Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #8

Avengers/Invaders #8

Postacie
Zapowiedź

Gdy wyjawiona zostaje tożsamość złoczyńcy odpowiedzialnego za całą sytuację, dwie drużyny Avengers muszą stoczyć brutalną walkę wszystkich przeciw wszystkim. Tymczasem, tajemnica z przeszłości Invaders grozi zniszczeniem teraźniejszości.

Cytat

D'Spayre: "I must have it!"

Spider-Man: "Yesssss...He Wantsssss it...He wantsssss...the preciousssss! No? Well, this is how I cope. Deal with it."

Streszczenie

Hellicarrier. Tony i Janet dołączają do Spider-Woman i Black Widow. Jak wyjaśnia Stark, to Ultron jakoś załadował swoją świadomość do wszystkich LMD i manipulował Human Torchem. Tymczasem w innej części bazy trwa pojedynek dawnego i obecnego Capa. James próbuje przemówić Steve'owi do rozsądku, ale dopiero, gdy pojawia się grupa Ms. Marvel, ma wreszcie szansę wyjaśnić mu, że jeśli zaraz nie wyciągną Namora z wirtualnej rzeczywistości, może tam zginąć. Steve pomaga ocalić przyjaciela i wyjaśnia swoje nieporozumienie ze swym następcą.

Torch jest transportowany przez LMD. Jest wyczerpany po wyssaniu jego krwi, ale wie już, że dał się oszukać robotowi zwanemu Ultron, który zawładnął LMD, a wypiwszy jego krew, stał się, tak jak on, żywą maszyną. Zdaje sobie sprawę, że przyczynił się do stworzenia nazistowskiej "rasy panów" i wściekły uwalnia się i zaczyna spalać LMD swym płomieniem, krzycząc, że Ultron poznał życie, ale teraz pozna śmierć.

Kanały. D'Spayre daje się zaskoczyć Echo, która, ponieważ jest głucha, nie uległa jego wywołującemu rozpacz głosowi i wytrąca mu z rąk Cosmic Cube. Strange stwierdza, że czasami nasze wady stają się naszymi największymi atutami i dlatego ludzie nigdy nie ulegną rozpaczy. Bez źródła negatywnych emocji z kostki demon jest słaby i łatwo zostaje pokonany przez Stephena. Ale gdy się rozmywa, okazuje się, że tak naprawdę był to Aarkus - Vision z 1940 roku. Jak wyjaśnia obcy, jego rasa przybyła z innego wymiaru, aby pomóc Cosmic Cubes przejść na następny etap rozwoju - przybrać formę żywej istoty zbudowanej z dominujących uczuć użytkownika. Ale ponieważ ta kostka zaczęła czerpać energię z desperacji ludzi, którzy nie mieli do niej dostępu, wystąpił błąd - zamiast sześcianu to Aarkus się zmienił, stając się D'Spayrem. Stephen wyjaśnia mu, po co potrzebują kostki, a tymczasem Paul dostrzega w niej śmierć jego współtowarzyszy, ale zataja to przed wszystkimi.

Wściekły Torch spala LMD wraz z jego krwią w nich zawartą i odsłania ich prawdziwą formę. Ostatnia ocalała kopia Ultrona odgraża się, że to i tak niczego nie zmienia - w końcu zniszczy ludzkość. Torch miażdży mu głowę.

Strange teleportuje swoją grupę na Hellicarrier. Tam wszyscy wyjaśniają sobie wszelkie niejasności i wspólnie postanawiają odesłać Invaders do domu. Wcześniej jednak odwiedzają starego Anselma, którego pragnienie sprawiło, że Cosmic Cube wywołał cały ten ambaras. Paul z przeszłości żegna się ze swą przyszłą wersją, szepcząc mu do ucha, że wie jak naprawić ich życie. Współczesny Cap żegna Bucky'ego, przypominając mu, aby pamiętał, co mu powiedział [Avengers/Invaders #5 - Demo], ale tuż przed odesłaniem wszystkich Stephen oznajmia, że musi wymazać im wydarzenia z przyszłości z pamięci. Nagle młody Paul rzuca się na Cosmic Cube i dotknąwszy go znika w wybuchu. Stary Paul podejrzewa, że chce ocalić swoich współtowarzyszy, ale nagle dzieje się coś jeszcze gorszego - wybuch rozproszył Strange'a i ponownie zmienił przeszłość, przez co Stephen nie może zatrzymać fali czasu, która wymazuje rzeczywistość. Wszelkie próby ucieczki oraz walki z nią są bezowocne. Tuż przed zostaniem usuniętym przez nią, Strange rzuca zaklęcie i wysyła Invaders, Aarkusa, Spider-Mana, Spider-Woman i Iron Mana w nieznane.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #8 Avengers/Invaders #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.