Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #109

Daredevil vol. 2 #109

Daredevil vol. 2 #109

"Cruel and Unusual" - Part Three

Postacie
Zapowiedź

Daredevil i Dakota North przebadali wszelkie możliwe poszlaki odnośnie morderstwa, za które Duży Ben Donovan ma pójść na krzesło elektryczne. W wyniku dochodzenia otrzymali tylko jeszcze więcej pytań i tajemnic. Dlaczego Donovan gotów jest umrzeć za zbrodnię, której prawdopodobnie nie popełnił? Dlaczego rząd chce odciągnąć Dakotę i Murdocka od śledztwa? Odpowiedzi w tym numerze.

Streszczenie

Ojciec Dakoty, jako rządowy agent, ostrzega ją, aby trzymała się z dala od sprawy Big Bena Donovana. Wychodząc dodaje, że to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, jakie od niego dostaje.

Więzienie. Naczelnik prowadzi Murdocka i Nelsona do sali z rannym po samobójczej próbie Donovanem. Ten jak zwykle nie chce rozmawiać z Murdockiem. W drodze do kancelarii Matt rozmawia z Foggym o tym, jak zaskoczony był stanem Bena. Poprzednio mężczyzna był wystraszony, a teraz wręcz szalony.

W kancelarii, Murdock, Nelson, Becky i Dakotha zastanawiają się, co sprawa morderstwa i kary śmierci Donovana ma wspólnego z rządem Stanów Zjednoczonych. Ustalają, że ignorują ostrzeżenie ojca Dakoty i mają dwa wyjścia, aby ocalić Donovana. Mogą znaleźć dowody świadczące o jego niewinności albo przekonać go, aby zmienił swoje zeznania. Dakota i Becky decydują się prześledzić historię finansów Bena w poszukiwaniu jakiegoś tropu, a Matt tymczasem zamierza poszukać informacji na temat zaginionego ojca zamordowanych dzieci. Pierwszym podejrzanym według Murdocka jest Henry Callinan. Całej rozmowie z oddalonego o kilka ulic budynku przysłuchuje się agent rządowy. Dzwoni do swojego przełożonego, by poinformować go o nadchodzących kłopotach.

Matthew myśląc o sprawie Donovana daje upust swoim emocjom na worku treningowym, po czym zakłada czerwony uniform.

Dakota i Becky odkrywają regularne wpłaty Donovana na nieznany im fundusz, postanawiają wyśledzić transakcje wprost do źródła.

Daredevil dopada Turka w jego samochodzie i żąda informacji na temat tego, kto rządzi teraz w dokach. Dostaje nazwisko emerytowanego gangstera – Erica Slaughtera.

Na Manhattanie Dakota odwiedza syna Bena Donovana. Tymczasem Daredevil wpada przez okno do biura Slaughtera. Obezwładnia jego ochroniarzy, po czym żąda odpowiedzi od Slaughtera. Ten kłamie, iż nie wie nic o żadnych zamordowanych dzieciach. Po chwili DD orientuje się, że jest na celowniku snipera, który siedzi w nadlatującym helikopterze.

Dakota dowiaduje się od młodego Bena, że nie miał pojęcia o istnieniu funduszu, za pomocą którego jego ojciec opłacał mu studia. Myślał, że to pieniądze ze stypendium, a jego ojciec to skończony drań. Po wyjściu z mieszkania Donovana, Dakota dzwoni do Becky, aby powiedzieć jej o swoim odkryciu. Zanim kobiecie udaje się dokończyć zdanie, pada strzał. Dakota North postrzelona w tył głowy pada na ziemię.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #109 Daredevil vol. 2 #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.