Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #97

Ultimate X-Men #97

Ultimate X-Men #97

"Absolute Power" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Kiedy linie frontu przed Ultimatum formują się, na jaw wychodzi tajemnica narkotyku zwanego Banshee oraz jego związek z Wolverinem.

Cytat

Jeden z mutantów (na widok Wolverine'a): "He looks much smaller in person."
Drugi mutant: "He looks more pissed off in person."

Streszczenie

Wyspa Muir. Charles Xavier przypomina sobie, jak piętnaście lat temu w Savage Land razem z Erikiem Lensherrem wyprodukowali na bazie DNA Wolverine’a narkotyk wzmacniający zdolności mutantów nazwany przez nich Banshee. Charles zażył go, przez co zyskał pazury i czynnik gojący Logana, a potem przetestował swoje nowe zdolności, walcząc z welociraptorem i zabijając go. Zdał sobie jednak sprawę, że ktoś nie posiadający tak silnego umysłu jak on nie poradzi sobie z uzależnieniem i zdecydował, że Banshee należy zniszczyć. Aby zatrzeć wszelkie ślady, wymazał te zdarzenia z pamięci Wolverine’a.

Ust-Ordyński Kołchoz, Syberia, teraz. Pomimo utraty serca, Colossus wciąż żyje i ma zamiar odpłacić się Wolverine’owi za to, co mu zrobił, prowadząc swoich X-Men do ataku. Dazzler szybko pokonuje Storm, a Cyclops Beasta. Iceman próbuje zamrozić Rogue, ale dziewczyna wzmocniona Banshee przejmuje moc Bobby’ego, nie musząc go dotykać, uwalnia się i całuje go, ale rozdziela ich Firestar. Podczas gdy Nightcrawler próbuje obudzić Jean, Colossus chwyta Wolverine’a i wyrywa mu lewą nogę. Nagle słyszy głos Northstara, który prosi go, aby przestał. Okazuje się, że chłopak wcale nie zginął z ręki Petera, ale został sparaliżowany od pasa w dół i musi poruszać się na wózku. Jean-Paul przypomina Colossusowi, że jest bohaterem, a ten zaprzestaje walki. Obie grupy X-Men zmierzają do Blackbirda, aby wrócić do domu. Jedynie Cyclops odlatuje, ale Marvel Girl mówi, że on jeszcze potrzebuje trochę czasu.

Szkoła Xaviera. Jean umieściła serce Petera na powrót w jego piersi i zasklepiła ranę, ale nie jest pewna, kiedy i czy w ogóle Colossus będzie mógł wrócić do ludzkiej postaci. Leżący obok Wolverine godzi się z Peterem i prosi go, aby zdradził mu, kto jest jego dostawcą Banshee, ponieważ musi skończyć z produkcją narkotyku raz na zawsze. Colossus mówi, że nie wie, kim są ci ludzie, ale ma wciąż jedną z fiolek, więc Logan być może będzie mógł wyczuć zapach miejsca, z którego pochodzi.

Marvel Girl znajduje Cyclopsa na Księżycu i mówi mu, że teraz powinien już wrócić do domu. Scott nie chce się poddać bez walki i nawet jest równym przeciwnikiem dla obdarzoną mocą Phoenix Jean, ale efekty Banshee zanikają. Mimo jego protestów Marvel Girl zakłada mu na oczy kwarcowe okulary i mówi, że nie potrzebuje narkotyku, ponieważ i bez niego jest przywódcą i duszą X-Men.

Wyspa Muir. Wolverine znajduje ćwiczącego pod okiem Moiry MacTaggert Xaviera i mówi, iż zabije go za to, że wykorzystał jego DNA. Charles przysięga, że już dawno się tym nie zajmuje, po czym Moira przyznaje się, że to ona teraz produkuje i sprzedaje Banshee, aby zarobić na utrzymanie jej ośrodka, i nie pozwoli się powstrzymać, atakując dwóch mutantów potężnym krzykiem. Logan każe Xavierowi ewakuować wszystkich z placówki, a sam rusza do walki z MacTaggert. Szybko obezwładnia ją i zabiera do magazynu, w którym trzymane są zapasy narkotyku. Mówi, że jego produkcja sprawia, iż Banshee jest łatwopalny, po czym rozbija zbiorniki i wytwarza pazurami iskrę, która powoduje eksplozję. Wolverine zostaje wyrzucony przez jej siłę na zewnątrz. Jakiś czas później, Quicksilver przybywa na wyspę i odnajduje ocalałą Moirę, która mówi mu, że Logan zniszczył cały zapas Banshee. Pietro stwierdza, że to nie szkodzi, ponieważ jego ojciec obmyślił nowy plan pokonania ludzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #97 Ultimate X-Men #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.