Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #21

Mighty Avengers #21

Mighty Avengers #21

"Earth's Mightiest" - part 1 of 3 - "The Smartest Man in the Room"

Postacie
Zapowiedź

Nowy skład zespołu! Czy Hank Pym jest gotów powrócić do czynnej służby?

Cytat

Hulk: "Ha! You think you can hold Hulk?! NOTHING CAN! HULK IS..."
Scarlet Witch: "The strongest one there is."

Streszczenie

Ruiny Avengers Mansion. Vision i Stature przybywają na miejsce, aby spotkać się z resztą Young Avengers w związku z tym, że Wiccan wyczuł jakieś zagrożenie natury mistycznej. Android jest zaniepokojony, gdyż jego system komunikacji szaleje, a WiFi nie działa. Przechadzając się po terenach posiadłości natrafiają na nową statuę przedstawiającą Wasp, a trochę dalej z przerażeniem odkrywają swoich towarzyszy zamienionych w kamienie. Nagle dziwna szara masa zaczyna ich atakować i po chwili pokrywa cały teren. Na szczęście Visionowi udaje się uratować ukochaną. Zatrzymuje się jednak zaskoczony w powietrzu, spoglądając na lecącą przed nim Scarlet Witch. Nagle kobieta odwraca się w ich stronę i używa swojej magii. Po chwili cała trójka znika.

Nowy Jork. Trish Tilby relacjonuje właśnie tragiczne wydarzenie, jakim jest zatopienie miasta przez morze krwi. Na miejscu pojawiają się Dark Avengers. Trish mówi, że podobne rzeczy dzieją się na całym świecie. Na przykład San Francisco uwięzione zostało w solidnym bursztynie, wody Atlantyku się gotują, a w Wakandzie spadają z nieba słupy ognia. Norman Osborn odpowiada telewidzom, że mają mu zaufać i wszystko będzie dobrze.

Kansas. Edwin Jarvis jedzie właśnie do Oklahomy spotkać się z Thorem, gdy nagle na jego oczach cały stan po prostu znika, a on zatrzymuje się na granicy Kansas i Teksasu. Nagle nad jego głową pojawia się pojazd z Herculesem i Amadeusem Cho. Po przywitaniu, Lew Olimpu tłumaczy, że aby zatrzymać przerażające wydarzenia, która obecnie się dzieją na świecie, muszą zebrać Avengers. Ale prawdziwych, nie tych dziwaków, których prowadzi Osborn. Jarvis tłumaczy, że się spóźnili, ponieważ Thor zniknął z całym stanem. Amadeus Cho odpowiada, że nie przylecieli tu po Thora. Ich celem był sam Edwin, gdyż Cho przeprowadził obliczenia i to właśnie lokaj jest ogniwem spajającym Avengers. Drużyna po prostu nie może bez niego istnieć. W takim wypadku zaskoczony Jarvis mówi, że muszą udać się na północ, bo tam właśnie jest jedyny człowiek, który może poprowadzić Avengers.

Philadelphia. New Avengers walczą właśnie z dziwnymi kolczastymi pnączami, które opanowały miasto. Rośliny niszczą po kolei członków New Avengers, wchodząc w ich ciała i przebijając Spider-Mana. Nad miastem pojawia się Wanda Maximoff, która stwierdza, że się spóźniła, po czym znika, zostawiając Clinta wykrzykującego jej imię.

Toronto. Omega Flight, jak i całe miasto, są właśnie pożerani przez rój mięsożernych owadów. Nagle pojawia się Scarlet Witch, która teleportuje się z USAgentem, który wrzeszczy na nią, żeby go zostawiła, bo nie może zostawić swoich ludzi.

Laboratoria kosmiczne Starka. Tony zatrzymuje właśnie lawę, która ma zalać ośrodek. Komunikacja jest zakłócana, więc Stark postanawia udać się na orbitę, aby zobaczyć, co się dzieje ze światem z szerszej perspektywy. Podczepia zbroję do dopalaczy przeznaczonych dla rakiet i odlatuje. Zostawia zaskoczonych pracowników ośrodka, którzy w chmurze dymu widzą znikającą Scarlet Witch.

Kanion De Chelly. Hulk przemierza właśnie pustynie Arizony w największą burzę śnieżną w historii. Nagle zamarza pod grubą warstwą śniegu w momencie, gdy pojawia się Scarlet Witch. Nie mija jednak kilka sekund, a Hulk niszczy okalający go lód. Uśmiechnięta Wanda teleportuje go ze sobą.

