Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #30

Ultimate Spider-Man #30

Ultimate Spider-Man #30

"Emergency"

Postacie
Cytat

lekarz: "Did... did you see a girl?"
policjant: "No..."
drugi policjant: "Was she hot?"

Streszczenie

Chodnik przed jednym z nowojorskich banków. Policjanci podnoszą postrzelonego Spider-Mana, zakładają mu kajdanki i próbują ściągnąć mu maskę. W tym momencie Parker wyrywa im się i zaczyna wbiegać po ścianie na dach budynku, gdzie udaje mu się rozerwać kajdanki. Rana coraz bardziej mu dokucza, ale chłopak nie ma czasu na odpoczynek - nad nim pojawia się policyjny helikopter, a jego pasażerowie zaczynają do niego strzelać. Peter zeskakuje z dachu i chowa się do kontenera na śmieci. Policjanci przez parę minut krążą dookoła, ale nie przychodzi im do głowy, aby tam szukać Spider-Mana.

Dom Watsonów. Mary Jane pisze w swoim pamiętniku o koszmarach, które nawiedzają ją od porwania przez Green Goblina. Dzwoni telefon - to May chce rozmawiać z Peterem. Dziewczyna okłamuje ją, że chłopak jest w łazience, więc jego ciotka mówi tylko, aby wrócił do domu w ciągu czterdziestu pięciu minut. Po chwili telefon znów dzwoni – tym razem to Parker, który słabym głosem prosi Mary Jane o pomoc.

Później. Mary Jane dociera w wyznaczone miejsce, niosąc ubrania i apteczkę. Znajduje Petera w kontenerze i widząc jego stan, sugeruje pójście do szpitala. Ten nie chce tego, ale dziewczyna wpada na pomysł. Po przebraniu go w zwykłe ubrania Mary Jane zaprowadza Petera do szpitala, gdzie ten udaje, że mdleje w korytarzu. Lekarze natychmiast się nim zajmują, a zaraz potem zawiadamiają policję. Peter w porę jednak ucieka, a kiedy wszyscy zaczynają go szukać, Mary Jane również zmierza do wyjścia. Lekarz zaczyna ją gonić, ale Peter zabiera ją sprzed szpitala na dach. Oboje postanawiają wezwać taksówkę i wracają do domu.

May budzi się w środku nocy i idzie do pokoju Petera. Widząc, że jej siostrzeniec leży w łóżku, idzie spokojnie spać. Po jej wyjściu chłopak otwiera oczy i włącza telewizor. Tam widzi wywiad z sierżantem Samem Bullitem, który mówi, że dni zamaskowanych ludzi działających poza prawem zbliżają się do końca i Spider-Man odpowie za kradzieże, których dokonał.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.