Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #24

Ultimate Spider-Man #24

Ultimate Spider-Man #24

"Ultimatum"

Postacie
Cytat

Green Goblin: "I thought I told you to throw that costume away."
Spider-Man: "I thought you drowned in East River. Guess we're not as bright as we think we are, huh?"

Streszczenie

Midtown High. Nick Fury mówi Peterowi, aby się uspokoił, ponieważ mają wiele rzeczy do omówienia, a bardzo mało czasu. Po wyjaśnieniu, że gdy jest się dyrektorem S.H.I.E.L.D., na Ziemi jest bardzo niewiele rzeczy, o których się nie wie, a tożsamość Spider-Mana do nich nie należy, stwierdza, że w normalnych okolicznościach nie tak wyglądałoby jego pierwsze spotkanie z Parkerem. Działania Normana Osborna zmusiły go do wykonania tego ruchu szybciej, niż się spodziewał. Peter chce wyjść, ale Fury mówi mu, że Green Goblin niedługo każe chłopakowi go zabić, a jeżeli on się na to nie zgodzi, jego ciotka i dziewczyna zginą. Parker pyta się, dlaczego Osborn pragnąłby śmierci Nicka. Ten wyjaśnia, że kilka lat temu OsCorp wygrał przetarg na stworzenie serum super-żołnierza dla rządu, ale okazało się, że pomysł Normana tak naprawdę był nic nie warty i ostatecznie Fury odebrał mu kontrakt. Aby uchronić swoją firmę przed upadkiem, Osborn zaczął szaleńczo dążyć do stworzenia serum, czego rezultatem było przypadkowe powstanie Spider-Mana i jego przemiana w Green Goblina. Teraz Norman wini za swoje niepowodzenia wszystkich oprócz siebie, a Fury jest jednym z jego wrogów. Peter mówi, że skoro S.H.I.EL.D. wie to wszystko, to powinno aresztować Osborna. Nick wyjaśnia, że ponieważ rząd nie może szpiegować obywateli amerykańskich na terenie kraju, wszelkie dowody są zdobyte nielegalnie i nie mogą być użyte w sądzie. Dlatego w tej chwili Fury nie może nic zrobić, tylko czekać, aż Osborn popełni błąd. Chce, aby Peter odmówił zabicia Nicka, gdy zostanie o to poproszony, a kiedy Green Goblin spróbuje się zemścić na May lub Mary Jane, będzie mógł zostać aresztowany. Peterowi nie podoba się to, ale Fury obiecuje, że zdążą się zająć Normanem, zanim komukolwiek stanie się krzywda. Nie mając innego wyjścia, Parker godzi się na ten plan.

Na korytarzu Peter widzi Mary Jane i Harry’ego Osborna. Nie chcąc z nimi rozmawiać, ucieka do domu. Tam znów spotyka pannę Brooke, a May mówi, że Norman zaprosił Petera i ją na kolację. Chłopak mówi ciotce, że nie ufa Osbornowi. Uważa, że jego zniknięcie i pojawienie się są tajemnicze i woli nawet przestać przyjaźnić się z Harrym, jeżeli w ten sposób jego ojciec zniknie z ich życia. May mówi, że Ben zawsze uważał, iż każdy bogacz w przeszłości musiał zrobić komuś krzywdę, aby się dorobić. Następnie oznajmia pannie Brooke, że dzisiaj nie mogą spotkać się Normanem, więc chciałaby to przełożyć na kiedyś indziej.

Wieczorem. Spider-Man zmierza do apartamentu Osbornów zdecydowany zakończyć całą sprawę i zapewnić bezpieczeństwo ciotce nawet za cenę zakończenia swojej kariery super-bohatera. Nagle na jednym z dachów zauważa Green Goblina, który przypomina mu, że Peter miał skończyć z przebierankami, a nieposłuszeństwo oznacza, że będzie musiał dostać nauczkę. Parker odpowiada, że nie chce mieć nic wspólnego z Osbornem, i ostrzega, że jeżeli on zagrozi jego bliskim, to będzie z nim walczył, ponieważ się go nie boi. Green Goblin, bełkocząc, stwierdza, że nauczy się go słuchać, po czym skacze z dachu na ulicę.

Pod budynek podjeżdża limuzyna, z której wysiada Mary Jane Watson witana przez Harry’ego Osborna. Pyta się, kiedy przyjedzie Peter, kiedy nagle zostaje pochwycona przez Green Goblina, który zaczyna się wspinać po ścianie, porywając dziewczynę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.