Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum » Ultimatum #3

Ultimatum #3

Ultimatum #3

"Heaven On Earth"

Postacie
Zapowiedź

Co naprawdę zamierza Magneto? Czy zostanie powstrzymany, zanim wszyscy bohaterowie zginą?

Cytat

Captain America: "We're going to find every available hero. It's time to save the world."

Streszczenie

Cytadela Magneto nad Biegunem Północnym. Mystique, pod postacią Scarlet Witch, wylicza Erikowi efekty jego ataku: w Nowym Jorku zginęli Nightcrawler, Beast i Dazzler, w Akademii Jutra – Emma Frost, Polaris, Cannonball i Sunspot, a Havok wciąż jest poszukiwany przez Madroxów, w Savage Land zostali odnalezieni i zabici Forge, Longshot, Detonator i Hard-Drive. Kiedy kobieta mówi, że Magneto zrobił to wszystko dla niej, Erik każe jej wrócić do swojej postaci i nie drażnić go więcej. Do pary podchodzi jeden z Multiple Manów z założoną na siebie bombą i mówi, że Magneto kazał zabijać innych mutantów, a oryginalnego Madroxa gdzieś ukrył i zmusił do wytwarzania kolejnych zamachowców-samobójców. Duplikat mówi mu, że ma zamiar go powstrzymać, ale Lensherr uderza go młotem Thora i Madrox eksploduje na zewnątrz.

Manhattan. Yellowjacket w akcie zemsty odgryza głowę Blobowi. Następnie podnosi ciało Wasp i mówi, że może ją uratować, jeżeli tylko dotrze do Triskelionu, gdzie znajduje się jego sprzęt. Hawkeye uważa, że Hank bredzi, ale idzie za nim, aby mieć na niego oko.

W innej części miasta X-Men odnajdują ciała poległych przyjaciół. Cyclops każe drużynie wracać do szkoły, ale Angel chce iść walczyć z Magneto. Inni próbują go przekonać, że powinni działać razem, ale Warren nie słucha ich i odlatuje. Storm udaje się za nim i mówi, że nie pozwoli mu dać się zabić. i stwierdza, że X-Men będą potrzebować pomocy Ultimates i Fantastycznej Czwórki, aby pokonać Lensherra. Nagle Marvel Girl telepatycznie wyczuwa śmierć profesora Xaviera.

Valhalla. Kapitan Ameryka i Thor walczą z oddziałami Heli. Bóg gromów obiecuje Steve’owi, że po wszystkim sprowadzi go z powrotem na Ziemię. Kiedy ostatni z umarłych wojowników zostaje pokonany, Hela zgodnie z obietnicą oddaje Thorowi Valkyrie, ale za jej przywrócenie do życia żąda, aby ktoś został za nią w Valhalli. Rogers stwierdza, że skoro Thor przybył uratować dziewczynę, to powinien z nią wrócić na Ziemię i oferuje się zostać, ale As mówi, że nie może go o to prosić.

Triskelion. Iron Man i żołnierze pod dowództwem Carol Danvers bronią bazy przed licznymi duplikatami Multiple Mana. Wkrótce z pomocą przychodzą im Hawkeye i Yellowjacket. Hank oddaje ciało Wasp Tony’emu i mówi mu, aby w jego plikach odnalazł dane o projekcie Jocasta: wtedy będzie wiedział, co zrobić. Sam pozwala Madroxom wejść na siebie, po czym oddala się wraz z nimi na środek zatoki. Prosi jeszcze Starka i Bartona, aby zajęli się Janet i przekazali jej, że ją kocha, po czym ginie w eksplozji bomb noszonych przez Multiple Manów.

Liberty Island. Iron Man odnajduje przywróconą do życia Valkyrie, która mówi mu, że Thor został w Valhalli, aby ją uratować. Dziewczyna obwinia o wszystko Magneto i obiecuje, że zabije go za to.

Triskelion. Kapitan Ameryka budzi się ze śpiączki i potwierdza to, co powiedziała Valkyrie: Thor poświęcił się i pozostał w Valhalli. Hawkeye natomiast mówi Rogersowi o śmierci Wasp i Yellowjacketa. Steve podnosi swoją tarczę i proponuje zebrać wszystkich bohaterów, których uda im się znaleźć – czas uratować świat.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum #3 Ultimatum #3 Ultimatum #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.