Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #125

Ultimate Spider-Man #125

Ultimate Spider-Man #125

"War Of The Symbiotes" - part 3

Postacie
Zapowiedź

W sobie tylko znanym celu Beetle odciął kawałek Venoma, więc ten zaczyna go ścigać po ulichach Manhattanu. Szybko dołącza do nich Spider-Man, a to, co się stanie dalej, zaskoczy każdego.

Cytat

Eddie Brock: "I know you."
Bolivar Trask: "Yes. My press agent will be thrilled."

Streszczenie

Miesiąc temu. Eddie Brock budzi się zamknięty w celi. Na zewnątrz stoją dwaj mężczyźni, którzy przedstawiają mu się jako Bolivar Trask i Adrian Toomes. Ten pierwszy mówi, że Eddie znajduje się w siedzibie jego firmy, ponieważ chcą mu pomóc uwolnić się od symbionta, który jest pasożytem i z braku innego pożywienia żywi się nosicielem. Zapytany, dlaczego chce to zrobić, Trask mówi, że symbiont jest warty wiele pieniędzy i należy do niego, ponieważ ojciec Brocka i Richard Parker pracowali dla niego, kiedy go stworzyli. Eddie zmienia się w Venoma i próbuje uwolnić z celi, ale otaczające ją pole siłowe poraża go. Wracając z powrotem do ludzkie postaci, Brock zgadza się współpracę.

Muzeum Sztuki Empire State, kilka godzin wcześniej. Wild Pack odjeżdżają ze schwytanym Venomem, a policjanci próbują aresztować Spider-Mana. Ten, przy pomocy świadków zdarzenia, przekonuje ich, że to nie on tu jest złoczyńcą, i zostaje puszczony wolno.

Wieczorem, dom Parkerów. Peter opowiada Mary Jane, co się stało. Następnie pobiera sobie krew z palca i ogląda pod mikroskopem. Zauważa, że znajdują w niej fragmenty czarnej substancji. Nagle komputer zaczyna dawać Peterowi sygnał, ponieważ ustawi on alarmy Google’a, aby ostrzegły go w razie pojawienia się Brocka. Parker zakłada kostium i wychodzi.

Laboratorium Traska na Manhattanie, dwadzieścia minut wcześniej. Zespół naukowców pod kierownictwem Traska i Toomesa oraz przy obstawie Wild Pack przygotowuje się do ekstrakcji symbiontu. Nagle do pomieszczenia wlatuje Beetle i rzuca pociski z gazem usypiającym. Kiedy wszyscy tracą przytomność, intruz wyłącza otaczające Venoma pole siłowe i wyciąga szklany zbiornik. Brock chwyta go macką za szyję, a Beetle odcina ją, umieszcza w pojemniku i odlatuje. Wściekły Venom uwalnia się z kajdan, pożera jedną z naukowców i rusza za najemnikiem. Szybko dogania go, skacze na niego i razem z nim rozbija się na ulicy, po czym rzuca nim w wystawę sklepową. Policjant na koniu zaczyna strzelać do Venoma, ale ten pożera zwierzę i jeźdźca. Beetle znów odlatuje, ale Venom chwyta go macką i ściąga w dół. Wtedy przybywa Spider-Man i uderza Brocka, a następnie oślepia siecią. Nagle odczuwa ból spowodowany bliskością symbiontu, który zaczyna się oddzielać od Eddiego. Ten prosi organizm, aby nie zostawiał go samego, ale jest już za późno, ponieważ czarny strój połączył się ze Spider-Manem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #125 Ultimate Spider-Man #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.