Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #44

New Avengers #44

Postacie
Zapowiedź

Mroczny sekret Illuminati. Najbardziej utajnione stowarzyszenie Marvela ma sekret tak mroczny, że nigdy o nim nie rozmawiają. I to on może być tym, co rozpoczęło Secret Invasion.

Cytat

Namor: "How is it that I can get here promptly, but you, with all your toys, can never seem to?"
Iron Man: "Sorry, Namor, I need that extra bit of time to put on some pants."
Namor: "You would have to."

Streszczenie

Kilka lat wcześniej. Na zebranie Illuminati przybywa spóźniony Iron Man. Poza nim wszyscy już są. Spotkanie dotyczy Skrullów. Zgromadzeni pamiętają czas spędzony w niewoli w imperium. Profesor X zastanawia się, jak długo to trwało i czy przypadkiem Skrullom nie udało się zamienić któregoś z nich. Dla pewności Strange próbuje wysondować za pomocą magii, czy wszyscy tu obecni są tymi, za których się podają. Z przerażeniem odkrywa, że jego czary nie działają. Podobnie pozostali nie mogą skorzystać ze swych mocy. Wszystko przez Xaviera, który blokuje ich zdolności. Gdy Namor oskarża go o zdradę, ten zamienia się w wielkiego Skrulla i zabija zgromadzonych tu członków Illuminati. Po chwili do pomieszczenia wchodzą inni Skrullowie. Zarządzający projektem Galan uznaje tę próbę za totalną klęskę. Z twierdzeniem tym nie zgadza się młody inżynier Dro'ge. Za chwilę ma on okazję przedstawić własny punkt widzenia samemu królowi, który postanowił skontrolować postęp w pracach swoich inżynierów. Dro'ge tłumaczy, że kluczem do zdobycia Ziemi jest umysł Reeda Richardsa. Dalsze kopiowanie wszystkich członków Illuminati uznaje za bezcelowe, wystarczy sam Mr. Fantastic. Problem w tym, że specjaliści Skrullów nie potrafią tak po prostu wydobyć z mózgu Richardsa interesujących ich informacji. Dro'ge ma jednak pomysł, jak uzyskać niezbędną wiedzę, za co Dorrek mianuje go szefem projektu.

Klon Reeda Richardsa leży z żoną w łóżku, gdy do pokoju wchodzi ich syn. Chłopak wypytuje ojca o Skrullów, czy mogliby niezauważeni przez nikogo przebywać na Ziemi. Zaintrygowany pytaniem Mr. Fantastic postanawia się tego dowiedzieć. W oparciu o skomplikowane wyliczenia znajduje sposób, w jaki kosmici mogliby się uchronić przed wykryciem. W tym momencie Dro'ge nakazuje zatrzymać program i klon Richardsa zostaje zastrzelony. Z jego ręki inżynier wyjmuje kartkę z zapisanym wzorem, który uratuje imperium.

Autor: bosnas

Galeria numeru

New Avengers #44 New Avengers #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.