Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Kingbreaker » X-Men: Kingbreaker #1

X-Men: Kingbreaker #1

Postacie
Zapowiedź

X-Men zostali pokonani. Havok, Polaris i Starjammers są więzieni i torturowani w najbardziej strzeżonym więzieniu w uniwersum. Marvel Girl, Korvus i Lilandra są ścigani przez Straż Imperialną. Vulcan jest władcą Imperium Shi'Ar i rozpoczyna ekspansję królestwa. Żaden król nie powstrzyma jego i jego armii. Ta miniseria zaprowadzi nas wprost do historii War of Kings.

Cytat

Vulcan: "I can kill you anytime I want. I can kill Lorna anytime I want. I can go to Earth and kill Scott... just like I killed our father!"
Havok: "I remember, Gabriel."

Streszczenie

Flota Shi’Ar zbliża się do planety Z’Nox. W krótkim czasie przy pomocy Straży Imperialnej najeźdźcy rozprawiają się z oporem i podbijają cały świat. Władca Shi’Ar, Vulcan, oznajmia królowi pokonanej rasy, że właśnie dołączył do jego imperium. Tymczasem gdzie indziej ambasadorowie różnych kosmicznych mocarstw z niepokojem obserwują doniesienia o podbojach Vulcana i uważają, że galaktyczna rada powinna zostać powołana na nowo, ale Shi’Ar również musi w niej uczestniczyć.

Chandilar. Deathbird oznajmia wiwatującym tłumom, że jej mąż dotrzymuje danej obietnicy, przywraca potęgę imperium i właśnie przyłączył do niego Z’Nox. Później. Admirał Ka’ardum mówi Cal’syee, że Vulcan powinien więcej czasu poświęcać swoim obowiązkom, a zamiast marnować go na torturowanie swojego schwytanego brata. Deathbird stwierdza, że wie, co znaczy nienawiść wobec swojej rodziny i zdaje sobie sprawę, że to tylko umacnia Gabriela i imperium, więc nie ma nic przeciwko temu.

Gdzie indziej. Jedna ze stacji Shi’Ar zostaje zaatakowana przez Marvel Girl. Lilandra i Korvus dostają się do wnętrza stacji i po pokonaniu strażników, którzy nie chcą słuchać swojej byłej cesarzowej, odnajdują Starjammera. Na jego pokładzie opuszczają stację i uciekają. Później, w pobliżu planety M’kraan, pośród wraków floty Scy’ar Tal, Marvel Girl okazuje zniecierpliwienie ukrywaniem się i chce odnaleźć Havoka i resztę zanim zginą. Lilandra stwierdza, że na pewno im się uda, a ona sama nie zamierza pozwolić, aby jej imperium zamieszało cały wszechświat w wojnę.

Planeta Kr’kn, na której znajduje się więzienie Shi’Ar. Naczelnik mówi Vulcanowi, że Havok od jakiegoś czasu stał się obojętny na wszystko, i uważa, że został w końcu złamany. Gabriel jest innego zdania, każe kontynuować dotychczasowe tortury Alexa i pokazać mu na monitorach innych. Dowiaduje się, że Raza został pozbawiony swoich cybernetycznych implantów, ponieważ ciągle tworzył z nich broń i zdążył zabić ośmiu strażników. Ch’od natomiast jest odporny na ból i nic nie robi sobie z tortur, czym doprowadza do wściekłości jego oprawców. Vulcan odwiedza celę Polaris, która jest uśpiona, ponieważ jej zdolności bez przerwy uszkadzają neutralizatory mocy. Jeden z lekarzy mówi, że muszą jej podawać coraz większe dawki narkotyku, ponieważ coś w jej organizmie bez przerwy walczy z nimi. W tym momencie Lorna budzi się i zauważa Vulcana, którego natychmiast atakuje. Summers szybko ją nokautuje i każe ją znów uśpić. Potem oznajmia Havokowi, że Raza nie żyje i jest to jego wina. Alex nie wierzy w to i stwierdza, że może siedzieć tu tak długo, jak będzie musiał, ponieważ i tak wygrał: Gabriel wciąż przychodzi do niego i chce go złamać, a to mu się nie uda. Vulcan traci opanowanie i krzyczy, że może zabić Havoka, Polaris czy nawet Cyclopsa na Ziemi tak samo, jak zabił ich ojca. Alex odpowiada, że doskonale o tym pamięta. Vulcan kończy rozmowę, a Oracle powiadamia go, że Starjammers przeprowadzili kolejny atak. Władca domaga się śmierci Marvel Girl i Lilandry, ale telepatka przypomina mu, że wszystkie siły walczą na froncie, włącznie ze Strażą Imperialną. Gabriel postanawia więc stworzyć nową Straż z więźniów, którzy będą potrafili w końcu zabić jego wrogów.

Tymczasem w drzwiach celi Havoka na chwilę odsuwa się świetlik, przez który pada światło ładując komórki w ciele więźnia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Kingbreaker #1 X-Men: Kingbreaker #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.