Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #49

New Avengers #49

Postacie
Zapowiedź

Luke Cage zrobi wszystko, by dotrzeć do swojej córeczki - jest gotów nawet sprzymierzyć się z największym wrogiem.

Cytat

Norman Osborn do Luke'a Cage'a: "So when your kid grows up and discovers you're a man of dishonor..."

Streszczenie

Więzienie Raft na wyspie Rykera. Na lądowisku osiada helikopter z Normanem Osbornem na pokładzie, który przybył tu w towarzystwie swoich ludzi i Luke'a Cage'a. Wszyscy kierują się do celi, gdzie przetrzymywani są Skrullowie. Norman pyta jednego z więźniów o Jarvisa. Gdy ten nie odpowiada, Osborn wydaje polecenie Venomowi, a ten pożera korpus innego więźnia na oczach pozostałych. Przerażony przesłuchiwany oznajmia, że nie zna Jarvisa, podaje jednak adres magazynów na nabrzeżu, gdzie Skrullowie spotykali się przed Inwazją. Prawdodobnie tam go znajdą, gdyż żaden z obcych nie jest w stanie sam opuścić Ziemi.

Magazyny na nabrzeżu. Do ich drzwi zbliża się Jarvis z dzieckiem na ręku. Na miejscu już czeka na niego Luke. Lokaj tłumaczy, że nie porwał dziecka. Po prostu przyjął je od Jessicki, gdy ta wręczyła mu Danielle. Sam próbuje jeszcze wytargować dla siebie jakieś gwarancje, jednak Cage stanowczo żąda zwrotu córeczki. Sam nie będzie zatrzymywał Jarvisa, do którego nic nie ma. Jednak gdy tylko Skrull przekazuje Cage'owi dziecko, zostaje zabity strzałem z karabinu snajperskiego. Zamachowiec, którym jest Bullseye, siedzi na piętrze kilka budynków dalej z jeszcze dymiącą po wystrzale bronią w ręku.

Wieża Avengers, następnego dnia rano. Jessica Jones nie może wprost nacieszyć się dopiero co odzyskanym dzieckiem. Pora jednak, by Luke wypełnił swe zobowiązania względem Normana. Gdy Cage zostaje z nim i z jego ludźmi sam na sam, atakuje ich przy pomocy łomu Wreckera. Zaskoczeni nie mają większych szans. Normanowi zaś oświadcza, że przed pozbawieniem go głowy powstrzymuje Luke'a jedynie fakt, iż dzięki niemu odzyskał dziecko. W żadnym jednak razie nie zamierza uwiarygodniać jakichkolwiek działań przez niego podejmowanych, o przyłączeniu się do niego nawet nie wspominając. Po tej deklaracji rzuca łomem w okno i wyskakuje przez powstałą w ten sposób dziurę wprost na ulicę kilkadziesiąt metrów poniżej.

Kryjówka Avengers na Bronksie. Podczas gdy zgromadzeni Mściciele bawią się z Danielle, w telewizji Norman Osborn jako Iron Patriot przedstawia swoich Avengers. Wściekły Clint postanawia odzyskać to, co ukradł im Osborn.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #49 New Avengers #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.