Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #98

Ultimate X-Men #98

Ultimate X-Men #98

"Ultimatum" - part 1

Postacie
Zapowiedź

X-Men przygotowują się do odpowiedzi na Ultimatum, ale w drużynie brakuje miejsca dla Rogue, ponieważ jej pobyt w Weapon X sprawia, że nie można jej ufać. Ponadto, wreszcie dowiemy się kim jest Vindicator z Alpha Flight.

Streszczenie

Mieszkanie rodziny Strykerów na Manhattanie. William zostawia swoją żonę i synka i idzie na dach obserwować ptaki. Nagle zauważa falę wody zalewającą Nowy Jork. Zbiega do mieszkania po swoją rodzinę, ale dociera tam za późno.

Szkoła Xaviera. Mutanci oglądają w telewizji relację z walki z powodzią w Nowym Jorku i boją się o swoich przyjaciół, którzy tam są. Rogue zauważa, że Marvel Girl, Wolverine i Cyclops przygotowują się do wyjścia i zatrzymuje ich. Jean mówi do pozostałych, że zajmie się tym, po czym oznajmia Marian, że za katastrofą stoi Magneto, ale X-Men wyruszą się nim zająć bez niej. Rogue mówi, że jeżeli chodzi o aferę z Banshee, to zażyła narkotyku, ponieważ on pomógł jej kontrolować jej moce, kiedy wszystko inne, w działania Xaviera i Grey, zawiedło. Marvel Girl stwierdza, że X-Men wciąż ponoszą porażki i dlatego Nightcrawler i Dazzler zginęli dzisiaj. Jean powtarza, że w ostatecznej walce z Magneto wezmą tylko udział członkowie oryginalnego składu, i odchodzi. Toad mówi Rogue, że inni nigdy nie będą jej ufać, ponieważ wcześniej była w szeregach Bractwa i Weapon X. Marian chwyta go i przejmuje jego moce, mówiąc, że skoro X-Men uważają ją za wroga, to ona pokaże im, że się mylą.

Central Park. W zaimprowizowanym kościele William Stryker odprawia mszę. Podczas kazania nie może się powstrzymać od złorzeczenia przeciwko mutantom, których stworzył Bóg, a ludzie muszą teraz przez nich cierpieć. Później do Strykera podchodzi grupa ludzi, którzy pytają się, czy potrzebuje ich pomocy w zemście. William odpowiada, że nie i nie powinni zwracać uwagi na to, co powiedział w gniewie. Jeden z ludzi mówi, że znał admirała Strykera, jego ojca, który wiedziałby, co powinien teraz zrobić, i wierzy, że William tak wiele się od niego nie różni. Zaprasza go na zewnątrz, gdzie pokazuje mu części Sentineli, które znaleźli po powodzi.

Siedziba Departamentu H, Kanada. Pokonawszy Alpha Flight i przejąwszy moc Sasquatch Rogue wdziera się do kompleksu i znajduje Vindicatora. Marian mówi mu, że to on uczynił ją potworem, jakim jest dzisiaj, przez co X-Men jej nie ufają. Mężczyzna ściąga maskę, pod którą kryje się twarz Johna Wraitha, i odpowiada jej, że on jedynie uczynił ją świetnym żołnierzem, podobnie jak resztę mutantów z jego Weapon X. Rogue stwierdza, że powinien jej być wdzięczny za to, że nie powiedziała Wolverine’owi prawdy o nim, więc teraz odda jej przysługę i pomoże zabić Magneto, a jeżeli nie będzie chciał, to ona wykończy jego. Wraith stwierdza, że teraz bardziej podoba mu się jej zachowanie, po czym zgadza się i pokazuje jej pancerz, nad którym pracował po tym, jak Kanadyjczycy odnaleźli go postrzelonego przez Fury’ego i uratowali mu życie, wstrzykując Banshee. Uważa, że do tej misji będą jednak potrzebować dawnej ekipy z Weapon X.

Klub ze striptizem w Montrealu, do którego Sabretooth przyprowadził Juggernauta, który nie jest szczęśliwy z powodu zalania Nowego Jorku i ludobójstwa na tak wielką skalę. Dobrze się bawiąc, Sabretooth za późno wyczuwa, że stojąca przed nim tancerka jest mu znajoma, i Rogue dotykiem pozbawia go przytomności. Zanim Juggernaut orientuje się, co się dzieje, Vindicator nokautuje go wystrzałem energii.

Szkoła Xaviera. Nie chcąc już oglądać transmisji z Nowego Jorku, Syndicate wychodzi na zewnątrz. Nagle słyszy podejrzany dźwięk, a chwilę później jedna z jego głów zostaje zniszczona przez Williama Strykera, który wraz z kilkuosobową grupą ubraną w części Sentineli jest gotowy do ataku na szkołę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #98 Ultimate X-Men #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.