Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #4

Secret Invasion #4

Secret Invasion #4

"Secret Invasion" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie przejęli władzę na Ziemi, Avengers i Initiative są w rozsypce... Ale to nie koniec nadziei - dwie osoby poszukują odpowiedzi na ważne pytania. Jedna z nich ma młot, druga tarczę...

Cytat

Black Widow: "Skrull or not. I'm asking, right now, do you want to kill me or them?"

Iron Man: "Them."

Black Widow: "Let's go with that feeling then. And worry about the rest later."

Streszczenie

Gdy Reed Richards odzyskuje przytomność odkrywa, że znajduje się na statku Skrullów, rozciągnięty do granic możliwości przez przyrządy badawcze i otoczony przez naukowców oraz gapiów. Na zewnątrz, między statkami armady i szczątkami swojej dawnej bazy unoszą się bezwładnie agenci S.W.O.R.D., otoczeni osobistymi polami siłowymi. Abigaile Brand zdaje sobie sprawę, że nie zostało jej wiele czasu i musi działać. Poniżej, na granicy atmosfery, przerażony i skołowany Sentry lata w tę i z powrotem, nie wiedząc, co ze sobą zrobić. Nad Manhattanem pojawia się Miss Marvel, a widząc wyrzuconego w powietrze Skrulla wie już, że nie jest dobrze. Wlatuje w sam środek bitwy i natychmiast zostaje zaatakowana. Gdy podnosi się po pierwszym ciosie, między nią a siłami wroga stają komandosi Nicka Fury, którzy w przerwach między zbieraniem rannych bohaterów z pola bitwy zachwycają się swoimi pierwszymi doświadczeniami w bohaterskim fachu. Fury pogania ich, więc Phobos kieruje Skrullów przeciwko sobie, by umożliwić ucieczkę. Ktoś pyta, co z Miss Marvel, więc Fury strzela do niej z miotacza i oświadcza, że nie zabierają Skrullów. Quake zapewnia im osłonę, a po chwili cała grupa teleportuje się w nieznane z kilkoma ocalonymi szczęśliwcami. Zaskoczona Carol obserwuje to, a tymczasem dziesiątki zielonych łap już sięgają do niej [scena bardzo podobna do otwarcia Ms. Marvel #28 - Gil]. Wśród Skrullów zauważa uśmiechniętego Yellowjacketa.

Jessica Drew - a raczej udająca ją Veranke - przekonuje Starka, że ich plan jest doskonały, bo ludzie nie będą zdolni do obrony, jeśli nie będą w stanie zaufać sobie nawzajem. Gdy zaś zwrócą się do niego, jako ostatniej deski ratunku odkryją, że on również jest Skrullem, a kiedy ostatecznie doprowadzi ich do upadku, zostanie największym bohaterem imperium. Tony słucha tego z przerażeniem, ale nie jest jedyną osobą, która słyszy te słowa, bo na zewnątrz ruin czai się Black Widow. Gdy z ukrycia mierzy do Veranke, zostaje zaskoczona przez Beasta i Phoenix, więc natychmiast zwraca się przeciwko nim, a celnie wystrzelona seria kładzie trupem dwójkę Skrullów. Jednak gdy wskakuje do ruin budynku odkrywa, że Spider-Woman zniknęła, a Tony został sam i bełkocze do siebie, że jest Skrullem. Natasha pomaga mu wstać i robi zastrzyk z adrenaliny, żeby doszedł do siebie. To pomaga trochę, ale teraz Stark już zupełnie przytomnie twierdzi, że to wszystko ma sens, a skoro jeszcze żyje, to znaczy, że może być Skrullem i nie wiedzieć o tym. Ona zauważa jednak, że obcy mieli milion okazji, żeby skrycie go zamordować, ale wyraźnie nie chcą go widzieć martwym, tylko pokonanym i upokorzonym. Chcą zrobić ludziom to samo, co ci kiedyś zrobili im. Pyta wprost, czy Tony chce zabić ją, czy ich, a gdy on odpowiada, że tamtych, uznaje to za dobry znak. Nagle pojawia się Wolverine i na powitanie zostaje poczęstowany ołowiem. Natasha pyta go o hasło, a gdy słyszy właściwe, odkłada broń i pozwala mu się wyleczyć oświadczając przy tym, że od teraz najpierw strzela, a potem pyta. Logan zauważa, że powinni jak najszybciej się stąd wynieść, ale Iron Man odpowiada, że nie uruchomi swojego pancerza bez pomocy Richardsa.

Po długim wysiłku, agentka Brand dociera w końcu do najbliższego statku i znajduje właz, który udaje jej się wywarzyć. Skradając się kanałami wentylacyjnymi, trafia przypadkowo do sali monitoringu, gdzie widzi wszystko, co dzieje się w Nowym Jorku, Savage Land i innych miejscach inwazji. Zostaje jednak zaskoczona przez dwóch Skrullów.

Maria Hill pyta wprost Jarvisa, od jak dawna jest agentem Skrullów, ten zaś odpowiada, że wystarczająco długo, by zapewnić jej obecną pozycję. Proponuje, by w zamian za przywileje pokierowała oficjalną kapitulacją ludzkości, ale ona uznaje to za kpiny i ostrzega, że nie ma pozycji do wysuwania żądań. Sytuacja zmienia się jednak w okamgnieniu, gdy wszyscy otaczający ich agenci S.H.I.E.L.D. zmieniają się w Skrullów. Jarvis powtarza swoją ofertę.

W tajnej kryjówce Hooda na Manhattanie, grupa super-przestępców obserwuje obrót wydarzeń. Zastanawiają się, co powinni zrobić, ale w końcu ich przywódca oświadcza, że jeśli nie będzie Ziemi, nie będzie też miejsca na ich interesy, więc każe zebrać wszystkich i przygotować się.

Grupa cywilów ucieka przez Central Park przed Skrullami, modląc się o interwencję sił wyższych. Nagle, ich prześladowcy zostają porażeni błyskawicami, a na tle zachmurzonego nieba pojawia się mężczyzna z młotem w uniesionej ręce. Jego przybycie obserwuje przez lornetkę człowiek z tarczą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #4 Secret Invasion #4 Secret Invasion #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.