Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #1

Secret Warriors #1

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury i jego młodzi pomocnicy wpadają na trop sekretu, który wstrząśnie światem Marvela.

Cytat

Hellfire: "I need love. And when I say love I mean female companionship. Crazy-beautiful co-eds bad girls with dreams and daddy issues. Hot chicks with guns. You know what I'm talking about."

Streszczenie

Odessa, Teksas. Jedna z tajnych baz S.H.I.E.L.D.. Secret Warriors znajdują się na kolejnej misji. Hellfire wylewa swoje żale w związku z pracą, jaką wykonują. Po zakończeniu swojej tyrady płynnie przechodzi do flirtów z Daisy Johnson, tłumacząc, że potrzebuje miłości, a przez to rozumie towarzystwo szalonych, gorących kobiet z giwerami. Quake obiecuje mu, że gdy wrócą, to czeka ich długa rozmowa albo krótki spacer. Wtedy rozlega się alarm i reszta zespołu informuje, że zostali wykryci.

W innym miejscu Slingshot, Stonewall i Druid walczą z zastępami agentów HYDRY. W pewnym momencie pojawiają się J.T. z Quake i zaczynają rozkładać terrorystów. W tym momencie ku ogólnemu zaskoczeniu pojawia się Sentry z batalionem agentów H.A.M.M.E.R.. Secret Warriors rzucają się do ucieczki, a przed zniknięciem Daisy widzi jeszcze, jak kilku ludzi HYDRY teleportuje się z nieznanym pakunkiem.

Kokon, baza Secret Warriors. Zespół udaje się do centrum dowodzenia, gdzie czeka już na nich Nick Fury. Mężczyzna ma do nich pretensje, że zepsuli misję rozpoznawczą, która w swoich założeniach ma to, żeby zdobywać jak najwięcej informacji o przeciwniku, a on sam ma nawet nie wiedzieć o naszym istnieniu. Hellfire sarkastycznie stwierdza, że Nick mógłby im chociaż podziękować, jednak zostaje szybko uciszony przez Fury'ego, który mówi, żeby coś zjedli, a sam prosi Quake, żeby z nim poszła.

W swoim pokoju, Phobos katuje właśnie Call of Duty na Xboxa 360. Alex tłumaczy, że gry komputerowe stały się dla niego za proste. Czuł się, jakby widział ich wszystkie ograniczenia i wiedział, co ma się stać. Dlatego też przestawił się na pojedynki online. Nick mówi chłopakowi, że w bazie nie ma połączenia bezprzewodowego, a w jego pokoju nie ma w ogóle Internetu. Alex odpowiada, że to było dziwne, dlatego wszystko naprawił. Wychodząc, Nick mówi Quake, aby miała oko na chłopaka. Może i ma dwanaście lat, ale nadal jest bóstwem, a tylko tego mu jeszcze brakowało, żeby taka istota wywołała apokalipsę z powodu tego, że porzuciła go dziewczyna albo zasnął głodny. Daisy zmienia temat tłumacząc Fury'emu, że to jej wina, iż misja się nie powiodła. Fury odpowiada, że ma tego świadomość, jednak nie jest problemem, iż misja poszła źle. Liczy się to, co ta misja oznaczała. Zdenerwowana Johnson chce wyjaśnień.

Miesiąc temu, Chicago. Baza Informacyjna S.H.I.E.L.D.. Nick Fury niszczy LMD na dachu kompleksu i przejmując kontrolę nad jednym z nich udaje mu się bezproblemowo dostać do głównego komputera. Używając swoich tajnych haseł dostaje pełny dostęp do danych. Prosi system o pokazanie wszystkiego, co ma o dawnych i obecnych strukturach dowodzenia S.H.I.E.L.D., wszystkich głównych i pobocznych organizacjach związanych z agencją, listę aktywnych agentów i tych, którzy już do agencji nie należą. Fury z przerażeniem patrzy na dane, po czym każe komputerowi wszystko dla niego skopiować. Odchodzi, wysadzając budynek w powietrze.

Dwa dni temu. Biały Dom. Nick niepostrzeżenie dostaje się do gabinetu owalnego i spokojnie popija tam herbatę ku zaskoczeniu prezydenta. Fury tłumaczy Obamie, że jest drugim najbardziej poszukiwanym człowiekiem w kraju, więc prezydent na pewno wie, z kim ma do czynienia w tej chwili. Prosi go o odpowiedź, dlaczego zamknięto S.H.I.E.L.D. Obama tłumaczy, że po Inwazji potrzebna była organizacja, którą łatwiej kontrolować, a nie było to możliwe z zachowaniem statusu quo. To była decyzja jego poprzednika, a on się z tym zgadza. Nick dzięki swojemu zegarkowi, który mierzy puls prezydenta, upewnia się, że nie kłamie. Tłumaczy Obamie, że to on zniszczył bazę w Chicago i teraz zostawia na jego biurku listę innych tajnych baz S.H.I.E.LD.. Powinien zamknąć je szybko albo on lub ktoś do niego podobny będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Chicago było tylko przykładem. Odchodząc życzy prezydentowi powodzenia.

Kokon. Fury tłumaczy Quake, że pozostało dziewięć tajnych kryjówek S.H.I.E.L.D., które nie figurują w żadnych rządowych aktach. Ich baza się do tego nie zalicza, ponieważ została wybudowana bez wiedzy rządu i S.H.I.E.L.D. i wie o niej tylko on. Mówi Daisy, że prezydent dostał lokacje tylko dwóch baz. W jednej Secret Warriors byli na misji, a druga już jest zabezpieczona. Ich misja dlatego była rozpoznawcza, ponieważ nie chciał, żeby otwarcie się w to zamieszali. Quake odpowiada, że rozumie, ponieważ wiedział w tym wypadku, że po przekazaniu informacji prezydentowi pojawi się tam H.A.M.M.E.R., nie wie jednak skąd tam wzięła się HYDRA. Nick tłumaczy, że zawsze wiedzieli, iż ci terroryści są ogromną organizacją, której macki sięgają na najwyższe stopnie polityczne i wojskowe na całym świecie. Nie wiedzieli nigdy jednak, JAK wielka jest HYDRA i jakie ma wpływy. Teraz jednak ktoś coś zepsuł lub po prostu doszedł do wniosku, że nie ma sensu już tego dłużej ukrywać, dlatego Fury odkrył odpowiedź na to pytanie w Chicago. Tłumaczy zaskoczonej dziewczynie, że to było pewne, iż HYDRA pojawi się w Teksasie. Chciał jednak otrzymać odpowiedź na pytanie, czy HYDRA kontroluje najwyższe urzędy obecnego rządu. W momencie, gdy na miejscu ich misji pojawił się H.A.M.M.E.R., był pewien, że nowa administracja jest czysta. Jednak najbardziej przerażającą rzeczą jest coś innego. HYDRA nie kradła nic z bazy S.H.I.E.L.D., oni po prostu zabierali swoje rzeczy. Pokazuje przerażonej Quake schemat, na którym widać, że terroryści kontrolują najważniejsze struktury rządowe, inne organizacje terrorystyczne i S.H.I.E.L.D. Wściekły Nick oświadcza, że pracował dla złych cały ten czas.


* Numer zawiera dodatkowe strony z informacjami o kontroli Hydry nad organizacjami, rozmieszczeniu tajnych baz S.H.I.E.L.D. na świecie, listę "poczwarek" Nicka Fury'ego, listę najważniejszych agentów S.H.I.E.L.D. i inne ciekawe rzeczy.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Secret Warriors #1 Secret Warriors #1 Secret Warriors #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.