Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #31

Ultimate Spider-Man #31

Ultimate Spider-Man #31

"Black Van"

Postacie
Cytat

Peter Parker: "I don't need Nick Fury's help."
Wasp: "Yes, you do."
Peter Parker: "Yeah, I do."

Streszczenie

Atlantic City. Kapitan John Stacy rozmawia z kolegami, kiedy nagle wszyscy słyszą wybuch. Policjanci biegną w tamtym kierunku i znajdują przewróconą opancerzoną furgonetkę, a na niej Spider-Mana trzymającego strażnika. Stacy każe mu się poddać.

Midtown High. Nauczycielka zauważa, że Peter źle się czuje i każe mu iść do szkolnej higienistki. Chłopak wychodzi z klasy i myśli, że wolałby się iść przespać do domu, ale zdaje sobie sprawę, że ciotka zaczęłaby coś podejrzewać. W swojej szafce znajduje wiadomość, w której ktoś każe mu iść do czarnej furgonetki na parkingu, gdzie jego rana zostanie opatrzona. Parker trochę się obawia, ale stosuje się do polecenia i idzie w wyznaczone miejsce. Tam czeka na niego Wasp, którą przysłał Nick Fury. Janet wstrzykuje mu serum zrobione specjalnie dla Petera na bazie próbki jego krwi. Chłopak dziwi się, skąd kobieta ją miała, na co ona mówi, że dostała od Fury’ego. Peter pyta się jej, czy nie wie, co się stało z Harrym Osbornem, i czy wie, kto jest jego okradającym banki sobowtórem, ale Wasp nie potrafi odpowiedzieć. Mówi jedynie, że gdyby ktoś biegał po mieście w jej kostiumie, to znalazłaby go i spuściła mu łomot.

Wracając ze szkoły do domu, Gwen zauważa, że Peter czuje się już lepiej. Wydaje jej się, że udawał, ale to i tak nic w porównaniu z tym, jak potajemnie spotyka się z Mary Jane. Mówi, że słyszała, jak poprzedniej nocy wrócił do domu o pierwszej, i gdyby jej ojciec przyłapał ją na spotkaniu z chłopakiem o tak później godzinie, to jej by się dostało. Nagle cała trójka zauważa radiowozy przed domem Parkerów. Peter śpieszy do środka, gdzie znajduje May w towarzystwie policjantów. Gdy dziewczyny wchodzą do środka, mężczyźni dają Gwen odznakę jej ojca i powiadamiają ją o jego śmierci.

Atlantic City. Ben Urich rozmawia ze świadkami zdarzenia z udziałem sobowtóra Spider-Mana. Dowiaduje się, że kapitan Stacy i jego koledzy próbowali powstrzymać zamaskowanego złodzieja, który uciekł na dach i zaczął przeklinać po hiszpańsku. Policjanci zaczęli do niego strzelać i kiedy jeden z pocisków trafił w plecak, w którym złodziej miał materiały wybuchowe, sobowtór wyrzucił go. Widząc, że torba leci w kierunku małego chłopca, Stacy rzucił się w jego kierunku i odepchnął go na bok. Sam jednak przewraca się na ziemię, a plecak ląduje na nim i po chwili eksploduje.

Później, dach domu Parkerów. Peter powtarza Gwen to, czego się dowiedział od Uricha, i mówi, że jej ojciec zginął jak bohater. Dziewczyna stwierdza, że Spider-Man jest odpowiedzialny za śmierć kapitana. Peter próbuje wytłumaczyć, że to był ktoś, kto się pod niego podszywa, ale Gwen nie słucha i prosi, aby on i Mary Jane zostawili ją samą.

Następnego dnia Peter przychodzi do redakcji Bugle’a, gdzie właśnie dowiedziano się, że Spider-Man znów został otoczony przez policję w kolejnym banku. Peter przebiera się i rusza na miejsce. Tam omija oddział policjantów dowodzonych przez kapitan Jeanne De Wolfe i przez okno dostaje się do banku, gdzie widzi swojego sobowtóra trzymającego kobietę i grożącego jej paralizatorem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.