Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #4

Avengers/Invaders #4

Avengers/Invaders #4

Book Four: "Hell on a Helicarrier"

Postacie
Zapowiedź

Koniec pierwszego aktu 12-częściowej epopei. Mieszkańców Waszyngtonu czeka monumentalne starcie: Avengers vs. Avengers vs. Invaders vs. S.H.I.E.L.D.. Tymczasem Doctor Strange znajduje rozwiązanie zagadki podróży w czasie Invaders i odkrywa, że Avengers mogą zostać wymazani z istniejącej rzeczywistości...

Cytat

Ares: "I promise you, your death will bring honor to your name."

Wolverine: "Gimme a break! What're you? The god of borin' me ta death?"

Streszczenie

Na Waszyngton spadają resztki rozszarpywanych przez Steve’a LMD oraz jego tarcza, którą Bucky przypadkiem wyrzucił, próbując mu ją podać. Cap nie przejmuje się tym i każe pomocnikowi znaleźć resztę grupy. Tymczasem tarczę zabiera obecny Captain America.

Badający Toro naukowcy uznają go za jednego z pierwszych mutantów na świecie, ale nie mogą nic zrobić, gdy ten się uwalnia i dołącza do Bucky’ego. Używają zabranego Starkowi identyfikatora i uwalniają Human Torcha, który słysząc, że Steve rozwala armię robotów, reaguje histerycznie. Tymczasem Stark zakłada zbroję, wzywając wsparcie swojej grupy. Przypomina o ostrożności - nie mogą zdradzić Invaders, co się wydarzy w przyszłości. Muszą powstrzymać Capa i modlić się, żeby tym razem nie zginął.

Namor płomienną przemową zachęca generałów do uratowania Invaders, ale ci zamiast go posłuchać, uznają za kolejnego szalonego dzieciaka ich władcy i atakują. Namor z teraźniejszości każe swojej młodszej wersji wynosić się i ratować swoich towarzyszy - ale nie znajdzie tu pomocy. Gdy młody Namor odpływa, stary wyjaśnia swojemu generałowi, że zaplanował całą tę sytuację. Ma nadzieję, że to złamie pychę księcia na tyle, żeby wyrósł na inną osobę, niż jest teraz.

Iron Man walczy ze Stevem, a Mighty Avengers ruszają na schwytanie Invaders, gdy natykają się na teleportowanych do Helicarriera New Avengers. Obie grupy zaczynają walczyć.

Dr. Strange wyczuwa, że zmiany w historii sięgają coraz dalej - Niemcy wygrały wojnę i tylko jego bariery sprawiają, że ich świat jeszcze istnieje. Wyczuwa też, że dzieje się to za sprawą Cosmic Cube, gdy nagle ma wizję Aarkusa, pierwszej istoty, która była znana jako Vision.

New Avengers przegrywają bitwę, gdy pojawia się wsparcie w postaci uwolnionych Invaders i Namora. Nagle ktoś rzuca Capowi jego tarczę – ten myśli, że to Bucky. Nim chłopak zdąży zaprzeczyć, ktoś łapie go do tyłu - to jego dorosła wersja, obecny Captain America. Ma mu do przekazania rzecz niezwykłej wagi.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #4 Avengers/Invaders #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.