Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #116

Daredevil vol. 2 #116

Daredevil vol. 2 #116

"Return of the King" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Prawie dwa lata temu Kingpin opuścil Amerykę w poszukiwaniu nowego życia. Z tym, że to nowe życie zaczęło przyciągać starych wrogów. Jaki ma to związek z sytuacją Matta Murdocka i jego problemami z Lady Bullseye w Nowym Jorku? To wszystko w numerze, który jest prologiem do nadchodzącej historii "Powrót Króla". Jak jeszcze Was nie przekonałem, to po prostu spójrzcie na okładkę, genialna.

Cytat

Marta: "You are American, yes?"
Wilson Fisk: "I was, but don't hold it against me. I never voted."

Streszczenie

Kingpin przypomina sobie chwilę, w której odgryzł ucho własnego ojca, który bił jego matkę. Teraz klęczy nad ciałem kobiety z wbitymi w barki dwoma mieczami i całym zastępem wojowników Hand wokoło.

Rok wcześniej, Fisk przybył do Costa Da Morte, miasteczka u wybrzeża Hiszpanii, które tak uwielbiała jego żona. W ten sposób chciał być bliżej niej i jednocześnie upamiętnić ją tak, jak obiecał Murdockowi. Wcześniej próbował w Szwajcarii, ale miejsce spoczynku jego żony wzmagało tylko jego cierpienie i poczucie bezsilności. Dlatego chciał zniknąć tutaj, w Costa Da Morte. Stojąc w deszczu na brzegu wpatrywał się w fale rozbijające się o skały. Poznaje wtedy Martę, która użycza mu parasola. Wilson zaprzyjaźnia się z nią i pogłębia swoją znajomość. Kobieta trochę przypomina mu Vanessę, chociaż w wielu przypadkach jest kompletnie inna, mimo to sprawia, iż jest szczęśliwy. Po kilku miesiącach Fisk poznaje dwójkę jej dzieci, Adriane i Jamiego. Zaczyna ich uczyć angielskiego i japońskiego, a one nazywają go wujkiem. Zanim ich związek posunie się dalej, Fisk chce jej powiedzieć o swojej przeszłości, ale ona nawet nie chce tego słyszeć, gdyż wie, że przybył tutaj, aby od niej uciec i zmienić się. Wilson zaczyna się zmieniać, ale wystarczy kilka słów miejscowego w lokalnym barze, aby Fiskiem znowu zawładnęła złość. Na szczęście naleganie Marty uspokaja go i oboje wychodzą z lokalu, a Wilson zdaje sobie sprawę, że naprawdę nie chce już żyć jako Kingpin. Pamięta, jak wiele razy porzucał swoją przestępczą działalność dla Vanessy i jak wiele razy do niej wracał. I chociaż próbuje porzucić ją po raz kolejny, za każdym razem gdy wraca do domu, przyśpiesza kroku w obawie, że zastanie dom w płomieniach, śmierć lub armię mafiosów. Zawsze oczekuje najgorszego i za każdym razem okazuje się, iż niepotrzebnie. Mimo wszystko coś nie daje mu spokoju, coś jakby próbowało go ostrzec, że po miesiącach spokoju, w jedną noc całe szczęście zostanie mu tak po prostu odebrane. A on tylko przez to, że ich kochał, skazał ich na śmierć.

Wilson w burzliwą noc wraca do domu, zastaje w nim armię ninja i martwą Martę wraz z dziećmi. Fisk atakuje wojowników, ale nie ma szans z tak dużą ich liczbą. W efekcie pada na kolana. Klęczy nad ciałem kobiety z wbitymi w barki dwoma mieczami i całym zastępem wojowników Hand wokoło. Do pokoju wchodzi Lady Bullseye oznajmiając, że to jego koniec. Wbite mu miecze skutecznie go paraliżują. Na pytanie dlaczego, Lady B odpowiada, iż lista powodów jest zbyt duża, aby wymieniać i był zbyt naiwny myśląc, że może tak po prostu uciec od swojej przeszłości. W poszukiwaniu konkretnej przyczyny odsyła go do Daredevila, po czym wyjmuje miecze i odchodzi, stawiając dom w płomieniach. Zanim ogień ogarnia cały dom, Fisk podnosi się i ranny odchodzi, w końcu wiedząc, jak wiele razy czuła się Vanessa z powodu krzywd, jakie wyrządził.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #116 Daredevil vol. 2 #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.