Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Front Line » Secret Invasion: Front Line #5

Secret Invasion: Front Line #5

Secret Invasion: Front Line #5

"Chapter Five: Dark Reign"

Postacie
Zapowiedź

Mieszkańcy Nowego Jorku próbują przetrwać ostatnie godziny inwazji Skrullów. Co będzie z nimi potem? Czy odnajdą się w nowych warunkach życia?

Cytat

Ben Urich: "Mister Osborn, Ben Urich, Front Line."
Norman Osborn: "No need for introductions, I remember you, mister Urich."
Ben Urich: "Thank you for the compliment."

Streszczenie

36 godzin i 17 minut od rozpoczęcia Inwazji. Oficer Dawson i Lisa budzą się z krótkiej drzemki i ze smutkiem odkrywają, że podczas ich odpoczynku zmarł ciężko ranny Jonathan.

W innej części miasta Ben Urich i Melanie Crane z zapartym tchem obserwują starcie ziemskich herosów ze Skrullami. Walka staje się coraz bardziej gwałtowna i reporter musi uciekać, wynosząc Melanie na rękach.

Dwanaście dni po Inwazji. Ben Urich siedzi przed monitorem i zastanawia się, dlaczego nie może przelać swych wspomnień na artykuł. Ostatnie dni spędził na pogrzebach Molly Young, Jonathana Bryanta i Vincenta Crane'a. Melanie przetrwała tragiczne wydarzenia, podobnie jak jej matka, ale stan psychiczny dziewczynki pozostawia wiele do życzenia. Pewnym pocieszeniem w tej przygnębiającej sytuacji jest to, że Bill i Lisa zaczęli się ze sobą spotykać. To jeden z nielicznych pozytywnych skutków dramatycznych chwil.
Ben zdradza swojemu psychoterapeucie, że nie może się odblokować i nie jest w stanie napisać artykułu o Secret Invasion. Dziennikarz podejrzewa, że to z powodu długotrwałych problemów w relacjach z żoną. Obwinia się za to, że podczas Inwazji nie udał się do niej, tylko przemierzał ulice Nowego Jorku. Lekarz zaleca mu spacer po odbudowującym się mieście, który powinien poprawić mu humor. Ben korzysta z rady i rzeczywiście czuje się lepiej obserwując powracających do normalności nowojorczyków. Zaczyna nawet pisać plan artykułu, ale przerywa mu telefon. Odcięty przez ostatnie dni od medialnych informacji Ben z zaskoczeniem przyjmuje informację o nowej roli Normana Osborna.

Reporter udaje się na ogromną konferencję prasową Normana Osborna. Rozpoczyna z nim słowny pojedynek, przypominając, że jeszcze niedawno jego adwersarz był uznawany za złoczyńcę. Osborn sprytnie i spokojnie odpiera te zarzuty i zachęca do spojrzenia w przyszłość. Urich ma zamiar dalej go atakować, ale w zdumienie wprawa go reakcja tłumu dziennikarzy, którzy zaczynają oklaskiwać słowa Normana. Zdegustowany dziennikarz odchodzi.

Kilka godzin później rozmawia o tej sprawie ze swoim przyjacielem Joe Roberstonem. Na koniec tej pokrzepiającej dyskusji oznajmia, że wreszcie wie, co chce napisać. Siada przy komputerze i rozpoczyna pisać artykuł pod tytułem "Dark Reign: Norman Osborn Takes Control".

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Invasion: Front Line #5 Secret Invasion: Front Line #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.