Avalon » Serie komiksowe » War Machine » War Machine #10

War Machine #10

War Machine #10

"The Last Emperor"

Postacie
Cytat

Mandarin: "From this time forward, let this land be known by its ancient name -- we proclaim the Empire of Cathay! It shall stand for a thousand times a thousand years -- and be the greatest, wisest kingdom in the history of man! Cathay! Behold your king -- the last emperor of the Earth!"

Streszczenie

Chiny, podnóże góry, na której znajduje się forteca Mandarina. Force Works obserwują zbliżający się bardzo liczny oddział samurai na koniach. Są świadomi, że w tak nierównej walce nie mają żadnych szans. Na szczęście w awangardzie jeźdźców znajdują się sprzymierzeńcy uważani za zabitych, War Machine i Century. Tony jest bardzo zadowolony widokiem swojego najlepszego przyjaciela całego i zdrowego, jak i obecnością wśród przybyłych Su Yin [kobieta, którą zainteresował się Stark w Iron Man #270 – Don David]. Powitanie przerywa im Chu Lo Yan oświadczając, że ważniejszym jest, by zaplanowali strategię bitwy z wojskami Mandarina. Tony oznajmia, iż by pokonać Mandarina, trzeba czegoś więcej, niż armii. W tej chwili Mandarin udał się do Hong Kongu, chcąc rozszerzyć zasięg pola zakłócającego działanie urządzeń mechanicznych przy pomocy laski Century'ego, Parallaxu. Stark w tej chwili nie wie, jak je zneutralizować, ale jest pewien, że muszą dotrzeć do oddziału Stark Enterprises w Hong Kongu. Century wyjaśnia, że ma pewien pomysł, jak poradzić sobie z polem. Gwałtownie przerywa mu Chu, jego zdaniem całe to gadanie nic im nie pomoże i powinni natychmiast wyruszyć, by stawić czoła Mandarinowi. Wśród wojowników w jego armii panuje rozłam. Niektórzy chcą posłuchać Starka, a inni pozostają wierni swojemu dowódcy. Chu w końcu nie wytrzymuje, wyjmuje katanę i usiłuje uderzyć War Machine'a, a następnie rozkazuje zabić wszystkich zdrajców. Wybucha totalny chaos.

Hong Kong. Mandarin i Avatars sieją zniszczenie na ulicach miasta. Przy pomocy swoich pierścieni Mandarin przebudowuje jeden z budynków na monumentalną piramidę. Następnie mianuje się cesarzem nowo utworzonego imperium Cathay'u.

Walka trwa, chociaż większość ludzi Chu przeszła na stronę Force Works. W jej trakcie Century po raz kolejny traci kontakt z rzeczywistością. W końcu Chu uświadamia sobie, że nie ma szans wygrać tej walki i wydaje wiernym sobie wojownikom rozkaz do odwrotu. Tony powstrzymuje rwących się do pościgu oznajmiając, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Kolumna jeźdźców rusza do Hong Kongu. Na czele znajdują się Stark i Rhodey. Tony jest winien swojemu przyjacielowi przeprosiny. W odpowiedzi Jim wyznaje, iż jakaś cześć winy za ich konflikt spada również na niego. Jest pewien, że gdy tylko to wszystko się skończy, rozwiążą swoje problemy i pozostaną przyjaciółmi. Za nimi jadą Century i Scarlet Witch. Wandę zastanawiają dziwne ataki, których doświadcza jej towarzysz. Oświadcza, że ma on wsparcie całego Force Works. Są w końcu prawie jak rodzina. Century zauważa, iż USAgent nie wydaje się podzielać jej opinii. Witch tłumaczy, że Walker był pewien, że Century wystawił ich do wiatru, teleportując się w Hong Kongu [Force Works #6 – Don David]. Teraz jest zły na siebie za tę pomyłkę, chociaż na pewno się do tego nie przyzna.

Hong Kong, znacznie później. Mandarin obserwuje, jak jego armia pod dowództwem majora Chianga pacyfikuje ludność miasta.

Jeden z oddziałów żołnierzy Mandarina ciemiężący lokalną ludność zostaje zaatakowany przez Force Works i ich sprzymierzeńców. Century doskonale radzi sobie w walce, czym bliżej Parallaxu, tym lepiej się czuje. Bohaterowie w końcu docierają do siedziby Stark Enterprises w Hong Kongu.

W zrujnowanym budynku Force Works znajdują ranną Suzi Endo. Tony rozsyła grupę w poszukiwaniu innych ocalałych, zostając tylko z Centurym i War Machinem. Pole zakłócające technologie jeszcze nie objęło zasięgiem całego Hong Kongu. Stark planuje więc skontaktować się z kwaterą główną Force Works i zamówić tam "specjalną przesyłkę".

Mandarin ze szczytu swojej piramidy ogłasza swoim poddanym, że pod jego rządami zapanują czasy pokoju. Z tłumu wyrywa się kobieta krzycząc, iż jego magia w niczym nie różni się od technologii, które chce zniszczyć. Tyran pozostanie tyranem bez względu na to, jakich metod używa. W oczach Mandarina pojawia się gniew.

Stark Enterprises. Tony, Rhodes i Century pracują nad nową zbroją Iron Mana, która będzie odporna na pole zakłócające Mandarina, a do której komponenty dostali z bazy Force Works. Reszta grupy przyglądając się ich pracy zastanawia się, co w tej chwili planuje Mandarin.

Rozwścieczony Mandarin postanawia wreszcie wprowadzić swoje słowa w czyn, rozszerzyć pole zakłócające i przemienić całe miasto. Wieżowce sypią się, gdy Force Works z Iron Manem w zmodyfikowanej zbroi na czele zbliżają się do piramidy Mandarina.

Autor: Don David

Galeria numeru

War Machine #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.