Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #8

Ultimate Marvel Team-Up #8

Postacie
Cytat

Punisher: "I figured it out. I know why man sins. Because he wants to."

Streszczenie

Dach budynku naprzeciw kancelarii Matta Murdocka. Punisher mierzy z pistoletu do Daredevila, który jednak wyczuwa, że ten nie ma zamiaru go zabić. Wie, że mógłby bez problemu sobie poradzić z Castlem, ale postanawia przekonać go, że zabijanie przestępców nie jest rozwiązaniem i należy radzić sobie z nimi zgodnie z prawem. Punisher mówi, że słyszał o Daredevilu w więzieniu i podoba mu się to, co robi, ale nie może pozwolić, aby go powstrzymał. Nie chce go zabijać, ale będzie zmuszony uznać go za ofiarę w jego wojnie. Strzela, ale Matt w porę unika pocisków i zeskakuje z dachu. Murdock wie, że gdyby Castle chciał go zabić, to z tej odległości nie miałby z tym problemu. Dochodzi więc do wniosku, że Frank po prostu chciał sobie dać czas na ucieczkę. Słysząc, że policja już podjechała pod jego kancelarię zaalarmowana strzałami, postanawia wrócić do biura.

 

Policjanci wbiegają do biura Matta, który wychodzi spod biurka, gdzie, jak mówi, schował się, kiedy usłyszał strzały. Wśród policjantów jest Gillette, który widzi ciało Greenwooda i wie, że to oznacza, iż on będzie następnym celem Castle’a. Matt wyczuwa, że policjant zaczyna wpadać w panikę.

 

Gillette wraca do swojego domu z postanowieniem, że nie da się załatwić Punisherowi. Każe swoim dzieciom stanąć w oknach, a sam siada na podłodze z pistoletem w dłoni i zaczyna pić. Po jakimś czasie w mieszkaniu pojawia się Punisher i każe Gillette’owi pójść ze sobą, ponieważ nie chce go zabijać na oczach jego dzieci, chociaż wie, że on by tak zrobił. Zabiera go na dach i mówi, że kiedy dochodził do siebie po zamachu, w którym zginęła jego rodzina, zastanawiał się, dlaczego ludzie grzeszą, i doszedł do wniosku, że po prostu mają na to ochotę. Chce pociągnąć za spust, ale kij Daredevila wytrąca mu broń z ręki. Frank wyciąga dwa kolejne pistolety i celuje do Matta, który przypomina mu, iż powiedział, że jest lepszy sposób, aby ukarać skorumpowanego policjanta – postawić go przed sądem. Punisher zastanawia się nad tą propozycją, kiedy nagle Spider-Man przelatuje na sieci i nokautuje go. Wcześniej jednak Frank zdążył nacisnąć spust i kula trafiła Daredevila w ramię. Spider-Man sprawdza, czy Gillette’owi nic nie jest, ale ten nie mówi nic, tylko ucieka. Murdock mówi Parkerowi, że jest idiotą i teraz on musi schwytać mordercę, któremu Spider-Man pozwolił uciec. Każe mu zabrać Punishera i jego broń, z której zabił Greenwooda, na najbliższy posterunek policji, a sam rusza za Gillettem.

 

Spider-Man zostawia Castle’a owiniętego siecią na latarni przed posterunkiem z notatką, aby zbadano jego broń.

 

Więzienie na wyspie Rykera. Doktor Ruben znów rozmawia z Frankiem. Mówi mu, że był głównym tematem w mediach przez ostatni tydzień. Chciano go zamknąć na zawsze w izolatce, ale pewien prawnik nie dopuścił do tego. Ruben prosi Castle’a, aby tym razem starał się być spokojniejszy, ponieważ to by jej pomogło w doprowadzeniu do uwolnienia go, a przynajmniej do przeniesienia Franka w inne miejsce.

 

Strażnik odprowadza Castle’a do celi, w której jego współwięzień właśnie się załatwia. Przedstawia się jako Gillette i ostrzega, że on tu rządzi. Po chwili odwraca się, rozpoznaje Franka i wpada w przerażenie. Strażnik mówi Castle’owi, że to nieprawda, iż jego wszyscy przyjaciele go opuścili.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.