Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #8

Hulk vol. 2 #8

Hulk vol. 2 #8

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Zielony Hulk kontra największa ilość Wendigo, jaka się tylko zmieści na stronę, a wszystko to narysowane przez Arta Adamsa. Oraz Czerwony Hulk kontra prześliczne Lady Liberators w wykonaniu Franka Cho. Scenariuszem jak zwykle zajmie się Jeph Loeb, więc czego chcieć więcej?

Cytat

She-Hulk: "Well. That was easy if you don't count the part where he almost killed us all..."

Streszczenie

Ms. Marvel nakazuje Hulkowi zostawić Moon Knighta w spokoju. W odpowiedzi olbrzym ciska bezwładnym bohaterem w niebo. Sentry wzbija się w powietrze, aby sprowadzić mężczyznę z powrotem na ziemię. Tymczasem Carol zostaje sama z szarym monstrum. Jest jednak pewna siebie, bowiem zgodnie z danymi S.H.I.E.L.D. Banner pod postacią Fixita może i jest mądrzejszy od swej zielonej formy, ale siłą pozostaje daleko za nim. Jej przypuszczenia potwierdzają się - kobieta ma wyraźną przewagę w walce. Przynajmniej do momentu, gdy Joe przechodzi kolejną transformację, tym razem w nieco głupszą, ale silniejszą wersję Hulka. Sałata bez wysiłku tłamsi Ms. Marvel w uścisku.

Sentry dogania lecącego Moon Knighta, ale nie udaje mu się go złapać. Spector najpierw oślepia niedoszłego ratownika, a potem bez jego pomocy wykonuje nawrót i szybując, kieruje się w stronę walczących. Bohater ma za złe Avengerom, że swym pojawieniem się jedynie pogorszyli sytuację. Mężczyzna spada prosto na plecy Hulka. Błyskawicznie umieszcza w jego uszach urządzenia hipersoniczne, które paraliżują olbrzyma i zmuszają go do uwolnienia z uścisku Ms. Marvel.

Sentry próbuje wynieść Hulka poza teren miasta, gdzie nie będzie zagrożone życie żadnego przypadkowego przechodnia. Zielony jednak opatrznie odbiera czyny byłego przyjaciela. Oczywiście dochodzi do bójki, w wyniku której uszkodzony zostaje wieżowiec. Górna kopuła budynku zaczyna spadać, a wraz z nią kilku zaskoczonych ludzi. Bob ratuje wszystkich, łapiąc ich w locie. Wtedy ponownie uwagę bohaterów zwraca na siebie Moon Knight, który od dłuższego czasu próbował ostrzec ich przed Wendigo. Udaje mu się dopiero, gdy wszyscy na własne oczy widzą dziesiątki bestii swobodnie biegające po ulicach. Hulk postanawia wesprzeć Mścicieli w walce z kanadyjskimi ludożercami."... Like A Woman Scorned!"

Postacie:
* She-Hulk, Valkyrie, Thundra
* Rulk
* Tigra, Spider-Woman, Invisible Woman, Storm, Black Widow, Hellcat

Nie bacząc na pogróżki Red Hulka, Valkyrie rzuca w niego mieczem. Ostrze przecina łańcuch, na którym wisi She-Hulk. Kobieta zostaje uwolniona i przed upadkiem ze znacznej wysokości ratuje się, chwytając za olbrzymi nos wyrzeźbionego Abrahama Lincolna. Po chwili, gdy jej ręce ześlizgują się z gładkiej powierzchni pomnika, Jen spada... prosto na grzbiet przyzwanego przez swą panią Pegaza. Thundra tymczasem szaleje z shotgunem. Jeden po drugim, Rulk przyjmuje na twarz kolejne pociski wystrzelone z bliskiej odległości. Stopuje to Czerwonego na tyle, że Shulkie dostaje okazję, aby skoczyć z wysoka na jego plecy. Następnie dusi go tym samym łańcuchem, którym on przed chwilą dusił ją. Valkyrie w tej samej chwili przebija olbrzyma na wylot mieczem. Red pada, ale Thundra pozostaje czujna, nie wierząc w zbyt łatwe zwycięstwo. Jak się okazuje - słusznie. Hulk wyrywa jej z dłoni strzelbę, zdejmuje z szyi pęta, wyciąga z piersi ostrze i wściekły staje naprzeciw kobiet, snując mordercze wizje. Tym razem będzie miał jednak jeszcze trudniej, gdyż na pole bitwy przybyły koleżanki wezwane przez Jennifer wcześniej [poprzedni zeszyt - nietendon] - Tigra, Spider-Woman, Invisible Woman, Storm, Black Widow i Hellcat. Wszystkie w bojowym nastroju.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #8 Hulk vol. 2 #8 Hulk vol. 2 #8 Hulk vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.