Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #311

Iron Man #311

Iron Man #311

"The conqueror"

Postacie
Cytat

Mandarin: "Just as I often suspected, Anthony Stark was the one true Iron Man. How... fitting."

Streszczenie

Mandarin zwołuje Avatars, aby podzielić się z nimi swoją radością. Jego największy przeciwnik leży przed nim pokonany i bezbronny. Iron Man odgraża się mówiąc, że nie pierwszy raz złoczyńcy wydaje się, że wygrał. Chińczyk wpada w złość, przypominając sobie ostatnią ich bitwę, w której stracił wszystkie pierścienie, łącznie z dłońmi ["Iron Man" #275 - przyp. DG]. Podnosząc do góry swoje nowe, jaszczurze ręce oświadcza, że jest za nie wdzięczny bogom. Przeciwnik ripostuje, że zielone łapy mężczyzny są raczej wynikiem mutacji genetycznej, będącej efektem długotrwałego wystawienia na działanie kosmicznej energii pierścieni. W odpowiedzi Mandarin razi bohatera prądem, po czym kontynuuje swój wywód. Nazywa Iron Mana głupcem. Nie powinien on ufać bezgranicznie nauce i technologii, odwracając się od mądrości przodków. Według złoczyńcy, zdobycze techniki doprowadziły świat do ruiny. On jednak wynalazł sposób, aby powstrzymać rozwój cywilizacji [ma na myśli pole zakłócające, pod działaniem którego znajdują się Chiny - przyp. DG]. Więzień nazywa gospodarza megalomanem i szaleńcem. Natychmiast zostaje ukarany za swoją zuchwałość promieniem energii, która rzuca nim w przeciwległy kąt sali. Następnie Mandarin wzywa jednego ze sług i przy pomocy mistycznego artefaktu zwanego sercem ciemności tworzy magiczną maskę. Gdy zakłada ją na twarz podwładnego, przemienia się on w kolejnego członka Avatars. Potem złoczyńca postanawia jeszcze mocniej osłabić Iron Mana. Wystrzela w jego kierunku dwa promienie. Jeden mroźny, drugi gorący. Tkwiący we wnętrzu bezużytecznego pancerza, Stark jest o krok od utraty przytomności. Doprowadziwszy rywala do takiego stanu, Mandarin odprawia swoich podwładnych. Gdy mężczyźni zostają sami, gospodarz odcina hełm od reszty zbroi przeciwnika. Następnie zdejmuje mu go z głowy, stając twarzą w twarz z Anthonym Starkiem. Złoczyńca nie wydaje się być szczególnie zaskoczony tożsamością wroga.

Chiny. War Machine i Century kontynuują swoją walkę z żołnierzami. Kosmita ma pewne trudności z zachowaniem przytomności umysłu, jednak radzi sobie całkiem dobrze. Gdy niezwykły duet ma już na koncie mnóstwo ciał i okaleczonych rannych, bitwa zostaje nagle przerwana przez dowódcę oddziału. Oświadcza on, że zdecydowanie wolałby mieć tak niezwykłych wojowników po swojej stronie. Rhodey odpowiada, że współpraca pomiędzy nimi jest niemożliwa, ponieważ bohaterowie mają na pieńku z szefem najemników, Mandarinem. Okazuje się jednak, że mężczyzna również nie darzy złoczyńcy zbytnią sympatią. Pluje, gdy tylko słyszy jego imię. War Machine zgadza się więc na pokojową rozmowę.

Tony uświadamia sobie, że jego jedyną szansą na uwolnienie się z niewoli jest pozbycie się ciążącej mu zbroi. Pewny siebie Mandarin spełnia życzenie wroga i kilkoma precyzyjnymi strzałami zdziera pancerz z jego ciała. Obiecując, że dla wyrównania szans nie będzie używał mocy pierścieni, wyzywa Starka na pojedynek. Ranny Anthony nie ma jednak szans ze znakomicie wyszkolonym w dziedzinie sztuk walki złoczyńcą. Stawiając opór, udaje mu się jedynie rozgniewać Mandarina.

Tymczasem Pegasus rozbija się na dachu zamku. Ze środka samolotu chyżo wyskakuje USAgent. Widząc zbliżających się podwładnych Mandarina, próbuje włączyć swoje tarcze energetyczne. Te jednak zawodzą z oczywistego powodu. John wzywa na pomoc koleżanki, jednak jak się wkrótce okazuje, jest jedynym członkiem Force Works, który stoi na nogach po traumatycznym lądowaniu. Nie zamierza jednak uciekać z pola bitwy i z uśmiechem czeka na zbliżający się tłum przeciwników.

Mandarin, słysząc wywołany kraksą Pegasusa hałas, postanawia zadać Tony'emu ostateczny cios.

Autor: Don God

Galeria numeru

Iron Man #311

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.