Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #14

New Thunderbolts #14

New Thunderbolts #14

"Made Perfect"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Shell-head... any chance maybe you have the Hulk hiding in some compartment?"

Iron Man: "No… got my… Amex platinium card…"

Streszczenie

Sandy Hook, New Jersey, wczorajszy wieczór. Bitwa między Thunderbolts, a Avengers przybiera na sile. Photon skutecznie neutralizuje wszystko, czym uderza w niego Sentry, wysyłając jego energię do kieszonkowego wymiaru. Radioactive Man próbuje znaleźć jakikolwiek przeciek promieniowania ze zbroi Iron Mana, by wykorzystać go przeciwko niemu. Po wyrzuceniu Cage'a daleko w morze, Atlas rozgląda się za następnym celem. Speed Demon skutecznie unika ataków Spider-Mana. Songbird bez przerwy atakuje Kapitana, mając nadzieję, że zajmie go to na tyle, by nie powiedział czegoś, co wzmocni i tak już ogromne wątpliwości. To jednak nie trwa długo, bo między kolejnymi ciosami, Steve wciąż pyta, o co im właściwie chodzi. Sentry próbuje podważyć pewność siebie Genisa, wspominając o jego ojcu i sugerując, że Mar-Vell nie użyłby mocy, która zagraża całej Ziemi. Photon niewzruszony oświadcza, że wcale nie ma zamiaru tego robić i przenosi obu do kieszonkowego wymiaru. Spider-Man próbuje wykorzystać Atlasa jako punkt zaczepienia dla swojej sieci, ale ten błyskawicznie zmniejsza się, nie dając mu szansy na rozpęd. Gdy zaś Peter pada na ziemię, Speed Demon dopada go i zasypuje serią ciosów. Iron Man stwierdza, że w przeciwieństwie do pozostałych, Radioactive Man nie urósł w siłę i łatwo sobie z nim poradzi. Chen Lu odpowiada, że arogancja go zgubi, bo tym razem ma asa w rękawie - pracę grupową. W tym momencie, stopa Atlasa wgniata Starka w ziemię. Captain America zauważa, że Thunderbolts mają bardzo konkretną strategię, więc rozkazuje swoim towarzyszom zamienić się przeciwnikami, ale i na to Boltsi są gotowi. Gdy tylko wydaje rozkaz, Photon pojawia się za nim i również przenosi do innego wymiaru. Nagle, Iron Man wyskakuje z propozycją przekupienia napastników, ale i taką możliwość Thunderbolts przewidzieli, więc nie zaskakuje ich ona. Stwierdzają za to, że właśnie za takie zagrywki zasłużyli sobie na nauczkę. Za to i za coś, czym zajmuje się Joystick.

W tym czasie, Janice zalicza pierwszą rundę z Jessiką Drew. Jest pod wrażeniem jej umiejętności, ale twierdzi, że bohaterstwo ją zgubi. Spider-Woman stwierdza jednak, że nie ma nic przeciwko brudnym zagraniom i dowodzi tego zaskakującym ciosem. Joystick stwierdza, że mają wiele wspólnego, ale Jessica nie zamierza się zgodzić.

W siedzibie CSA trwa oczekiwanie. Wszyscy zgromadzeni wpatrują się w monitory, na których widać tylko szum, ale wkrótce zaczyna wyłaniać się czysty dźwięk. Pym stwierdza, że jego nanotechnologia szpiegowska działa doskonale, a jeśli Joystick wytrzyma kolejne pół minuty, dostaną także obraz.

Jessica zgaduje, że Joystick nie zaplanowała tego ataku sama i pyta, jaki jest jej cel, podejrzewając kradzież albo chęć zemsty na Spider-Manie. Janice rzuca niby od niechcenia, że przegrała zakład ze Speed Demonem i musiała podjąć wyzwanie. Spider-Woman nokautuje ją i stwierdza, że w jej przypadku to brzmi wiarygodnie i uprzedza, żeby nie próbowała się podnieść. Joystick zamierza zrobić coś wręcz przeciwnego, choćby po to, by udowodnić, że wytrzyma więcej ciosów.