Chicago. Jeden z domów mody Wasp. Jarvis prowadzi przyjaciół do kryjówki Hanka Pyma w jednym ze schowków. Jocasta tłumaczy, że Hank nie chce, aby mu przeszkadzano i dopiero, gdy widzi Jarvisa, ucieszona wpuszcza starych znajomych. Hercules jest zaskoczony tym, jak ogromny jest ten schowek. Jocasta tłumaczy, ze Hank eksperymentował ze zmniejszaniem fragmentów czasoprzestrzennych. Całe laboratorium istnieje w czymś, co sam Henry nazwał Pym Pocket. Jarvis zaczyna tłumaczyć doktorowi, po co tu przyszli, jednak Henry odrzuca propozycję ponownego zebrania Mścicieli. Przy okazji informuje wszystkich, że od teraz używa pseudonimu Wasp, co wywołuje ogólne zdziwienie. Po krótkiej wymianie zdań, Cho mówi Pymowi, że odkrył, gdzie zaczęły się kataklizmy, które trawią Ziemię, a ten skoro tak się przechwala to niech się tym zajmie, bo osoba za to odpowiedzialna na pewno znajduje się w centrum. Wasp mówi, że jest pod wrażeniem dedukcji Amadeusa i pyta się, gdzie jest to centrum. Chłopak mówi, że w pewnym miejscu we Wschodniej Europie. Pym sam kończy jego zdanie mówiąc, że musi chodzić o Gorę Wundagore.

Do tego samego wniosku dochodzi znajdujący się na orbicie Iron Man. Nie mogąc skontaktować się z innymi Avengers, decyduje, że sam musi rozwiązać problem.

Góra Wundagore. Modred wygłasza właśnie magiczne inkantacje z księgi Darkhold, którą trzyma zapłakana Bova, która prosi go, aby przestał. Przechadzając się obok zwłok obrońców Góry, Modred używa swojej mocy na kimś, kogo określa mianem dziecka Magdy.

Pym Pocket. Henry nadal nie chce się zgodzić na prowadzenie Avengers. Nagle na ekranach pojawia się Fantastic Four szukająca pomocy. Hercules zaczyna krzyczeć na Waspa, aby ten przestał tchórzyć. Lew Olimpu stwierdza, że Hank po prostu boi się poprowadzić Mścicieli nawet, jeśli jest ich założycielem. Wasp z lekkim zażenowaniem potwierdza. Opowiada, jak podczas ich pierwszego starcia z Lokim to jego pomysł dał zwycięstwo. Okazało się, że mimo siły Hulka, Thora i Iron Mana to Ant-Man był z nich najinteligentniejszy i został naturalnym materiałem na przywódcę. Zaraz po tym wymyślił formułę Giant-Mana. Jednak nie wszystko szło po jego myśli i błędy, które popełnił używając nowych mocy, musiały być naprawianie przez innych. Wtedy uświadomił sobie, że nie może być mięśniami w zespole i jest tu z innego powodu. Z powodu swojego umysłu. W tym samym momencie jednak, będąc zmniejszonym w Avengers Mansion, natrafił na Iron Mana, który nie wiedząc, że ktoś go obserwuje, ujawnił swoje alter-ego. Henry poznał prawdziwą twarz Złotego Avengera wiele lat przed wszystkimi innymi Avengers. To wydarzenie całkowicie go złamało. Obok bilionera-geniusza był mniej niż niczym. Amadeus drwi z Pyma, stwierdzając, że on sam nie płacze z powodu tego, że przed nim jest jeszcze sześciu mądrzejszych ludzi na świecie. Poza tym Stark doprowadził do World War Hulk, Civil War, w którym prowadził jedną ze stron i doprowadził do śmierci Captaina America i Billa Fostera, a do tego wszystkiego to akcja Illuminati dała Skrullom narzędzia do podboju Ziemi. Jarvis stwierdza, że nawet, jeśli Pym nie jest najinteligentniejszą osobą na świecie, to jest teraz potrzebny. Henry stwierdza, że stary przyjaciel wygrał i mogą natychmiast ruszać. Pokazuje jeszcze Cho urządzenie o nazwie toolbot, które wygląda jak scyzoryk. Tłumaczy chłopakowi, że jest w nim zmniejszonych i schowanych 900 najważniejszych rzeczy, jakich używa, a dzięki zainstalowaniu w nim inteligentnego chipu zawsze może z niego wyciągnąć to, czego potrzebuje w danej chwili. Teraz wyciąga klucz i otwierając drzwi tłumaczy zebranym, że Pym Pocket łączy się z różnymi miejscami w czasoprzestrzeni.

Ku zaskoczeniu wszystkich, zespół wychodzi z jednej ze stodół na Górze Wundagore. Tam natrafiają na Wandę, która tłumaczy, że nie odpowiada za to, co się dzieje i będzie czas na wyjaśnienie jej obecności. Czekała na to, kto się tu pojawi i cieszy się, że to właśnie Hank. Muszą pokonać ciemność, dlatego zebrała dla niego armię, którą jednak sam musi przywołać. Wasp zastanawia się, o jakie przywołanie chodzi, na co Jarvis odpowiada, że dobrze wie co ma powiedzieć. Hank wymawia "Avengers Assemble!", a za nim pojawiają się Hulk, USAgent, Vision i Stature.

W innym miejscu Mordred wyczuwa, że zbliżają się do niego jakieś potężne istoty. Kończąc rytuał związany z Darkhold, zaczyna kogoś przywoływać. Nagle słychać śmiech i przed mężczyzna staje demon Chthon, który przejął ciało Quicksilvera. Oświadcza, że ten świat upadnie przed nim w okamgnieniu.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #21 Mighty Avengers #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.