Avalon » Serie komiksowe » Force Works » Force Works #7

Force Works #7

Force Works #7

"Heart Of Darkness"

Postacie
Cytat

U.S.Agent (na widok samurajów na koniach): "Apaches? This far north?"

Streszczenie

Chiny, forteca Mandarina. USAgent rzuca się na oddział samurajów. Początkowo świetnie sobie radzi pomimo tego, że pole zakłócające unieszkodliwiło jego fotonową tarczę. Wrogowie jednak nadrabiają przewagą liczebną. Z opresji ratuje go Spider-Woman. We dwójkę szybko radzą sobie z przeciwnikami. Po walce Agent zastanawia się, gdzie podziewa się Scarlet Witch. Spider-Woman tłumaczy, że przywódczyni Force Works skierowała się do innej części kompleksu w poszukiwaniu uwięzionego Iron Mana. Para bohaterów rusza jej śladem.

Mandarin szykuje się, by zadać ostateczny cios bezbronnemu Starkowi. Nagle przez oszklony dach do pomieszczenia wpada Scarlet Witch. Mandarin lekceważy przeciwniczkę, ta jednak zaskakuje go i sprawia, że ściana zawala się na niego. Wanda podbiega do Tony'ego i pomaga mu wstać. Wyjaśnia, że trafiła tu śladem magicznej energii emanującej z komnaty. Ucieczkę bohaterom uniemożliwia Mandarin, w błysku energii wydostający się z rumowiska. Drugi raz nie da się już złapać na podobną sztuczkę.

Na drodze USAgenta i Spider-Woman stają Avatars. Old Woman uderza swoją laską w ziemię sprawiając, że nogi Agenta więzną w gruncie. Z pułapki wyzwala go swoją siecią Spider-Woman. W rezultacie Walker wyskakuje jak wystrzelony z procy i nokautuje Old Woman. Do walki dołącza Sickle, lecz Spider-Woman błyskawicznie wyrywa mu jego kosę i częstuje kopniakiem. Niestety niedługo potem wpada prosto w mocarny uścisk Warfista. Tym razem rewanżując się z pomocą przychodzi jej USAgent. Walker następnie staje naprzeciwko starca znanego jako Ancestor. Bez ceregieli usiłuje uderzyć go w twarz, lecz ten bez trudu chwyta jego pięść. Czerpiąc energię z duchów swoich przodków, jego siła zwiększa się wielokrotnie. Agent wijąc się z bólu ląduje na kolanach.

Gdzieś indziej w Chinach, obóz Chu Lo Yana, mężczyzny, który podaje się za bezpośredniego potomka Pu Yi, ostatniego cesarza Chin. Chu, przemawiając, motywuje swoich ludzi do walki z Mandarinem. War Machine nie podziela zbytniego optymizmu mężczyzny, ale obiecuje pomóc w walce. Niemniej, gdy to wszystko się skończy, Chu i jego ludzie odpowiedzą przed nim za napady na pobliskie wioski [War Machine #9 – Don David]. Rhodey wychodzi z namiotu i podchodzi do siedzącego na ziemi Century'ego. Kosmita rysuje na piasku jakieś dziwne wzory. Tłumaczy, że właśnie przypomniał sobie grę, w którą bawił się, będąc dzieckiem. Następnie zaczyna śpiewać dziecinną piosenkę. Po chwili dochodzi do siebie. Takie dziwne ataki związane z nagłym przypływem wspomnień nawiedzają go od czasu, jak stracił swoją laskę Parallax. Podejrzewa, iż miną one, gdy ją odzyska. Nagle chwyta go jeszcze mocniejszy atak i nieprzytomny ląduje w ramionach Rhodesa.

Scarlet Witch toczy pojedynek z Manadarinem. Ten jest pod wrażeniem jej umiejętności. Kobieta unika i blokuje dzięki swojej mocy jego ataki pierścieniami. Udaje jej się nawet zbliżyć na tyle, by uderzyć go pięścią w twarz. Dekoncentruje to Mandarina do tego stopnia, że Tony jest w stanie podkraść się i uderzyć go hełmem swojej zbroi w tył głowy. Niespodziewanie do pomieszczenia wpada USAgent, rozbijając ścianę Ancestorem. Zaraz za nim na pole walki dociera również Spider-Woman ścigana przez Warfista. Wściekły Mandarin oświadcza, że dzięki temu może zabić ich wszystkich za jednym zamachem. Witch nie zamierza mu tego ułatwiać i przy pomocy swoje mocy sprawia, że traci kontrolę nad swoimi pierścieniami. Następują wybuchy energii, a bohaterowie wykorzystują szansę, by uciec. Gdy w końcu zawierucha mocy ustaje, pomieszczenie jest zrujnowane, a Warfist i Ancestor - powaleni. Manadrin powstrzymuje resztę Avatars przed pościgiem za Force Works. Teraz nie są w stanie zagrozić jego planom. Mandarin chwyta za Parallax i oświadcza, że pora, by wyruszyli zniszczyć do końca współczesną cywilizację.

Jakiś czas później u podnóża góry, na której znajduje się forteca Mandarina. Force Works zastanawiają się, co robić dalej. USAgent dziwi się, że nikt ich nie ściga. Tony wyjaśnia, iż dla Mandarina już się nie liczą. Uznał ich za pokonanych. Teraz bawi się z nimi tak, jak bawił się wcześniej ze Starkiem, gdy zabił Rhodey'a i Century'ego. Reszta grupy nie ma czasu dziwić się tymi nowinami, bo pod fortecę zbliża się spory oddział galopujących na koniach samurajów.

Hong Kong. Mandarin i większość Avatars teleportują się w środku miasta. Przy pomocy Parallaxa Mandarin ma zamiar powiększyć działanie swojego pola zakłócającego działanie urządzeń mechanicznych i podbić Hong Kong, a następnie cały świat.

Autor: Don David

Galeria numeru

Force Works #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.