Tymczasem, w Brooklynie, Jenkins i Ebersol wchodzą do klubu ze striptizem, w którym Donnie Gill upija się przy barze. Abe twierdzi, że robi to co wieczór, odkąd Melissa wyrzuciła go z drużyny. Podchodzi więc do niego i przedstawia swojego przyjaciela, a Fixer składa mu propozycję nie do odrzucenia: udoskonali jego freonowy kombinezon, aby pomógł im uratować świat.

W Microversum, Photon i Sentry toczą epicką bitwę, podczas gdy na jednej z planet poniżej Captain America próbuje uniknąć skutków ubocznych tej walki, czyli spadających zewsząd głazów. Widząc, że za chwilę zostanie zgnieciony przez lawinę, Genis teleportuje go w inne miejsce i oświadcza, że nie chcą, aby ktokolwiek zginął.

Iron Man znajduje wreszcie idealną pozycję, by trafić Radioactive Mana wiązką z blasterów, ale nagle na jej drodze pojawia się Captain America i przyjmuje na siebie całe uderzenie. Spider-Man unika kolejnych ciosów Speed Demona, ale zostaje trafiony przez Chen Lu, który zdążył wyizolować izotop z jego radioaktywnej krwi i powala go. Walcząc z Atlasem, Iron Man wypytuje, dlaczego ich zaatakowali i proponuje swoją pomoc, jeśli ktoś ich do tego zmusił. Kapitan, który dochodzi już do siebie, to samo proponuje Songbird, powołując się na swoje kontakty w rządzie i zapewniając, że może załatwić im ułaskawienie, jeśli o to chodzi. Widząc jej wahanie, Stark zgaduje, że rząd ma w tym jakiś udział, ale inny, niż by się mogli spodziewać. Nie udaje mu się jednak rozwinąć myśli, bo fragment jego zbroi, w którym Photon i Sentry toczyli bitwę na poziomie subatomowym, eksploduje i obaj wracają do tego wymiaru. Wszyscy Avengers zostają powaleni przez eksplozję i tylko Sentry jeszcze trzyma się na nogach, ale Genis znowu wysyła go do Microversum, tym razem wybierając bardziej upokarzające miejsce. Misja została wykonana, ale stojąc nad pokonanymi przeciwnikami, Thunderbolts dochodzą do wniosku, że nie czują się z tym dobrze. W tym momencie, Cage dopływa do brzegu i chociaż jest wyczerpany, wyzywa wszystkich do walki. Melissa oświadcza, że bitwa dobiegła końca i każe mu przekazać pozostałym, że mogą to powtórzyć w każdej chwili, jeśli otrzymają taki rozkaz, albo jeśli będą mieli taki kaprys.

Jessica w końcu ma dość. Po każdym ciosie, Joystick wstaje i domaga się więcej, chociaż jest już tak spuchnięta, że nie widzi nawet, co atakuje. Podnosi ją i przyznaje, że dowiodła swego - jest twarda, ale wystarczy już tego. Puszcza ją, nie zadając kolejnego ciosu, a Janice czołga się do balkonu, śmiejąc się. Oświadcza, że wygrała i wyskakuje przez barierkę. Jessica rzuca się za nią pewna, że Joystick zginie, ale zostaje ona przechwycona w locie przez Songbird i wracających Thunderbolts. Spider-Woman zgaduje, że powód, który podała Joystick, nie był prawdziwy i kontaktuje się z resztą Avengers, aby dowiedzieć się od Cage'a, że zostali zaskoczeni i pokonani.

Właśnie ten przekaz obserwują na monitorach członkowie CSA. Po niedawnej wizycie Pyma w Baxter Building i odwiedzinach Riordan u Thunderbolts, mają już na podglądzie wszystkie bazy bohaterów w Nowym Jorku. Carol stwierdza, że to podłe sztuczki, ale nie mają innego wyjścia, jeśli informacje, które dostali, są prawdziwe. Wyłaniając się z cienia, Baron Zemo zapewnia, że rozumie, jak dziwny jest ten sojusz dla obu stron, ale tylko dzięki wprowadzeniu w życie projektu Guardian Protocols będzie w stanie ocalić świat.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.