Avalon » Serie komiksowe » Force Works » Force Works #6

Force Works #6

Force Works #6

"Good bye Hong Kong"

Postacie
Cytat

U.S. Agent: "Outta my face, lady! What're you gonna do? Kimono me to death?"

Streszczenie

Filia Stark Industries na Dalekim Wschodzie. Suzi Endo jest właśnie informowana przez współpracowników o zerwanym połączeniu z pekińskim uniwersytetem. Po chwili dowiaduje się, że problemy z łącznością mają miejsce na całym kontynencie. Nagle w budynku gasną światła, a fundamentami wstrząsa silny ruch podłoża.

Odpowiedzialnymi za aktualny stan rzeczy okazują się być Avatars - wysłannicy Mandarina. Wykorzystując swoje unikalne zdolności, równają miasto z ziemią. Zabijają każdego, kto staje na ich drodze. Suzi rozkazuje ewakuować budynek. Zastanawiając się, kim są niezwykli napastnicy, wysyła rozpaczliwą wiadomość z prośbą o pomoc. Transmisja zostaje jednak przerwana przez Q'wake'a, który przez ścianę wpada do pomieszczenia, zalewając jego wnętrze lawą.

Kwatera główna Force Works. Ventura, Kalifornia. Komputer drużyny przechwycił wysłany do Stark Enterprises sygnał S.O.S. Spider-Woman postanawia zwołać grupę i wyruszyć do Chin, aby odpowiedzieć na wezwanie. Udaje się do centrum komunikacyjnego, gdzie zastaje Scarlet Witch rozmawiającą z Beth Cabe. Szefowa ochrony opowiada Wandzie o tym, jak Iron Man i War Machine nieomal zburzyli siedzibę Stark Enterprises ["Iron Man" #310 - przyp. DG], po czym obaj zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach [bohaterowie zostali uprowadzeni przez Mandarina - przyp. DG]. Force Works muszą zbadać sprawę kryzysu na Dalekim Wschodzie pozbawieni pomocy Tony'ego.

Plato pojawia się w kwaterze Century'ego. Upomina go, aby jak najszybciej dołączył do reszty grupy. Kosmita przeprasza. Nie słyszał wezwania. Znajdował się w stanie głębokiej medytacji, mającej uleczyć go z problemów z pamięcią. Mężczyzna bez dalszej zwłoki teleportuje się do hangaru, gdzie Force Works właśnie wchodzą na pokład samolotu. W ostatniej chwili do drużyny dołącza również Recorder. Zapewnia, że jego systemy są już w pełni sprawne i może bez problemu poświęcić się dalszemu rejestrowaniu poczynań grupy. Zespół odlatuje.

Iron Man i War Machine stoją bezbronni w zamku Mandarina. Aura otaczająca budynek przerywa bowiem funkcjonowanie wszelkich urządzeń. Również zbroi bohaterów. Złoczyńca przyznaje, że zawsze chciał dowiedzieć się, czyja twarz kryje się pod hełmem jego największego wroga. Wcześniej jednak pozna tożsamość jego pomocnika. Po tych słowach zdejmuje kask Rhodey'ego i staje z nim twarzą w twarz [mężczyźni spotkali się wcześniej w "Iron Man" #180-181 - przyp. DG]. Mandarin poddaje Jima torturom.

Hong Kong. Miasto płonie. Przerażeni ludzie uciekają w popłochu. Avatars kontynuują swe dzieło zniszczenia. Nagle na niebie pojawia się Pegasus, z którego wyskakują Force Works. Zastanawiają się, kim są ich niezwykli przeciwnicy. Century jednym ciosem powala Q'wake'a. USAgent nie ma problemów z eliminacją Foundry'ego. W tym czasie Deluge podtapia Scarlet Witch. John próbuje wesprzeć koleżankę w akcji, jednak przynoszące pecha zdolności Butterfly powodują, że ukryte w jego kostiumie mechanizmy eksplodują mu w twarz. Wanda, widząc to, oddaje desperacki strzał. Jeden hex bolt wystarczy jednak, aby pokonać jej przeciwnika. Spider-Woman ma wyraźne problemy z Lichem. Gdy jednak prosi Century'ego o wsparcie, ten teleportuje się z pola walki, pozostawiając towarzyszkę samej sobie. Dopiero wściekły USAgent powala potwora strzałem.

Chiny. Iron Man prosi Mandarina, aby oszczędził Rhodey'ego. Jim nie zamierza dawać przeciwnikowi satysfakcji i zabrania Tony'emu odzywać się w taki sposób. Swoją postawą zyskuje szacunek gospodarza. Warfist otrzymuje rozkaz zwrócenia Rhodesowi jego hełmu. Następnie Chińczyk przygotowuje się do dokonania egzekucji na War Machine. Nagle, nie wiadomo skąd, pojawia się Century. Jego broń oddziałuje w jakiś sposób na pierścienie Mandarina. Dzięki temu udało mu się teleportować prosto do jego siedziby. Iron Man nakazuje kosmicie chronić Jima za wszelką cenę. Mężczyzna skacze w stronę Rhodey'ego w momencie, gdy ich przeciwnik wykonuje potężny strzał. Członek Force Works znika razem z Rhodesem w błysku światła, pozostawiając po sobie tylko swoją laskę. Zdruzgotany Tony jest pewien, że był właśnie świadkiem śmierci dwóch swych przyjaciół.

Autor: Don God

Galeria numeru

Force Works #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.