potrójnego agenta: S.H.I.E.L.D., Avengers i Hydry. Później jako Spider-Woman dowiaduje się od Avengers o pogarszającym się stanie Scarlet Witch. Jeszcze później dochodzi do spięcia pomiędzy Jessicą Drew a Marią Hill. Obie panie wzajemnie sobie nie ufają. Po wyjściu od pani komandor Hank Pym kontaktuje się z Drew, by poinformować o kryzysie związanym z załamaniem nerwowym Wandy Maximoff. X-Men i Avengers ruszają, by rozwiązać ten problem raz na zawsze. Jessica nakazuje Hankowi zabić Wandę.

Genosha, kilka godzin później. Spider-Woman spogląda w dal. Po chwili kadr komiksu zajmuje się ogniem niczym fotografia. Wraz z kadrem znika i sama Drew.

Autor: bosnas

Galeria numeru

New Avengers #42 New Avengers #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.